Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Pardus 2007.3 Sürüm

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Icon2 Pardus 2007.3 Sürüm

Pardus 2007.3 sürüm notları

1. Pardus 2007.3'e hoşgeldiniz

Pardus geliştiricileri, çevirmenleri, belge yazarları ve sanatçılarının desteği ile hazırlanan Pardus 2007.3'e hoşgeldiniz. 2007 serisinin bu son sürümü pek çok güncelleme ve hata gidermeleri içermektedir. Pardus 2007.3 hakkında daha fazla bilgiye Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. sayfasından ulaşabilirsiniz.

2. Temel özellikler

Bu bölüm Pardus 2007.2'den sonra yapılan ve Pardus 2007.3'e aktarılan değişiklikleri içermektedir.

2.1 Güncellenmiş ağ yöneticisi

Ağ yöneticisi (network manager) uygulaması, mevcut profillerinizde bulunan ağları otomatik algılayabiliyor ve otomatik olarak o profile geçiş yapabiliyor. Ek olarak bağlantı bilgilerini sistem çekmecesinde gösteriyor ve son kullanıcıya sürekli güncel bilgi veriyor.

2.2 Daha gelişmiş paket yönetim sistemi

İnternetten bir kaç tıklama ile kolayca uygulama indirmeyi ve kurmayı sağlayan paket yöneticisi (PİSİ), Pardus 2007.3 ile birlikte daha da gelişti, güncellendi ve pek çok hatası giderildi.

2.3 YALI

Pardus'u sabit diske kurmak için kullanılan YALI (Yet Another Linux Installer), bu sürümden itibaren önce gerekli soruları soruyor, ardından kurulum işlemine geçiyor. Kullanıcı grafik ortama otomatik olarak (parolası) geçip geçmemeyi seçebiliyor. Ek olarak, kurulumu kolaylaştırmak için en yeni sabit diskler tanınıyor ve bu disklerin üzerine Pardus kurulabiliyor.

Bunlara ek olarak, YALI hangi Pardus 2007.3'ün hangi sabit diske kurulacağını ve bu sabit diskin açılabilir olup olmadığını belirleyebiliyor. Bu özellik dünyada ilk defa Pardus ile beraber geliyor.

2.4 Güncellenen uygulamalar

Pardus 2007.3'ün masaüstü ortamı olarak kullanılan ve pek çok uygulamayı içinde barındıran KDE, 3.5.8 sürümüne yükseltildi. Kelime işlemci, hesap tablosu, sunum programı ve çizim aracını içeren Türkçe imla denetimi destekli OpenOffice.org ofis yazılımı 2.3 sürümüyle geliyor. Bunun yanında CD/DVD yazmak için kullanılan K3b ise çeşitli güncellemeleri içeren 1.0.4 sürümü ile Pardus 2007.3 CD'si içinde bulunuyor.

3. Kurulum gereksinimleri

Pardus 2007.3'ü ortalama bir donanımda çalıştırabilirsiniz. Yüksek performans için en az 512 MB RAM (bellek) ve 1200 MHz işlemci öneriyoruz. Pardus 2007.3 için asgari ve tavsiye edilen donanım gereksinimleri aşağıdadır:
    • 256 MB bellek (512 MB tavsiye edilir)
    • 800 MHz Intel ya da AMD işlemci (1200 MHz tavsiye edilir)
    • En az 4 GB boş disk alanı (10 GB tavsiye edilir)
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

download linki çalışmıyor üstad......

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı firelove Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    download linki çalışmıyor üstad......
    Bende iniyor bi sorun yok..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben kurdum gayet guzelll

pardus 2007.3 u herkese tavsıye edebılırım

wındows ıle beraber kullanıyorum...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

özgürlük için ParDuS

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ya Arkadaşlarbişey sorcam sizlere izin varsa?Bayağı bir araştırmadan sonra Dünkü gün bende Pardus2007.3 ÇALIŞAN CD'yi Windowsun yanına kurdum Hayırlısıyla;
    01:Çalışan CD değilmiş bu kuruldu kaldı,
    02:Açılış Ekranında ilk sırada Pardus var,önce Windowsun açılmasına nasıl ayarlıyabilirim?
    03:Çalışan CD olarak ayarlama imkanımız olabilir mi?
    04:Pardusu D sabit diskine kurmuştum,Windowsu açtığımda D diski kayıp gözüküyo,üstünde pardus varken nasıl D diskine nasıl bölümleme yapabiliriz?
    05:İnterneti ve Msn Messeger'i ayarladım normal çalışıyorlar.
    06:Winrar falan nasıl yükliyebiliriz?
    Hadi lütfen Yardım..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sa usta ya ben o kadar pardüs kurmaya denedim ma hiç nete bağlanamadım acaba bu verdiğin linki deneme şansın oldumu acaba

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri