Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Windows Vista'da Tüm Oyunlarý Sorunsuz Çalýþtýrmak

Kullanýcý Bilgi Menüsü

New41 Windows Vista'da Tüm Oyunlarý Sorunsuz Çalýþtýrmak

Bildiðiniz gibi birçok kullanýcý Windows Vista'da eski oyunlarýnýn çalýþtýramamaktan þikayetçi.

Burada sorun oyunlarda deðil. Sorun iþletim sisteminde de deðil, aslýnda ortada bir sorun yok. Ortada bir eksiklik var o da Vista'da bulunmayan DirectX 9 eskiði.
    Bildiðiniz gibi Vista'da DirectX 10 mevcut fakat 9 yok. Günümüz oyunlarý da DirectX 9 dosyalarýný çaðýrmaya çalýþýnca hatalar meydana çýkýyor.

Yapmak gereken tek þey DirectX 9'u yüklemek ama hangi sürüm? Nerden? Kaç MB?

CHIP Online olarak yazýlýmlarýn her zaman üreticinin web sayfasýndan indirilmesini öneriyoruz. DirectX'in üreticisi de Microsoft olduðuna göre gerekli yazýlýmý Microsoft.com'dan indireceðiz.

DirectX End-User Runtime Web Installer isimli yazýlým gerekli en son DirectX 9 sürümünü tarayrak internetten indiren ufak bir uygulamacýk.

Bu arada bazý insanlar haklý olarak DirectX 9 ve 10'un sistemde bir arada bulunmasýnýn sorun yaratýp yaratmayacaðýný soruyor.Sorunun cevabý basit. DirectX 9 ve 10'un çalýþma sistemleri tamamen deðiþtiði için böyle bir sorun söz konusu deðil.

Bu uygulamayý aþaðýdaki adresten indirebilirsiniz.

Artýk Vista'da çalýþtýramadýðýnýz oyun kalmayacak.

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Konu sabitlendi teşekkürler...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bilgilendirme Ýçin Teþekkürler.

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bilmeyenler okusunn

Kullanýcý Bilgi Menüsü

koskoca vistayý yapýyorlar bi sürü eksikle uðraþtýrýyor insaný ondan sonra 2 tane webcamým varken gittim bi tane daha almak zorunda kaldým vistaya uymadýklarý için baþlýycam böyle programa valla !!!!
    teþekkürler dostum paylaþýmýn için

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Evimde Vista kullanýyorum. Ama internet baðlantým yok. Site yönetimi, vista için DirectX 9'u indirebileceðimiz link'i ekleyemezler mi forum'a. Benim gibi vista kullanan ama internet baðlantýsý bir þekilde olmayan kullanýcýlar için oldukça yararlý bir çalýþma olacaðý kanaatindeyim.

Sevgiyle kalýn... Saygýlar...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý iaydin Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Evimde Vista kullanýyorum. Ama internet baðlantým yok. Site yönetimi, vista için DirectX 9'u indirebileceðimiz link'i ekleyemezler mi forum'a. Benim gibi vista kullanan ama internet baðlantýsý bir þekilde olmayan kullanýcýlar için oldukça yararlý bir çalýþma olacaðý kanaatindeyim.

Sevgiyle kalýn... Saygýlar...
    Bu mesajda programý indirebilirsin. Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý ®adakoglu Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Bu mesajda programý indirebilirsin. Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Evimde internet baðlantým yok. Ýþ yerinde Windows XP kullanýyorum.
    Onun için vistaya kurabileceðim directX'in linkini siteye koyabilirmisiniz demiþtim.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekürler paylaþýmýn için

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler oyunlarda bayaðý sýkýntý vardý bu iyi oldu

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri