Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Laptop'u olanlar, bu uyarıya DİKKAT!...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Laptop'u olanlar, bu uyarıya DİKKAT!...

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Bilgisayar güvenliği uzmanları, özellikle dizüstü bilgisayarların "uyku" veya "bekleme" konumlarında saldırılara açık olduğunu tespit ettiler.

ABD'nin Electronic Frontier Foundation (EFF), Princeton Üniversitesi ve diğer bilgisayar güvenliği kuruluşlarından bir ekip, laptoplar, başlat komutu verilip kilitli bırakıldığında, kapağı kapatılıp "bekleme" ya da "uyku" konumuna getirildiğinde, bilgisayarın ekranı açmak için "şifre" aramaya başladığını belirterek, şifrenin RAM'de kayıtlı olmasından ötürü de bir anda kötü niyetli saldırılara açık hale geldiğini kaydettiler. Bunun bazı popüler disk şifreleme teknolojilerinde, şifrelenmiş veriyi saldırıya açık kılan büyük güvenlik açığından kaynaklandığını belirten bilgisayar güvenliği uzmanları, bu açığın kapatılması amacıyla Microsoft'un BitLocker, Apple'ın FileVault ile açık kaynak TrueCrypt ve dm-crypt ürünlerini geliştirenlerle temasa geçtiklerini bildirdiler. EFF'den teknoloji uzmanı Seth Schoen, bulgularıyla ilgili, "İnsanlar, bilgisayarları kontrolleri dışındayken hassas verilerinin şifreleme teknolojisi sayesinde korunduğunu düşünüyorlar. Ancak, bu yeni tespit ettiğimiz açık, bunun böyle olmadığını gösteriyor. Laptopunuzu kısa süreliğine kaybetmeseniz bile, akıllı bir bilgisayar korsanı hassas bilgiyi yine elde edebilir" diye konuşuyor. -

ÇALIŞMAYACAK PROGRAMLAR

Öte yandan Microsoft, Vista işletim sistemi için yakında yapılacak bir güncellemenin, bazı üçüncü tür programların çalışmasına izin vermeyebileceğini açıkladı. SP1 adı verilen ve Mart ortalarında çıkarılacak bu güncellemeden etkilenecek programlar şöyle: -BitDefender AV -Fujitsu Shock Sensor -Jiangmin KV Antivirus 10 -Jiangmin KV Antivirus 2008 -Trend Micro Internet Security -Zone Alarm Security Suite -Iron Speed Designer -Xheo Licensing -Free Allegiance -NYT Reader -Rising Personal Firewall -Novell ZCM Agent

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sagol ben laptop alacaktım ama vazgecmıstım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sağol dostum bu bilgiler gerekli herkese

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri