Yönetici olarak Windows 2000 veya Windows XP çalýþtýrma sistemi Truva atlarý'nýn ve diðer güvenlik risklerinin etkisine açýk hale getirir. Internet sitesini ziyaret etme gibi basit bir eylem sisteme çok fazla zarar verebilir. Bilinmeyen bir Internet sitesi, sisteme yüklenip çalýþtýrýlabilecek Truva atý koduna sahip olabilir. Yönetici ayrýcalýklarý ile oturum açtýysanýz, bir Truva atý sabit sürücünüzü yeniden biçimlendirme, tüm dosyalarýnýzý silme, yönetim eriþimi olan yeni bir kullanýcý hesabý oluþturma ve benzeri eylemler yapabilir.

Kendinizi, Kullanýcýlar veya Ýleri Düzeydeki Kullanýcýlar olarak eklemelisiniz. Kullanýcýlar grubunun bir üyesi olarak oturum açtýðýnýzda, bilgisayarýnýzý gereksiz bir riske sokmadan programlarý çalýþtýrma ve Internet sitelerini ziyaret etme gibi olaðan görevleri yerine getirebilirsiniz. Ýleri Düzeydeki Kullanýcýlar grubunun bir üyesi olarak, olaðan görevleri yerine getirebilir ve ayrýca programlar yükleyip yazýcýlar ekleyebilir ve Denetim Masasý öðelerinin çoðunu kullanabilirsiniz. Yönetim görevlerini yerine getirmek isterseniz, örneðin, iþletim sistemini yükseltme veya sistem parametrelerinizi yapýlandýrma gibi, oturumu kapatýn ve yönetici olarak yeniden oturum açýn.

Bu uyarýmý lütfen dikkate alýnýz.