2007-2008 futbol sezonu fikstürü Denizlispor'da memnuniyetle karşılandı. Denizlispor'u eski yönetim kurulu üyesi Kadir Seyrek'in temsil ettiği fikstürle ilgili açıklamalarda bulunan Denizlispor Genel Menajeri Özhan Çetin, önceki yıllara nazaran iyi bir fikstür olduğunu söyledi. Ligin ilk haftasında kendi sahasında Bursaspor'la karşılaşacak olan Denizlispor, 6. haftada oynayacağı Beşiktaş maçına kadar güç dengesi eşit olan takımlarla mücadele edecek. 6. haftada Beşiktaş'la deplasmanda, 10. hafta kendi sahasında Galatasaray'la, 12. hafta Trabzonspor'la evinde, 14. hafta da yine kendi sahasında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan yeşil-siyahlılar, ligdeki son maçında Çaykur Rizespor'la oynayacak.

İlk haftalarda güç dengesi eşit olan takımlarla oynayacak olmalarının kendilerini sevindirdiğini belirten Çetin, "Geçen sezon lige 2 maç saha kapatma cezası ve ilk 5 haftada 3 büyük takımla oynayarak başlamıştık. Yeni sezonda ilk 5 haftada aynı güçte sayılabilecek takımlarla mücadele edecek olmamız, lige iyi bir başlangıç yapma yönünden büyük avantaj olacak. Ligin ilk maçında kendi sahamızda oynayacağımız Bursaspor'la kampta oynadık ve onların hazırlık maçlarını sürekli izliyoruz. Bu rakibimizin durumunu görme açısından büyük avantaj. Aynı şekilde ikinci hazırlık maçında da ligin 3. haftasında oynayacağımız Vestel Manisaspor ile karşılaşacağız. Rakiplerimizi burada iyi analiz etme imkanı bulduk" dedi.
Kocaeli Kartepe Tesisleri'ndeki çalışmaların iyi geçtiğini belirten Özhan Çetin, "Ozan, Berk ve Hasan Durmaz, Murat Akın ve kaleci Barış'a kendilerine kulüp bulmalarını söyledik. Bu arkadaşlarımızla yollarımızı ayırdık. Sakatlığı süren ve 2 ay dinlenmesi gereken İsmail Konuk'u da Denizli'ye gönderdik. Levent Canım ve Murat Korkmaz'ı da Denizli Belediyespor'a kiraladık" diye konuştu.

Nijeryalı milli futbolcu İbrahim Babatunde'nin takımla çalışmalarına devam ettiğini, bu oyuncunun transferiyle ilgili son kararı teknik heyetin vereceğini belirten Çetin, "Anlaşmaya vardığımız Brezilyalı 2 oyuncu perşembe günü Denizli'ye gelecek ve imza atacaklar. Bu oyuncularla ilgili tüm pürüzleri ortadan kaldırdık. İş sadece imzaya kaldı" dedi.

Yönetim kurulunun futbolculara verdiği 15 Temmuz tarihli çeklerin ödenmesi ile ilgili gelişmeler olduğunu belirten Çetin, "Bugün oyuncularımıza alacaklarının bir kısmının ödeneceğini öğrendik. Yönetim bugün toplanacak ve ödeme ile ilgili bazı kararlar alacak. Bu da bize bildirilecek. Yaşanan maddi sıkıntıyı aşabilirsek bizim için iyi bir sezon olacak. Yeni sezon hazırlıklarımız çok iyi gidiyor. Tek sıkıntımız parasızlık. Bunu aştığımız taktirde üst sıralarda mücadele edeceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.