Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/7 1234567 SonSon
65 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Goldmaster-Topfield Sistem Id Dönüþtürücü

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Goldmaster-Topfield Sistem Id Dönüþtürücü

Goldmaster 4000-9000 serisi Topfield Tabanlý cihazlardýr. Özellikle 9000 serisinde yazýlým yönünden sýkýntýlar yaþanmaktadýr. Bu nedenle Goldmastere çýkan yazýlýmlarý topfield e yüklemek için ilk önce sistem ýd sini deðiþtirmek için dönüþüm yazýlýmý yüklenir. Bu dönüþüm yazýlýmýna gerek kalmadan örnek vermek gerekirse Goldmasterin 9400 VCI yazýlýmýný Topfield 5000 CI ya veya Topfield 5000 CI nýn yazýlýmýný 9400 VCI yüklemek için Topfield Id changer ile yazýlýýn sistem ýd sini deðiþtirebiliriz.

Kullanýmý:Topfiled Id changer i açýyoruz.Openden sistem ýd sini deðiþtireceðimiz yazýlýmý bulup seçiyoruz. Sonra Topfied Id changerindeki Sistem Id yazan yerdeki yazýlýmýn orjinal ýd si yerine bizim istediðimiz ýd yi yazýyoruz ve SAVE FÝLE AS týklayýp yazýlýmýn adýný yazýp kayediyoruz ve yeni ýd li yazýlýmýmz tamamlanýyor.

NOT:Sistem Id deðiþikliði sadece Dönüþüm yapýlan cihazlarda geçerlidir. Örnek vermek gerekirse Topfield 3000 CI-3400 CI nýn yazýlýmýný 9400 CI yapýlabilir ama 9400 VCI yazýlýmý yapýlamaz.

GM 9400 VCI (581) --:-- TP 5000 CI (501)-TP 59000 CI (1501)
    GM 9400 CI (281) --:-- TP 3000 CI-TP3400CI(201)
    Konu Volkan tarafýndan (25-05-2007 Saat 20:32 ) deðiþtirilmiþtir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaþlar burdan kýsaca bir örnek veriyim

GM 9400 VCI nýn sistem ýd si 581 dir. Bu yazýlýmý Topfield 5000 Cý ya dönüþüm yazýlýmý yüklemeden yüklemek için yukarýdaki programla sistem ýd sini deðiþtirip direk yükleyebilirsiniz. Tp 5000 Cý nýn 2 adety sistem ýd si vardýr 501 ve 1501 dir elinizdeki cihazýn Topfield 5000 CI nýn sistem ýd si hangisi ise 9400 VCI yazýlýmýnýn sistem ID ni çevirmeniz yeterlidir.

Ayrýca 9400 VCI ýnýn yazýlýmýný gidipte FTA veya juno tabanlý cihazlarýn sistem ýdlerini yazýp yüklemeye çalýþmayýn cihaz açýlýrken hata verip kitlenir veya yükleme esnasýnda Error hatasý veriri.
    Konu Volkan tarafýndan (22-05-2007 Saat 20:28 ) deðiþtirilmiþtir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Teþekkurler volkan usta

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Kosavalý® Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Teþekkurler volkan usta

bende teþekkür ederim Kosovalý yokluðumda buralar sana emanet.:45:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler,elinize saðlýk.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Volkan Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    bende teþekkür ederim Kosovalý yokluðumda buralar sana emanet.:45:
    Elimizden geldigince tam destek sf kullanýcýlarýna:45:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ýyigünler ben önce Kyoto 9900DCI sonra NEXT ve þimdide GOLDMASTER 89000 CI kullanýcýsýyým
    bu cihazdan hiç memnun deðilim aldýðýma alacaðýma piþman oldum 4 yýllýk kyoto da en küçük donma atlama hiçbir problem yaþamadým ama bu cihaz beni 1 ay da býktýrdý........
    bence sýkýntýlý ve iyi bir cihaz deðil
    kolay gelsin verdiðim paraya yazýkkkkk
    UNUTMADAN YAZILIM ANCAK CÝHAZDAN CÝHAZA OLDUÐU SÖYLENDÝÐÝ ÝÇÝN YAZILIM VEDE GÜNCEL YAZILIM DA NET BÝRYERDEN BULUP ATAMIYORUM

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý zorax54 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Ýyigünler ben önce Kyoto 9900DCI sonra NEXT ve þimdide GOLDMASTER 89000 CI kullanýcýsýyým
    bu cihazdan hiç memnun deðilim aldýðýma alacaðýma piþman oldum 4 yýllýk kyoto da en küçük donma atlama hiçbir problem yaþamadým ama bu cihaz beni 1 ay da býktýrdý........
    bence sýkýntýlý ve iyi bir cihaz deðil
    kolay gelsin verdiðim paraya yazýkkkkk
    arkadaþým ben kendim kyotonun servisindede çalýþtým. kyotonun bir kaç modeli hariç çpoðu iþe yaramaz cihazlardýr. sürekli arýza verendir. 89000Cý daki problemin nedir nedendir burdan tahmin edemem ama goldmasterin en iyi cihazlarýndan birisidir 9400 vcý ile ayný yazýlýmý kullanýr donma sinyal yok kanal takýlma gibi problemlerin en az yaþandýðu cihazdýr. bence siz bu iþlerden anlayan birine baþvurun derdinizi iyice anlatýn. bu cihazlarda yazýlýmý cihazdan cihaza bilgisayardan cihaza rahatlýkla atýlýyor.

ayrýca benim açtýðým konu ile sizin yazdýðýnýz mesajýn alakasý ne çözemedim.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler usta

Sayfa 1/7 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri