Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 10/14 İlkİlk 1234567891011121314 SonSon
140 sonuçtan 91 ile 100 arası

Konu: 60cm Canakla 5 Uydu Resimli Anlatim

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı tayfur166 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşım ilgine teşekkürler çanak 120 lik bu resimden birşey anlamadım kusura bakma ne anlama geliyor birde bu 2ci dayzek konusunda bilgi verirsen iyi olur bu konuda bilgin varsa cihaz sunny kaon clasic yazılmı var tekrar teşekkür ederim kolay gelsin saygılar
    rica ederim.

her uydunun farklı kapsama alanı vardır.

Örnek türksat dogu ve batı olmak üzre iki kapsama alanı (beam) var.

Astra uydusu bir tane degil 19 e de faliyette olan 5 uydu var. (1F/1G/1H/KR/1L)

bunların farklı kapsama alanları var.aşagıdaki linkten bakarsan faydalı olur.

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

neyse kapsama alanına gelince uydular planlandıgı şekilde belli bir yere yansıtır.(öyle ayarlanır)

Orf paketi astra 1h uydusunda yer alıyor yukarıdaki resimde en son kapsama alanı türkiyeyi kapsamıyor yani 120 cm den büyük olmalıkki alabilesin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler eline sağlık

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kardeş bu aparatı nasıl ve nerden buldun bızde alalım 90lık canaga takalım deneyelım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

elembılerı dızdıgın plastık veya demir kac satım olacak kac metre olacak bana neyle yaparım senın yaptıgın gıbı dızerım bana tarıf edermısın

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı mehmetkosar Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    kardeş bu aparatı nasıl ve nerden buldun bızde alalım 90lık canaga takalım deneyelım
    Alıntı tr26 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    elembılerı dızdıgın plastık veya demir kac satım olacak kac metre olacak bana neyle yaparım senın yaptıgın gıbı dızerım bana tarıf edermısın
    elle yapmak zor olur bu aparat yani demir cubugu satıyorlar cokta pahalı birşey degil

Bir uyducuya gidip anlatın o size yardımcı olur.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım biz 150 lik çanakla bile akdeniz bölgesinde asrayı tam izliyemiyoruz ve lnb lerin yönü aynı türksat düz ise hotbörd düz olamaz gerçekten denedinmi piyasada 5 uydulu çanak var ama zaten 60 lık la hotbörd bile eksik alır birde çanak tam ölçüsünde olmucak yani 60 lık çanak 45 lik gibi olacak sen nerde deniyorsunuz (il.ilçe.)acaba bunu bilsem yine ugraşırım denemekten zarar gelmez ama boşunada ugraşmak istemem

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Paylaşım için teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Böyle bir anten Samsunda da çalışırmı üstad

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Bahri AYAZ Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Böyle bir anten Samsunda da çalışırmı üstad
    arkadaşım çalışır ama 105 bir çanak bulursan daha çok verım alırsın hatta 120 lıı tavsıye ederım.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

herşeye rağmen güzel bir çalışma olmuş bu kadar ayrıntı vermesine gerek varmı bu işle uğraşan amatör arkadaşlar 60 lık yerine 90 lık çanaklada deneyebilirler mühim olan böylebir sistemle 5 adet yayının alınabilmiş olmasıdır elinize sağlık

Sayfa 10/14 İlkİlk 1234567891011121314 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri