Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arasý

Konu: 16 yýl önce pkk tarafýndan kaçýrýldý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart 16 yýl önce pkk tarafýndan kaçýrýldý

16 yýl önce pkk tarafýndan kaçýrýldý...

1992 yýlýnda pkk'lýlar tarafýndan Ýzmirli er Engin Ekþi'yle birlikte kaçýrýlan Sökeli Jandarma Er Aydýn Þahin'inden hala haber yok.

Þýrnak'ýn Uludere Ýlçesi yakýnlarýndaki Taþdelen Jandarma Karakolu'na, 15 Mayýs 1992 tarihinde pkk'lý teröristler tarafýndan düzenlenen ve 30 askerin þehit edildiði saldýrýdan sonra, Ýzmirli er Engin Ekþi'yle birlikte kaçýrýlan Sökeli Jandarma Er Aydýn Þahin'in aðabeyi Ali Þahin hala umutlu. Aðabey Ali Þahin, "Kardeþimin hayatta olduðunu umudunu taþýyorum. dtp milletvekilleri bir süre önce kaçýrýlan askerlerimiz için aracý olup pkk kampýna giderlerken, benim kardeþimin akýbeti niçin sorulmadý? Devletimizden somut bir yanýt bekliyoruz" dedi.

Jandarma Er Aydýn Þahin'in vatani görevini sürdürdüðü Taþdelen Jandarma Karakolu'na, 15 Mayýs 1992 tarihinde, pkk'lý teröristler tarafýndan düzenlenen saldýrýda 30 asker þehit oldu. Sökeli er Aydýn Þahin ve Ýzmirli er Engin Ekþi kaçýrýldý. Olaydan 2 ay sonra Söke'de oturan Þahin Ailesi'ne, Kýzýlhaç aracýlýðýyla, "Biz iyiyiz. Merak etmeyin. Kýzýlhaç'la irtibatý kesmeyin" yazýlý bir bir mektup ulaþtýrýldý. Aydýn Þahin'den bir daha da haber alýnamadý. Kýzýlhaç da Þahin Ailesi'ne, oðullarýnýn izini kaybettiði yolunda haber iletti.

Aydýn Þahin'in evlat hasretiyle yanan annesi Emine Þahin, 10 yýl önce babasý Kemal Þahin de 4 yýl önce yaþamlarýný yitirdi. Baba Þahin ölüm döþeðinde, "Kardeþinizi buluncaya kadar mücadelenizi sürdürün" vasiyetinde bulundu.

Jandarma Genel Komutanlýðý, Aydýn Þahin'in otel iþletmecisi aðabeyi Ali Þahin'e 8 Mart 2000 tarihinde yazý göndererek, "Gaiplik davasý açýp, sonucunu bize ulaþtýrdýðýnýz takdirde kardeþinizi þehit sayýp size maaþ baðlayabiliriz" dedi. O sýrada sað olan baba Þahin ise "Maaþ deðil, oðlumu istiyorum" yanýtýný verdi. Diyarbakýr'da 24 Mayýs 1992 tarihinde yayýnlanan Ülke Gazetesi'nde, `Taþdelen Karakolu baskýnýnda, gerillalara esir düþen askerlerden haber var' baþlýðýyla haber yayýnlandýðýný, ayrýca kardeþinin `Ýyiyiz, ailemize kavuþmak istiyoruz' mesajýyla, kampta çekilmiþ fotoðraflarýnýn yer aldýðýný belirten Ali Þahin þunlarý söyledi:

"apo'da o kamptaydý. Yine 24 Temmuz 1992 tarihinde gündem gazetesi'nde kardeþimizin kampta çekilmiþ fotoðrafý ve `pkk, elindeki esir erler için deðiþ tokuþ istiyor' baþlýklý haber yayýnlandý. Kardeþimin hayatta olduðunu umudunu hala taþýyorum. Geçen yýl kasým ayýnda AKP'li Aydýn Milletvekili Ahmet Ertürk'e kardeþimle ilgili tüm gazete haberleri, Kýzýlhaç'ýn mektuplarýný, Jandarma Genel Komutanlýðý'yla yapýlan yazýþmalarý bir dosya halinde sunarak, meclis gündemine getirmesini istedik. Fakat hala bir yanýt alamadýk. dtp milletvekilleri bir süre önce kaçýrýlan askerlerimiz için aracý olup pkk kampýna giderlerken, benim kardeþimin akýbeti niçin sorulmadý? Devletimizden somut bir yanýt bekliyoruz."

Ali Þahin, devlet tarafýndan toprak sahiplerine verilen Doðrudan Gelir Desteðinin diðer üç kardeþiyle birlikte, Aydýn Þahin'in Ziraat Bankasý'nda adýna açýlan hesabýna yattýðýný da söyledi.

Diðer kayýp er Engin Ekþi'den de bugüne kadar haber alýnamadý.

Ensonhaber...
    (Vatan)
    Konu ahmeTTaþar tarafýndan (24-01-2008 Saat 13:13 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

þu siyasetten oldum olasý biþi anlamam ama bazý karanlýk güçlerin bu milleti birbirlerine düþman yaptýðý gibi kardeþte yapabilir kanýsýndayým allahu teala o karanlýk güçlere hayalleri her neyse nasip etmesin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri