Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
7 sonuçtan 1 ile 7 arasý

Konu: Cifs ile Pc'deki Film,Müzik ve Resimleri Görüntüleme Ayný Zamanda Pc'ye Kayýt Yapma

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Muhahaha Cifs ile Pc'deki Film,Müzik ve Resimleri Görüntüleme Ayný Zamanda Pc'ye Kayýt Yapma

Cifs ile Pc'deki Film,Müzik ve Resimleri Görüntüleme Ayný Zamanda Pc'ye Kayýt Yapma
    PC'DEKÝ YAPMAMIZ GEREKENLER

Öncelikle yapmanýz gereken pc'de yeni bir kullanýcý hesabý açmak (baþlat-ayarlar-denetim masasý-kullanýcý hesaplarýndan yeni hesap açýnýz Kullanýcý adý:db parola:db diye)

Daha sonra altdaki resimdeki gibi c:// ye paylaþým klosörü açmalýyýz orneðin ben dreambox diye açtým ve paylaþýma açtýðýmýz dreambox klosrü içerisine ise movie-music-photo klosörleri açýp bunlarýda paylaþýma açmalýyýz

Pc'mize açtýðýmýz paylaþým klosörlerimizin çalýþýrlýðýný kontrol etmek amacý ile baþlat-çalýþtýr-cmd yazýp altdaký ekrana net share yazýp kontrol edebiliriz eðer ekranda paylaþýma açtýðýmýz klosörlerimiz gözüküyorsa buraya kadar ok

CÝHAZIMIZDA YAPILACAK ÝÞLEMLER

1-Flashfxp ile cihaza baðlanýp ftp'de var klosorünün içerisinde iken sað klýk yapýp Make Folder deyip çýkan ufak ekranda hdd yazýp enter deyýp klosorumuzu oluþturduktan sonra chamod755 yapýyoruz

Daha sonra Menü-Kurulum-Uzman Kurulum-Ýletiþim Kurulumu bölümünden oluþturular(mavi tuþ) týklayýp altdaki resimdeki bilgileri giriyoruz ve sarý tuþla kaydediyoruz

Buraya kadar iþlem tamam bundan sonrasý Dosya Kipini seçip altdaki resimlerdeki yollarý takip ederek pcmize açtýðýmýz paylaþým klosörlerimize attýðýmýz flim resim mp3 vs.lerimize ulaþabiliriz

Kolay gelsin

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Teşekkurler
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Paylaşım için teşekkürler saygılar,

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bana yardimci ol sunu yapamadim Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

dm600 kullanýyorum içersinde 160gb hdd var.cifs baglantýsý ile agýmdaki pc ile dosya paylaþýmý yapýncaya kadar herþey normaldi.menü+dosya kipi dedigimde direk dmnin içiersindeki hdd,deki dosyalarýma ulaþabiliyordum.þimdi ise agdaki pc açýksa pc üzerinde paylaþýma açtýgým video ve resimleri görüyorum ama nekadar ugraþsamda dm,nin kendi hdd,sine ulaþamýyorum.herzaman pc açýk olmasa sorun olmayacak ancak agdaki pc 18 saat civarý açýk yani dm,nin hdd ulaþmak için ag kablosunu çekmem gerekiyor.(ama kayýt için bazý kanallarda mecbur net kablosu takýlý olmak zorunda.ama kablo takýlý iken kayýt dedigimde dm600 hdd görmüyor)þimdi hem agdaki pc,deki dosyalarý hemde dm600,deki hdd,i ayný anda kumanda etmem mümkünmü.yapýlabiliyorsa nasýl.yardýmcý olacak tüm arkadaþlara þimdiden çok teþekkür ederim.saygýlar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

emege saygý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

harikasýn tam aradýgýmþey _o_

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri