Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dreambox'ta Skygrabber ile Offline Download Resimli Anlatım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha Dreambox'ta Skygrabber ile Offline Download Resimli Anlatım

Dostlar pekçok arkadaş skygrabber ile nasıl yapılır diye sormuş durmuş pek cevaba da rastlayamadım.Önce Skygrabber ediniyoruz bunu anlatmıyorum sonra dreamboxumuzu açıyoruz. burda ayarları 7E uydusundaki 11554/H/27500 frekansı için anlatıyorum diğerleri içinde her şey aynı olacak sadece frekans ve pidler değişecek. Dreamboxumuzda manual transponder search menüsünden 11554/H/27500 ü trarmış gibi yapıyoruz ama tarama yapmıyoruz sadece altta kanalın bulunduğuna dair kilit ve eşzamanlama da check işaretleri çıkınca o menüde bırakıyoruz. Şu anda dreamimiz data yayını yapan yukarıdaki frekansa kilitlenmiş durumda. Şimdi Skygrabber de ( Uygulama 2.8.2.1 versiyonunu içindir ama 2.75 den sonrakilerde dream desteği var.) F9 ile program ayarlarına giriyoruz. Burda en sağda Dreambox sekmesini görürsünüz. İp adres kısmına dreamboxunuzun ip sini yazıyorsunuz. Port kısmına 31339 yazıyorsunuz. Pid kısmı ise her frekansda değişiyor ama örnek verdiğimiz frekansta 1301,1311,1315,1327,1328,1492,1493,1494,1498,1499 (arada virgül muhakkak olacak) pidlerini kullanacağız. Tamam deyip çıkıyoruz artık grabber dreamimizin yerini biliyor ne yapacağını da. Şimdi Skygrabber in ana menüsünde provider açılır menüsünden en altta yer alan DreamBox Provider yazılı olanı seçiyoruz. Sonra Başla (F2) düğmesine basınca grabber dream üzerinden haldır huldur dosya indiriyor. Skynetten daha hızlı indirdiğini ve hiç zorlanmadığını da belirtiyim. Hadi hayırlı sömürmeler....

Buda ResimLi AnLatım
    Arakadaşlar önce dreamboxumuzda yapacaklarımızla başlayalım...

MENU tuşuna basıyoruz

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

SERVİS ARAMA seçeneğine giriyoruz

ELLE TRANSPONDER TARAMA seçeneğini seçiyoruz.

Gelen tarama ekranında frekans bilgilerini veriyoruz. Örneğimizde 11554/H/27500 frekansı için uygulama görülmekte ve asla tarama yaptırmayın frekansa kilitlenince cihazı öylece bırakın. Tarama yaptırırsanız kumandadan bu kanala ulaşamazsınız o durumda web-if den data servislerinden bu frekansa ulaşıp işinize öyle de devam edersiniz ama aklınızı karıştırmamak için şimdilik tarama yaptırmayın...

Şimdi geldik PC de yapacaklarımıza. Skygrabber programını indirip kuruyoruz sonra da çalıştırıyoruz. Ayarlar menüsünü seçiyoruz...

Ayarlar menüsünde arayüz sekmesinden dosyaların nereye kopyalanacağını seçebilirsiniz. Biten dosyalar belirttiğiniz klasörde gruplara göre otomatik olarak yeni klasörler oluşturularak program tarafından saklanacaktır (örneğin JPEG ler için program belirttiğiniz yerde yeni bir klasör açar ve dosyaları oraya kopyalar)....

Aynı pencerede DREAM sekmesini seçerek dreamimizin ip ve port numarasını yazabiliriz. Burda ip adresi kendi dreamboxunuzun ip si olacak port ise hemen hemen tüm cihazlarda 31339 dur ama bazılarında 31338 de olabiliyor eğer sorun çıkarsa diğerini denersiniz. Pid ler ise her frekansta değişiklik göstermektedir. Örneğimiz için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ama pidler arasına virgül koymayı unutmayın, TAMAM a basıp kaydedin ayarlarınızı...

Ana pencerede provider sekmesinden DReambox Provideri seçiyoruz....

geriye kalan tek şey ise geriye yaslanıp Başla butununa basmak. Dosyaların inmeye başladığını göreceksiniz....

Bu frekansın dışında diğer frekanslar için de aynı yönergeleri takip ederk başka freaknslardan da dosyaları indirebilirsiniz. Frekansların pek çoğu Skygrabberde kayıtlı hatta çalışan pidlerin listesi de yer almakta bunları kullanarak başka frekansları da tarayıp GB lar dolusu dosyalara sahip olabilirsiniz. Size tavsiyem bu işlemi sabaha kadar devam ettirin sabaha karşı kaliteli filmler indirilebiliyor.

Hadi HayırLı ÇaLışmaLar.KoLay GeLsin..

Not:ALıntıdır

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eline sağlik konu önemli alınmıştir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

akşam eve gidince deneyeceğimm bir kaç sorum offline derken modem kapalı ikende indirme yapılıyormu ve w3 uydusu üzerinden indirilenler kotaya etkisi nasıl acaba ofline dendi diye kafam karıştı da
    Konu yalcinticaret tarafından (01-05-2008 Saat 19:30 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yukarıda anlatılan gibi herşeyi yaptım program böle herrhangi bişi inmedi nerd ehata taran 6,40 kız herşey ilerliyo ama inen yok

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı yalcinticaret Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    akşam eve gidince deneyeceğimm bir kaç sorum offline derken modem kapalı ikende indirme yapılıyormu ve w3 uydusu üzerinden indirilenler kotaya etkisi nasıl acaba ofline dendi diye kafam karıştı da
    Modem Açık OLacak BağLantıyı Modem Den ALdığı İçin Çevrim İçi ALıyor Kotana Etkisi OLmaz Merak Etme..!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı yalcinticaret Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yukarıda anlatılan gibi herşeyi yaptım program böle herrhangi bişi inmedi nerd ehata taran 6,40 kız herşey ilerliyo ama inen yok

Baba AnLatıLdığı Gibi Bütün UyguLamaLarı Adım Adım Yaparsan Sorun Çıkmaması Lazım.Yaptığın İşLemLeri Gözden Geçirerek Tekrar Dene..!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

becerebilen varmı arkadaşlar ben aynen söylenenleri yazılanları denedim olmuyor pako arkadaşım yine denedim olmadı ...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

BekLiyceksin Biraz Daha 6 Mb OLmuş Birde FiLtredeki AyarLarı KontroL Et. Skynet Tede OLuyor Fakat Discount Artışı Var Uydu DownLoad Skystar2 Den İyi Başka Bir Şeyde OLmaz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı pako Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    BekLiyceksin Biraz Daha 6 Mb OLmuş Birde FiLtredeki AyarLarı KontroL Et. Skynet Tede OLuyor Fakat Discount Artışı Var Uydu DownLoad Skystar2 Den İyi Başka Bir Şeyde OLmaz.
    filtre olayını biraz açarmısın kafayı taktım olana kadar uğraşacağım bu işe

örnek veririmisin programda yapmam gereken yer neresi filtre nerdenayarlayacağım 38,4 mb bekledim hala bişi olmadı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dostum Sana Yardımcı OLacak İki Resim Ve Bir Kaç Link EkLiyorum.Proğramını İyice Gözden Geçir ÖyLe Dene.OLmadı Yeni Sürüm Proğ İndir ÖyLe Dene.

Not:FLitre AyarLarını Yapamıyorsan Bence Hiç Uğraşma Daha İyi.Boşu Boşuna Başını Ağrıtırsın Abi..!

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri