Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Raikkonen: 'Gelecek yıl daha kolay olacak'

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Raikkonen: 'Gelecek yıl daha kolay olacak'

Dünya şampiyonu Kimi Raikkonen, Ferrari'nin gelecek yıl daha kolay bir sezon çıkaracağını söyledi. Takımın dün Mugello'daki şampiyonluk kutlamalarına katılan Fin pilot, binlerce Ferrari taraftarını selamladı. Brezilya'da 1 puanla tüm sezon boyunca arkalarında kaldığı rakiplerini geçerek şampiyonluğa uzanan Raikkonen gazetecilere yaptığı açıklamada, "Gelecek yıl sadece benim için değil, takım için de kolay olmalı" dedi.
    Raikkonen, "Bu yıl istediğim doğru aracı bulmakta bazı problemler yaşadık. Yeni aracı nasıl yapacağımızı göreceğiz. Bunun ne kadar iyi bir araç olacağını söylemek şimdiden zor" diye konuştu.

Bununla birlikte yeni araç konusunda büyük beklentileri olduğunu kaydeden Fin pilot, gelecek yıl hakkında tahmin bulunamayacağını ancak olumlu düşünceleri bulunduğunu belirtti.

Gelecek sezon uygulanmaya başlayacak olan çekiş kontrol yasağıyla yarışmayı sabırsızlıkla beklediğini ifade eden Raikkonen, yeni uygulamanın yarışları daha iyi hale getireceğine inandığını söyledi.

Raikkonen, "Formula 1'e geldiğimde çekiş kontrol yoktu. Daha sonra gelen birçok yeni uygulama oldu. Yasağın yarışları daha eğlenceli ve zor hale getireceğini düşünüyorum. Ayrıca böylece daha fazla sollama imkanına kavuşacağız" dedi.

TurkiyeF1.Com

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bakalım görecegiz şunun şurası bir ay kaldı yarışlara
    selametle
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    İşte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ferrari,raikkonen'in beklediği gibi bi araç üretebilirse şampiyonluğu 'buz adam' ın elinden almak çok zor...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

raikonnen bus ene çok zorlanıyor massa ondan daha iyi bir görüntü çiziyor
    özellikle geçen hafta çok kötüydü kaç sipin attı gerçi massa daha çok attı ama genele göre masa daha iyi
    selametle
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

en iyisi kazansın felaket bir spor yarışı
    adrenalini yüksek tutar arasıra seyrederim...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Felipe Massa, pitten geçme cezası almasına yolaçan olayda, Lewis Hamilton'ın üzerine kasıtlı olarak sürdüğü iddialarına tepki gösterdi.
    Massa ve Hamilton, İngiliz pilotun rakibini geçme girişiminde bulunduğu 10. virajda çarpışmıştı.
    Massa kazanın, "yarışta meydana gelebilecek bir olay" olduğunu belirterek, gerçekten cezayı hak edip etmediğini sorguladı.
    Brezilyalı sürücü, "Hamilton çok geç fren yaptı, ben de geç frene bastım. Ardından virajın lik bölümünde biraz geniş aldım. Hamilton benim içerdeki çizgimi kullanıyordu ve beni biraz dışardan dönerek çakıllara doğru itti. Bu arada tekerler çakıllara girdi fakat bir sonraki viraj soldandı" dedi.
    Massa, "Ardından birbirimize temas etti. Bence bu her yarışta olabilecek bir olaydı. Fakat ben pitten geçme cezası aldım. Yarış sonrasında, bu cezayı çektikten sonra konuşmak biraz zor" yorumunda bulundu.
    Hamilton'a kasıtlı olarak çarpıp çarpmadığı sorulan Massa, "Kesinlikle hayır. Benim iki tekerim çakıldaydı. Aracı durduramadım. Çakıllı bölümdeydim çünkü beni çakıl havuzuna itti" cevabını verdi.
    Bu arada Hamilton'ın ilk turda Kimi Raikkonen'le arasındaki olaydan dolayı aldığı cezanın ise adil olduğunu söyleyen Massa, pitten geçme cezaları hakkında "Onun için evet, kendi olayım için emin değilim. Bana göre bu sadece bir yarış kazası, çünkü 10. viraja girerken çok geç frene bastım. Hamilton da beni geçmeye çalıştı. Virajın biraz dışındaydım, o içeri girince ben dışarda kaldım" dedi.
    Massa, "Beni dışarı çıkmaya zorladı, bu yüzden iki teker çakıllı alana çıktı. Yani kapıyı o kapadı ve araçlar temas etti. Bir sonraki viraj zaten benim lehimeydi fakat çakıla çıktığım için birşey yapamadım ve temas etti. Olay bu" diye konuştu.
    Ferrari pilotu, "Startta kötü bir çıkış yaptım ve Kimi, Hamilton'ı geçti. Herkes virajdayken fren yapmaya çalıştı. Çok daha geniş bir çizgiye yöneldi ve Kovalainen de daha geniş çizgideydi. Orada bir hengame yaşandı" dedi.
    Hamilton ile yaşadığı hadiseye rağmen aralarında iyi bir ilişki bulunduğunu söyleyen Massa, "Lewis'le iyi bir ilişkim var. Kasıtlı olarak birşeyleri mahvetmek hareket etmem. Gerçek bu" dedi.
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bizim şahinle katılasım var ama,,,aracı bir bakıma sokmam gerek...
    sola çekiyor...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı osmann Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    bizim şahinle katılasım var ama,,,aracı bir bakıma sokmam gerek...
    sola çekiyor...
    sag kaputun üzerine bir çimento torbası atıver düzelir
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bu sene şampiyon hamilton olacak bu gidişle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri