Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Dreambox'da Hangi Program Ne işe yarar?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı bozkurt_0618 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yok kullanıyorum dediğim
    dreamı dün aldım ondan önce baff 4000 vardı tm share ile kullanıyordum

ama dün dreama taktım ama işte tamamen karışık geldi nasıl ne yapacam anlamadım

interneti ben komşudan çekiyorum bilgisayarda internet önemli değil onu hub ile filan hallederim.

ben internet kablosunu çıkartıyorum dreama takıyorum olmuyor
    arkadaşım dream ilk önce ıp gurubundan sabit bir ıp vereceksin senın pc veya diğer pc lerle çakışmasın. ayrıca newcam server kullanıon addosntan newcam serveri ındırmen lazım sonra bu server bilgilerını girmen lazım ama newcam la ilgili bir bilgim yok Serkan biliosa zaten buraya yazar. ama araştırmaya devam et. dreamboxta paylaşım yaparken pc nin açık kalmasına gerek yok sadece dreamede ınternet bağlaman gerekir bu mecbur arkadaşım.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

vallaha kafayı yiyecem

şimdi ben bu cihazı aldım eve geldim taktım image diye birşey yükledim türkçe oldu yarım yamalak

benim ev için kullandığım alt kattan çektiğim ethernet kablosu var ben bu kabloyu direk bilgisayardan çıkartıp dreama taksam çalışmaz mı şimdi de kanallar gitti yüklüyemiyorum kanalları kanal aramayı yapamadım bu uydu bana 3 gömlek üstün gibi geldi beceremeyecem heralde

bu server atma işinde normal ethernet kartının bir ucunu bilgisayara bir ucunuda dreama taksam kanal tablosu veya server gibi bilgileri atabilirmiyim öyle bağladığım zaman internet olmayacak bu kanal tablosu veya card share atmak için de mi internete bağlı olmak gerekir
    lütfen yardım çıldıracam valla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

vallaha kafayı yiyecem

şimdi ben bu cihazı aldım eve geldim taktım image diye birşey yükledim türkçe oldu yarım yamalak

benim ev için kullandığım alt kattan çektiğim ethernet kablosu var ben bu kabloyu direk bilgisayardan çıkartıp dreama taksam çalışmaz mı şimdi de kanallar gitti yüklüyemiyorum kanalları kanal aramayı yapamadım bu uydu bana 3 gömlek üstün gibi geldi beceremeyecem heralde

bu server atma işinde normal ethernet kartının bir ucunu bilgisayara bir ucunuda dreama taksam kanal tablosu veya server gibi bilgileri atabilirmiyim öyle bağladığım zaman internet olmayacak bu kanal tablosu veya card share atmak için de mi internete bağlı olmak gerekir
    lütfen yardım çıldıracam valla

addons u da anlamadım program mı yukarda belirttiğim şekilde bağlanabilirmiyim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

[quote=bozkurt_0618;409614]vallaha kafayı yiyecem

lütfen yardımçalıdıracam valla [quote]

arkadaşım eve bir tane swıch yanı hub al ondan bir tane dreame bir tanede pc ye bağlarsın olur biter dream 500 bölümünde ben hazır backuplar verdım içinde nexcam harıç herşey var. newcam işinide sana server kişiden halledebilirsin dreamde ne yapman gerektiğini sana söler

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ok
    tamam teşekkürler
    hub alacam bir tane sonra sana yapamadığım birşey olursa yazarım
    saol bilgiler için

Kullanıcı Bilgi Menüsü

usta
    ben hubu aldım gene beceremiyorum us robotic markası 192.168.1.1 giriyorum açmıyor

port açmam mecburi mi bunda

port açmak içinde 192.168.1.1 i yazıyorum ama o sayfayı da açmıyor alt komşum usb ile bağlanıyor ondan mı bağlanmıyor
    yardımcı olursanız sevinirim

uyduya geçtim ıp bölümüne 192.168.1.20
    255.255.255.0
    192.168.1.3
    192.168.1.3

internetin başına geçiyorum
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. yazıyorum
    http 5000 iç sunucu hatası diyor
    anlamadım gitti nerde hata yapıyorum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı bozkurt_0618 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    usta
    ben hubu aldım gene beceremiyorum us robotic markası 192.168.1.1 giriyorum açmıyor

port açmam mecburi mi bunda

port açmak içinde 192.168.1.1 i yazıyorum ama o sayfayı da açmıyor alt komşum usb ile bağlanıyor ondan mı bağlanmıyor
    yardımcı olursanız sevinirim

uyduya geçtim ıp bölümüne 192.168.1.20
    255.255.255.0
    192.168.1.3
    192.168.1.3

internetin başına geçiyorum
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. yazıyorum
    http 5000 iç sunucu hatası diyor
    anlamadım gitti nerde hata yapıyorum

arkadaşım şimdi port açmayı boş ver ilk önce bilgisayardaki var sayılan ağ geçidi ne ona bak. onuda saatın yanında buluna ağ sekmesının uzernde sağ tuş durumdan varsayıla ağ geçidi ne bak onu buraya yaz sana nereye ne girmen gerektığını yazıcam.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

192.168.1.1

Kullanıcı Bilgi Menüsü

menu-kurulum-uzman kurluma gir orda iletişim kurluma gir

DHCP işaretli ise işareti kaldır.

IP 192.168.1.100
    Networ 255.255.255.o
    Name server 192.168.1.1
    Gatevey 192.168.1.1

gir ve yeşil tuşla kayıt et cihazı kapatıp aç ınternet sayfası aç adres çubuğuna sadece 192.168.1.100 yaz ve enterle karşına kullanıcı adı şifre dıe bır menu gelecek kullanıcı adı root şifre dreambox tır değiştirmediysen tabı . eğer bu olursa cihazın network işi halledilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

dediğin şekilde flash fxp ile girebildim ama internete yazınca girmiyor

kanal tablosu var elimde bunu hangi klasöre atacam ben şimdi dreamboxun saol üstte

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri