Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arasý

Konu: Windows 7 de programsýz disk bölümü ( Resimli anlatým)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Windows 7 de programsýz disk bölümü ( Resimli anlatým)

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Bu makale "Windows 7"de bir "Fiziksel" diski "Mantýksal" disklere nasýl bölebileceðinizi göstermeyi amaçlamaktadýr.Diðer bir deyiþle diskinizi nasýl "Bölüntülere" ayýrabileceðiniz anlatýlacaktýr.

NOT:
    Yeni bir bölüntü oluþtururken veri kaybý yaþamayacaksýnýz.Bu iþlemi yapabilmek için bilgisayarda "Yönetici" olarak hesap açmanýz gerekmektedir.

ADIM 1

1- "Bilgisayar" a sað týklayýp "Yönet" deyin.

2-Açýlan "Bilgisayar Yönetimi" konsolundan "Disk Yönetimi" ni seçin.

3-Bölmek istediðiniz diske sað týklayýp "Birimi Küçült" deyin.

4- Kýsa sürecek bir hesaplama sürecinden sonra size ne kadarlýk bir bölüntü oluþturabileceðinizi "MB" olarak verecek.
    (Verilen rakkamdan daha büyük bir bölüntü oluþturamazsýnýz fakat daha küçük bir bölüntü oluþturabilirsiniz.)

5- Üstteki ekranda istediðiniz miktarý girdikten sonra "Küçült" deyin.

Normalde çok kýsa sürede bu iþlem tamamlanýr fakat diskinizin durumuna göre +/- yarým saatte sürebilir.

ADIM 2

Artýk bölüntümüz tamamlandý fakat iþlemi tamamlamak için bir kaç adýma daha ihtiyacýmýz var;

1- Yeni oluþturduðunuz bölüntüye sað týklayýn ve "Yeni Bir Basit Bölüm Oluþtur" deyin.

2- Karþýnýza çýkan sihirbaz ekranýnda "Ýleri" deyin.

3- Disk boyutunu girip "Ýleri" deyin. (Burada max. disk boyutunu girmek zorundasýnýz)

4- Resimdeki gibi iþaretledikten sonra yeni sürücünüze bir harf atayýn. (Alttaki resim)

5- Çýkan ekranda "Aþaðýdaki Ayarlarla Bu Diski Biçimlendir" i tikledikten sonra bölüntünüze istiyorsanýz bir isim verin ve "Hýzlý" biçimlendirmeyi seçin.

6- Çýkan ekranda "Son" dedikten sonra artýk bölüntünüz kullanýma hazýr.

("
    Dinamik diskler bu iþletim sistemi tarafýndan desteklenmiyor.Dinamik diskler kümelerde desteklenmiyor." þeklinde bir uyarý alýyorsunuz )

Konu gacvokem tarafýndan (20-09-2010 Saat 09:33 ) deðiþtirilmiþtir.

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Format atarken bölümlemeye izin vermiyordu. Ben de böyle bir anlatým arýyordum, teþekkür ederim gacvokem.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý .Elif. Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Format atarken bölümlemeye izin vermiyordu. Ben de böyle bir anlatým arýyordum, teþekkür ederim gacvokem.
    Win 7 de format atarken bölme vardý. Hatýrladýðým kadarýyla.

Format atarken bölme yapmadýmda birleþtirme yapmýþtým.

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Tek tuþla kurulum özelliði varmýþ, yeni öðrendim ve daha yedeklemedim. Bir kez yeniden kurulumu görmek için yaptým ama bölümleme sormadan kendi kendine formatý attý.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý .Elif. Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Tek tuþla kurulum özelliði varmýþ, yeni öðrendim ve daha yedeklemedim. Bir kez yeniden kurulumu görmek için yaptým ama bölümleme sormadan kendi kendine formatý attý.
    Format deyince aklýma geldi. Benim pc de kafayý yedi yarýn bende bi format atýyým.

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý xxman Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Format deyince aklýma geldi. Benim pc de kafayý yedi yarýn bende bi format atýyým.
    Format her ne kadar çok atýlmamalýysa da ben seviyorum. Mis gibi tertemiz ve rahatlamýþ oluyor.

Güle güle kullanýn renktaþým.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri