Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
10 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: goldmaster rocky lütfen yardým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart goldmaster rocky lütfen yardým

merhaba arkadaþlar ben bir hafta önce Goldmaster rocky diye bir mini uydu alýcýsý aldým. Yeni taþýndýðýmýz evin salonuna kurdum tv yi uydu alýcýsýda gayet güzel çalýþýyordu lakin daha sonra hanýmýnda ýsrarý ile tv yi oturma odasýna taþýmak zorunda kaldým aský aparatýný filan monta ettim tv yi açtýðýmda lnb kýsa devre yaptý yeniden baþlatýn yazdý.Acaba bu lnb giriþi deðilde normal anten giriþinin kablosumuydu diye eski yerine geri taktým nafile hala ayný uyarýyý veriyor ne yapabilirim sizce önerisi olan arkadaþým varmý þimdiden teþekkürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Lnb kýsa devre yazdý yazýyor ise lnb bozulmuþtur büyük ihtimal yada uydunuza gelen kabloda sorun olmuþ olabilir
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taþýnda Ýki Satýr Yazý Olursun...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Muhtemelen Taþýnma Sýrasýnda Anten Kablosunda Kýsa Devre Oluþmuþ Olabilir Kabloda Ek varsa Ek Olan Yeri Kontrol Edin Rcv'a Baðlý Olan Kýsmý Kontrol Edin

Kullanýcý Bilgi Menüsü

cihaza kablo takmadan test edin. Kablo takmadan herhangi bir sorun yoksa kabloda kýsa devre olma ihitmali var ama halen devam ederse kabloyu taktýðýnýz yere bakýn içinde tel falan kaçmýþ yada kýrýlmýþta olabilir. Buna raðmen halen devam ederse servislik durum.

Ama yüksek ihtimal kullandýðýnýz kablodan

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

tahmin ediyorum
    salonda hat direk geliyordur taþýndýðýn odada hat yoktur kabloda kýsa devre vardýr
    genelde tek hat salona veriyorlar halbuki her odaya ayrý ayrý direk hat verseler þu binalarý yaparken hem bizlerde uðraþmamýþ oluruz

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaþlar dediðiniz gibi kabloyu söküp öyle baðladým cihaza ve kýsa devre uyarýsý gitti dediðiniz gibi kabloda bir sýkýntý var lakin tereddütte kaldým kabloya ek yaptým ben ek yaparken o turuncu demir gibi olan kablolarý birbirine sarmam yetiyor mu yoksa odaya hat verilip verilmediðini nasýl anlarým acaba

kablonun ekide alttaki resimdeki gibidir

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý sameTR Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    arkadaþlar dediðiniz gibi kabloyu söküp öyle baðladým cihaza ve kýsa devre uyarýsý gitti dediðiniz gibi kabloda bir sýkýntý var lakin tereddütte kaldým kabloya ek yaptým ben ek yaparken o turuncu demir gibi olan kablolarý birbirine sarmam yetiyor mu yoksa odaya hat verilip verilmediðini nasýl anlarým acaba

kablonun ekide alttaki resimdeki gibidir

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Hocam öyle ek yapma kablo birleþtirici var onunla birleþtir bu þekilde cihazýda bozabilirsin 1 tl falan civarýnda onla birleþtir bence bu þekil ek yaparak sorun yaþarsýn

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bulunduðum yer küçük bir yer hocam bulabilir miyim bu dediðinizi birde benim kafama takýlan diðer bir þey hattýn odaya çekildiðini ben nasýl anlarým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

hocam böyle ekmi olur ..

Bulunduðun yerin küçük olmasý ile alakasý yok. Her elektirikçide F koneektör ve uydu prizi vardýr. Eper bunlar yoksa duvardan gelen kablo ile uydu cihazýna giden kablolarýn ucunu acarsýn ortadaki tekli uçlarý birleþtirip bantlarsýn sonrada dýþtaki coklu telleri de birbirine baðlar bantlarsýn yaný anlayacaðýn coklu teller ile ordadaki tek tel biribirine deðmeyecek.

Ama þöyle bir durum var odadaki priz normal olduðuna göre orda uydu baðlantýsý yok. Eðer o odaya catýdan kablo direk geliyorsa o kablo catýda uydu santraline baðlanacak. Yada o prize gelen kablo baþka bir odadan ek yapýlýpta gelmiþ olabilir. Bence ya bir uyducu yada binaný yapan elekticiyi yle bu iþi çözmeniz lazým.

Yanlýþ anlamayýn ama yaptýðýnýz ekten bu iþte çok acemi ve anlamadýðýnýz belli oluyor.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Volkan Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    hocam böyle ekmi olur ..

Bulunduðun yerin küçük olmasý ile alakasý yok. Her elektirikçide F koneektör ve uydu prizi vardýr. Eper bunlar yoksa duvardan gelen kablo ile uydu cihazýna giden kablolarýn ucunu acarsýn ortadaki tekli uçlarý birleþtirip bantlarsýn sonrada dýþtaki coklu telleri de birbirine baðlar bantlarsýn yaný anlayacaðýn coklu teller ile ordadaki tek tel biribirine deðmeyecek.

Ama þöyle bir durum var odadaki priz normal olduðuna göre orda uydu baðlantýsý yok. Eðer o odaya catýdan kablo direk geliyorsa o kablo catýda uydu santraline baðlanacak. Yada o prize gelen kablo baþka bir odadan ek yapýlýpta gelmiþ olabilir. Bence ya bir uyducu yada binaný yapan elekticiyi yle bu iþi çözmeniz lazým.

Yanlýþ anlamayýn ama yaptýðýnýz ekten bu iþte çok acemi ve anlamadýðýnýz belli oluyor.

Volkan abi baðzý elektrikçiler iþin kolayýna kaçýyorlar uydu prizleri üreticilerden bile dükkanlara pahalýya geliyor bu normal olanlar daha ucuza geliyor. Bu piyasada olduðum için biliyorum birkaç binaya bizde uydu olmasýna raðmen normal anten prizleri kullanmýþtýk dediðim gibi ucuz olmasýndan dolayý. O resimde gördüðün Viko marka normal anten prizi 7 tl uydu prizleri 10 tl den baþlýyor fiyatlarý.
    Konu Hikmet™ tarafýndan (15-02-2015 Saat 23:55 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri