Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kanal gizleme ve açma resimli anlatım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Icon14 Kanal gizleme ve açma resimli anlatım

Kanal gizleme ve açma işlemini yapamayan arkadaşlarımız vede her seferinde bıkmadan usanmadan tarif etmeye çalışan arkadaşlarımızı da düşünerek resimli bir açıklamayı uygun gördüm.

Bu açıklamalar sonunda hala nasıl oluyor denmez umarım tabiki yeteri kadar anlatabilirsek.

İlk önce kanal gizleme nedir ona değinelim:

Kanal gizleme: gizleme işlemi yapılan kanallar kanal listesinden kaybolur ve tekrar taratsanızda kanal çıkmaz listenizde görünmez.Dolayısıyla kanal kilidinden farklıdır kanal kilitlemede ismi ve kilitli olduğu görürüz şifre girildiğinde kanal gösterir.Kanal kilitlemeyle karıştırmayınız.

Bu özellik seçim ve uygulama olmak üzere iki aşamadan oluşuyor

Seçim bölümü

Gizleyeceğimiz kanallar ilk önce seçilmelidir onun için önce

Menüye basarak Kanal Liste Düzenine giriyoruz.

Kanal Liste Düzeninde Ok basarak işlem menüsünü açıyoruz

Bu arada kanal listesine bakınız ilk beş kanalı gizleyecegiz son kanalımız 5=Cnn türk
    Düzenle penceresinden kanalı gizleyi seçiyoruz.

Gizleyecegimiz kanal veya kanalları OK seçiyoruz(yada OK iptal ediyoruz) seçilen kanalların karşısına H harfi geliyor.Kanal gizle aktif değilse kanal liste düzeninde iken Help tuşu ile açılan pencereye şifreyi giriyoruz sonrasında aktif oluyor

Seçim işlemi bittikten sonra exıt la çıkıyoruz.Buraya kadar yapılam işlemler sadece ilgili kanalları gizleme seçimi idi kanallarımız hala açık.Bundan şonraki işlemler ise gizleme seçimi yaptıgımız kanalların görünmemesi .

Uygulama

Bunu iki şekilde yapabiliyoruz.

1.Menü/liste düzeninde iken help tuşuna basarak (eski yazılımlarda mavi renkli tuş)şifreyi giriyoruz.

Resimde görüldüğü gibi kanallarımız gizlendi birinci kanalımız eski 6.cı sırada olan NTV

2.Herhangi bir kanalı seyrederken Ok ardından Help tuşuna basarak açılan şifre sorma bölümüne şifre girerek

Burada anlatılan işlemleri yaparak gizleme seçiminden sonra kanallarınızı gizleyebilir veya kanallarınız gizli iken yaparsanız kanallarınız normal haline geçer görünür.

Konunun sonuna geldik en önemli bölümüne

Gizleme seçiminden sonra açma yada kapamayı Kanal Liste Düzeninden değilde 2 numaradan yaparsanız (OK/Help) bilgiler hafızaya alınmaz sakladıgınız kanalların ömrü elektrik kesintisine kadardır yada cihazınızın fişini çekene kadar.

O yüzden extradan kırmızı tuşa basarak son pozisyonu hafızaya alınız(hafıza tuşu yazılıma göre değişebilir)

Ya arkadaş bu kadar uğraşıp anlatmışsın daha pratik diye Ok/hepli kullanarak gizleme sonunda cihazın fişini çektim sabah bütün kanallar açık senin yüzünden rezil oldum demeyin

2.ci şıkta kırmızı tuşu unutmayın.

Kanal gizleme şifresi özellikle verilmemiştir bende bilmiyorum

bigalı arkadaşa emekleri için tşk

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler ama benim cihazım sunny nasıl olacak onda peki ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Teşekkürler ustad güzelbir paylaşım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bu olay 2000 cıhazlarda galıba.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sarıkanarya_41 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    bu olay 2000 cıhazlarda galıba.
    Next 2000 Super Plus serisi çihazlar için.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı mertcan25 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    teşekkürler ama benim cihazım sunny nasıl olacak onda peki ?
    sunny'de olmaz next 2000 ler için geçerli bu anlatım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

tesekkurler saygılar ıyı tahmın etmısım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

usb pluslarda bir türlü kanalı gizleyemedim cihazda son yazılım yüklü

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı star37 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    usb pluslarda bir türlü kanalı gizleyemedim cihazda son yazılım yüklü
    sorun değil tüm yazılımlarda bu özellik mevcut iyice bir daha kontrol edin resimleri atladığınız birşey oldu muhakkak.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

nex usb cıs cihazda kanal gizleme bölümü aktif değil cihazda son yazılım yüklü neden acaba aynı cihazın fta olanı var onda aktif saygılarımla

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri