Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: acil yardım bekliyorum ustalardan

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yo2 acil yardım bekliyorum ustalardan

arkadaşlar bilgisayar ın içindeki bazı parçalrı değiştirdim yeni anakart aldım bu ana kartta rs 232 girişi yok bende bir ucu rs 232 bir ucu usb olan kablo aparatı aldım fakat pc rs 232 kablosunu tanımıyor anlayanlar bir yardım ederse sevinirim bu kabloyu nasıl tanıta bilirim otomatik kurulum dedi yaptım internetten uygun yazılım bulunamadı diyor bilginize şimdiden teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım benimde ona benzer bir sorunum var bende baştan usb çevirici aldım sonra onun yerine com port aparatı aldım anakartın üstünde com çıkışı var ama içerde yani sen comport aparatını ekran kartı gibi bağlayacaksın bende öle yaptım ama benim o parçada çalışmadı galiba çünkü programlarımı kurdum receiverimi bağladım Next2000CI Plus makinam var PcLink2 programını kullanmaya çalışıyorum ama bağlantı kurulamadı diyor makinayı açarken Ch+ tuşunada basıyorum 0030 yazısı çıkıyor ama bağlantı kuramıyorum bağlantı ayarlarından Com çıkışının ayarlarınıda yaptım ama neden olduğunu anlayamadım bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa seviniriz!!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

gica kardeş dediğin gibi birisi banadedi usb den görmez eternet kartına benzer bi kart varmış onu denememi tavsiye ettiler onu deniycem sakaryada 35 ytl istanbulda sadece 7 ytl imiş ilgin için sağol

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Konuyu yanlış bölüme açmışsınız burası uydu cihazları bölümü,aparat sistemi
    ile nasıl bir alaka kurdunuz anlayamadım.Konuyu açarken biraz daha dikkat edelim.
    Ayrıca sorununuz aldığınız rs 232 aparatının bağlantı şekilleri farklı olduğu için
    bağlantı kurulamaz.Her aparatın kendine özgü değişik bağlantı tipleri vardır.
    Aşağıda gördüğünüz örnektir ve birçok bağlantını türünü buradan inceleyebilirsiniz.
    Bunun için
    ayrıca teknik destek almanızı öneriyorum.Buradan tarifle olacak bir
    iş değil.

Konu OLDSMAN tarafından (07-01-2008 Saat 20:02 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sakarxa Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşlar bilgisayar ın içindeki bazı parçalrı değiştirdim yeni anakart aldım bu ana kartta rs 232 girişi yok bende bir ucu rs 232 bir ucu usb olan kablo aparatı aldım fakat pc rs 232 kablosunu tanımıyor anlayanlar bir yardım ederse sevinirim bu kabloyu nasıl tanıta bilirim otomatik kurulum dedi yaptım internetten uygun yazılım bulunamadı diyor bilginize şimdiden teşekkürler
    Bir ucu 232 bir ucu usb olan ara kabloları bilgisayarlar tanımıyor. Ben o sorunu geçen sene yaşadım. Onun için satıcı bu olur derse inanma. Ancak oldsman ustanın şemasını verdiği gibi bir ara bağlantı kablosu yapman gerekirki teknik bilgin yoksa yapman zor olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri