Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arasý

Konu: Vista ve XP iþletim sistemi Çalýþtýrma

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Vista ve XP iþletim sistemi Çalýþtýrma

Öncelikle lazým olan toollarý indirelim;

Öncelikle linkten Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. VistaBootPRO programýný indirelim.
    Birde bize EasyBCD lazým onuda Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. burdan indirebilirsiniz. Ya da Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Evet arkadaþlar öncelikle VistaBootPRO programýný xp ye kurup çalýþtýrýyoruz karþýmýza aþaðýdaki pencere geliyor.

1. Adým olarak gösterilen "Sistem bootloader" a týklýyoruz gereken ayarlarý yapýyoruz. Ayarlarý yaptýktan sonra "install bootloader" seçeneðine týklýyoruz ve artýk bir sonraki açýlýþta Windows Vistamýz etkin olucak.

Daha sonra Pc'mizi yeniden baþlatýyoruz vista açýldýktan sonra 2. tool'umuz olan EasyBCD programýný kurup çalýþtýryoruz. karþýmýza þu ekran geliyor.

vista'nin C sürücüsünde, xp'nin de D sürücüsünde kurulu olduðunu varsayýyorum,
    EasyBCD programýnda "add an entry" kýsmýnda "windows nt/2k/xp" seçeneðini seçince aþaðýdaki "drive" seçeneði default olarak C oluyor ve deðiþtirilemiyor.
    Bunu önlemek için iþletim sistemini seçmeden önce drive'ý seçmek yeterli.
    Yani ilk önce drive olarak D'yi seçip sonra iþletim sistemi olarak windows xp seçiyoruz.
    "add entry" seçeneðini seçip "save" ediyoruz. Pc'mizi yeniden baþlatýyoruz

Evet hepsi bu kadar arkadaþlar artýk çift iþletim sisteminin tadýný çýkarabilirsiniz. Saðlýcakla kalýn...

Alýntýdýr:bpeace2life arkadaþýmýza teþekkür ediyoruz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

eline saðlik usta

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkür

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri