Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/5 12345 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Uydu Alýcý ve Dvd-Vcd Arýzalarý ve Çözümleri Bu Topic de

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Uydu Alýcý ve Dvd-Vcd Arýzalarý ve Çözümleri Bu Topic de

Uydu Alıcı ve Dvd-Vcd Arızaları ve Çözümleri (Sadece burada Lütfen Başka Topic AÇmayınız)

Vcd arıza ve onarımları

1-)trident mp3+vcd-radyo combo bir cihaz geldi üzerindeki hoparlörlerden ve harici hoparlör çıkışından bir tanesinden ses gelmiyordu.ilk düşüncem hemen çıkış entegrresini degiştirmek oldu tea2025 elimdeki çıkma entegre idi yine aynı sorun oldu. bi tarafda ses yok hala .onuda deiştirdim muadilini taktım LA4555(LA4550 de oluyor) yine aynı demekki başka problem var dedim .en son olarak entegrenin 6.ayagındaki 100Uf 25 V kondansatörün bozuk oldugunu tesbit ettim deiştim düzelti.basit ama ugraştırdı azıcık.
    2-)buda kumtel marka vcd buda combo ..ama bunda ses var çok zayıf .yine çıkışı deiştirdim önce TDA2004 yerine TDA2005 taktım gene aynı ses preamplideki entegrenin beslemesindeki direnç kavrulmak üzereymiş onu farkettim evet tam düşündüm gibi premlideki umc4558(ıc3)kısa devre yerine yenisini taktım arıza düzeldi.bu entegrenin yerine se4558-sa4558-ne4558-ve mc 4558 oluyor .
    3-lion marka 2+1 basit bi ses sistemi 1 sobferi var 2 de yanında.arıza yan kolanların birinden ses gelmiyor .ana kolonda yani subferın içindeki anfide kullanılar 3 tane tda2030 dan birisi bozulmuş. deiştirlidi düzeldi.

Arıza:Vcd hiç çalışmıyor ön gösterge ışığı yanıyor ama yazılar görünmüyor.
    Onarım: Devreyi besleyen 5v ve 8 voltun gelip gelmediği kontrol edilir. İki voltaj var AT6392H (Bnedeki devrede bu entegre yazılı) aşırı ısınıyor ise değiştirilir.
    Arıza : Ses var görüntü yok
    Onarım: SUNPLUS SPCA711A arızalı
    Arıza : Görüntü var ses yok yok.
    Onarım: A2550N entegre arızalı.
    Arıza : Çalışmıyor
    Onarım: Devreyi besleyen kondansatörler şişmiş değiştirilmesi durumunda düzelir.
    Arıza: Bazı cdleri okuyor bazılarını okumuyor.
    Onarım: Lazer okuyucu kafa kirlenmiştir. Temizlenmesi halinde gene okumuyorsa, arka kısmında bulunan ayarlı direnç yardımı ile lazerin şiddeti artırılır buna rağmen okumazsa lazer değişecek
    Arıza: No cd yazıyor
    Onarım:32 pinlik(16 pin bir tarafta 16 diğer tarafta ve sokete takılan) kod çözücü entegre yenid
    Konu SAFRAN tarafýndan (06-03-2006 Saat 03:54 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

MÝNTON DVD 927-501-506
    1-) Cihaz çalýþýyor,cd okuyor ekran logosu yoksa ;

Kumandada ki TV.SYS tuþuna basýlarak logo kapatýlýp açýlabilmektedir.K-9 modelinde swich tuþu ayný iþlemi yapmaktadýr.

2-) CD okumuyor CD dönmüyor ;

Göz arýzalýdýr

3-) Göz saðlam cd dönmüyor ve okumuyorsa ;

MT 1336 ve film kablo arýzalý veya MT 1336 ayaðý kýsa devre oluþturabilecek pasta veya lehim olabilir.Soket ayaðý çatlak lehim olabilir.

4-) Göz ýþýk veriyor aþaðý yukarý hareket ediyor cd dönmüyorsa ;

5954 arýzalýdýr

5-) TV logo yok display ekranda ýþýk ve yazý yok ;

Karta 5+10 voltlar geliyorsa flash entegre (29F800BE) arýzalýdýr program yüklenmelidir.Program yüklendiði halde yine düzelmiyorsa kart tiner veya alkolle temizlenmeli ve kurutulmalýdýr

6-) CD okuyor ekran donup kalýyor ekranda benekler oluþuyor ;

ECO01164VS arýzalýdýr veya ayaðý kýsa devredir.

7-) Ses alýnamýyorsa Dolmix off durumundadýr.DVD çýkýþlarýn 1 veya 2’si ses vermiyorsa 4558 arýzalýdýr.Hiç ses yoksa WM8746EDS arýzalý veya 123 transistör arýzalýdýr.

8-) Mekanik yavaþ veya hiç hareket etmiyorsa ;

Mekanik motoru veya kayýþ gevþektir.

9-) Ön panel görev yapmýyor kumandayla çalýþýyorsa ve ön panelde buton iletkenlik yapýyorsa entegre arýzalýdýr ve kristal deðiþmelidir.

Kumanda da kontrol etmiyorsa arýza kartta flash veya Epromdandýr.

NOT : Ses sistemiyle kullanýrken Dolmix off Prologic II ON konumunda olmalýdýr.

3. 14-04-2006, 12:05

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaşlar bende coship CDVB5300A receiver var bunun sesi cıkmıyor arızayı bulamadım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý kriptex Nickli Üyeden Alýntý
    arkadaþlar bende coship CDVB5300A receiver var bunun sesi cýkmýyor arýzayý bulamadým bilen varsa yardýmcý olursa sevinirim
    bu cihazlarda ses arýzasý genelde yanlýþ yazýlým yüklenmesinden yapar
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

sagolun yeni yazýlým attým düzeldi:45:
    Konu kriptex tarafýndan (14-07-2006 Saat 18:59 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart suny 12.01.a5 dýsplay da ýþýk yok

bugün forumunuzdan bl 619v4 dosyasýný 12.01.a5 suny uydu alýcýma yükledim. yükleme biter bitmez cihazýn ön ekranýnda ýþýk yok, cihaz çalýþmýyor. sanýrým dosya virüslü ,cihazýma ne olmuþ olabilir yardýmcý olursanýz sevinirim.cihazý televizyona baðladýðýmda sadece çýt diye bir ses çýkýyor.dýsplayda hiçbir ýþýk yok,yazýlým almýyor.flahs yazdýrma ile flahs deðiþtirmenin fiyatlarýnýda belirtirseniz sevinirim.saygýlarýmla

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Tekrar Eskİ Loderİnİze DÖnmeyİ Deneyİn

Kullanýcý Bilgi Menüsü

onceki loder 219v4 idi denedim tık yok

Kullanýcý Bilgi Menüsü

619v4 loaderi 219v4 dün üzerine atamassınız flash arızalanır dosyada virüs falanda yok saygılarımla

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý mehmet Nickli Üyeden Alýntý
    619v4 loaderi 219v4 dün üzerine atamassýnýz flash arýzalanýr dosyada virüs falanda yok saygýlarýmla
    depodaki açýklamada sizin dediðiniz gibi demiyor. depodaki açýklamalar doðrultusunda yükleme yaptým .depodaki açýklama aynen þöyle 2.19 Loaderýnýn Çözüm Anlatýmý Ve Dosyasý
    3)Karþýnýza çýkan pencereden com seçimini yaptýktan sonra hiç bir dosya seçmeden direkt makinanýzý arka anahtardan açýnýz ve yükleme iþlemi baþlýyacaktýr.Yükleme iþlemi bitene kadar cihaza müdahle etmeyiniz.
    4)Yükleme iþlemi bittiðinde makinanýzýn yazýlým sunny ilk emusuz yazýlýmýna dönmüþ olacaktýr.
    fakatMakinanýz halen 219 olarak açýlacaktýr.
    5)kuplardan birini açarak direkt 619 lodarýný yüklediðiniz anda makinanýz artýk 219dan kurtulmuþ olacaktýr.

Sayfa 1/5 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri