Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Receiver'a 2 farklı baglantı yapabiliyormuyuz??

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Receiver'a 2 farklı baglantı yapabiliyormuyuz??

arkadaslar benim aciko 4222 cı cihazım var suan yeni bir eve tasındık ve evde merkezi uydu var benim çanaklarsa bosta ben balkona o 2 canagımı monte ettirip aynı cihaza bağlaabilirmiyim illaki yukardaki merkezi antenlere diseq ile baglantımı yapılması lazım!!!Bir de son sorum diyelimki böyle bişey mümkün bu 2 çanagı elimdeki cihaza göre(yazılım ve softcam bakımından) hangi uydulara cevireyim birisi hippasat olacak ama diğerine karar veremedim astra uygun olurmu merkezi çanaklar turksat ve hotbird'de!elimdeki çanaklar biri 90 lık diğeri 120 lik buna göre cevap verirseniz sevinirim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşım dört girişli bir dayzek al. Merkezi kablonu ve diğer iki çanağını bağla. Hispayı 90 lıkla alabiliryorsan 120 lik çanağınıda astraya çevir. Ama orada hispanın birçok kanalı çıktığına göre siriusu deneyebilirsin.
    Saygılar.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hocam sagolasın ilgilendiğin için

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eğer merkezi sistemde 2 çanak kullanılmışsa 12 volt swich almanız gerekir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım merkezi sistemlerde TUKSAT VE HOTBİRD uyduları genelde ayarlı oluyor. Sana tavsiyem Astra 19.2 ve sirius uydusunu ilave etmeni tavsiye ederimn. bunları ilave etmek içimde disgc kullancaksın. Merkezi sitemden gelen kablyo T fiş gibi bir aparat ile ikiye ayırıp disgin A ve B girilşlerine gir Diğer çanaklardan gelen kablolarıda boş uçlara sonrada receiver çıkşınıda cihazına gir uydulara göre disegc ayarlarını yap işllem tamamdır.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşım merkezi sistemlerde TUKSAT VE HOTBİRD uyduları genelde ayarlı oluyor. Sana tavsiyem Astra 19.2 ve sirius uydusunu ilave etmeni tavsiye ederimn. bunları ilave etmek içimde disgc kullancaksın. Merkezi sitemden gelen kablyo T fiş gibi bir aparat ile ikiye ayırıp disgin A ve B girilşlerine gir Diğer çanaklardan gelen kablolarıda boş uçlara sonrada receiver çıkşınıda cihazına gir uydulara göre disegc ayarlarını yap işllem tamamdır.
    hocam senin dediğin gibi oluyorsas bu işi kendimde yaparım ama switch falabn işinden çok anlamıyorum açıkcası işin kötü tarafı bu işten bizim ilçedeki uyducularda anlamıyor heralde neyse bi deneyelim bakalım inşllh becerebilirim ilginiz için teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri