Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 3/4 ÝlkÝlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arasý

Konu: Seoul Uydu Alýcýsý Bölümü Forumumuza Eklenmiþtir

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý f47xfenerli Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    hatta þunu demek lazým boyundan fazlasýný yapýyor...
    arkadaþým ne yapýyor konuyu açabilirmisin belki benim bilmediðim görmediðim bir þeyler vardýr cihaza haksýzlýk etmeyelim...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaþlar cihaza haksýzlýk yapmayalým bu paraya bu hizmet cok bile diye düþünüyorum .
    uydularda elle *** girilerek acýlabilen tüm kanallar acýk daha ne olacak ki.saygýlarýmla

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ekrem956 arkadaþýmla ayný fikirdeyim bu fiyata bu kalite ve hizmet bence çok iyi..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bu Yazi baska bir forum sitesinden alintidir. Seoul uydu alicilarinin yazilimcisi tarafindan yazilmistir. Bence bu uyduyu almadan önce asagidaki aciklamalari okuyun!...

SEOUL Almayý Düþünenlere Tavsiyeler !!!

Sevgili Arkadaþlar,

Bildiðiniz gibi uzun bir süredir bu forumda elimden geldiðince destek vermeye çalýþmaktayým.

Bu süreçte sinirsel olarak gerçekten çok yýprandým, ama yine de iþe yarayacak birþey yapmak istiyorum gece yarýsý...

Bildiðiniz gibi, bizim en üzüldüðümüz þeylerden ikisi þunlar:

1) Bu forumun 7/24 teknik servis gibi zannedilmesi ve kullanýlmaya çalýþýlmasý.
    2) Cihazýn baþka cihazlarla karþýlaþtýrýlmasý.

Bu duruma, baþarýlý olabilirsem, bir nebze son verebilmek için, yeni cihaz olarak SEOUL'ü seçmeyi düþünen arkadaþlara bazý tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

Cihazýn genel özellikleri þunlardýr:

1) SEOUL, sýradan bir FTA uydu alýcýsýdýr. CI ( Modül giriþi olan uydu alýcýsý) deðildir. MultiCAS ( Tüm Smart Kartlarla çalýþabilen ) veya X4 ( MultiCAS ile ayný) da deðildir. Yani SmartKart Giriþi de yoktur.

2) Sahip olduðu EMU ile, piyasada yazýlým ile açýlabilen birçok kanalý açar. Ama kesinlikle hepsini açmaz. Dünyada böyle bir uydu alýcýsý yoktur, olamaz da.

3) Cihazda CardSharing özelliði de mevcut deðildir. Yani internetten illegal yollarla bazý þifreli kanallarý da açmaz.

4) Cihazýn uydudan yazýlým güncelleme özelliði vardýr. Bu güncelleme vasýtasýyla, Ana yazýlým, ***, kanal listesi, yeni özellikler....vs hepsi birden güncellenebilmektedir. Güncelleme Türksat uydusu üzerinden yapýlmaktadýr.

5) Cihazýn "Stand-By'da kendiliðinden yeni kanal bulma" özelliði vardýr.

6) Cihazýn AutoFocus dediðimiz hassas tarama özelliði vardýr.

7) Cihazýn kanal geçiþ hýzý, ayný TP'de 0.3-0.4 saniye, farklý TPde ise 0.6-0.9 saniye civarýndadýr. Bu hýz, sinyal kalite ve þiddetine göre deðiþiklik gösterebilmektedir.

8) Cihazýn en güncel yazýlýmý v26'dýr. Ýlk versiyon 15 Þubat 2007 tarihinde yayýnlanmýþ, 2 ay öncesine kadar haftada bir, son 2 aydýr da, 2-3 haftada bir yeni yazýlým yayýnlamaktayýz. Bu aralýklar, cihazýn yazýlýmý geliþtikçe uzayacaktýr !!!

9) Cihazýn yazýlýmlarý ayrýca bilgisayar vasýtasýyla güncellenebilmekte, standart FTA cihazlarda mevcut olan bütün bilgisayara dayalý iþlemler, bu cihaz ile de yapýlabilmektedir.

10) Cihazýn, Teletext, Altyazý, EPG, Zoom, Çoklu Resim, Dil seçimi, Favori Kanallar, Radyo, Resim dondurma, Stereo/mono ses seçimi,oyunlar, PIG...vb standart özellikleri mevcuttur.

11) Üretici firmanýn ülke genelinde birçok teknik servisi mevcuttur. bu liste, SEOUL baþlýðýnýn "önemli" bölümünde de mevcuttur.

12) Üretici firma hakkýndaki bilgiler için Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. sitesini ziyaret edebilirsiniz.

13) Cihazýn arka panelinde, RCA, 0/12V, RF Modulator, 2 adet SCART ( biri half, diðeri full SCART'týr), IF Tuner, RS232 portu, açma/kapama düðmesi mevcuttur. Bunun dýþýnda bir çýkýþý / giriþi yoktur !!!

14) Cihaz SD ( Standart Definition ) yayýnlara uyumludur. HD ( High-Definition) yayýnlara uyumlu deðildir. Ayrýca cihaz MPEG2 yayýnlara uyumludur. MPEG4 yayýnlar izlenemez. Ayný anda 2 kanal birden görüntüleyemez.

15) Cihazýn yanýnda uzaktan kumandasý, SCART ve RCA kablolarý ( Sadece GT5000'de) verilmektedir. Ayrýca Kullanma kýlavuzu ve teknik servis listesi de verilmektedir.

16) Cihazlar için gerekli yazýlýmlar da, üretici firmanýn web sitesinde mevcuttur.

17) Son 3 ay itibari ile, arýzalý cihaz oraný %0.2'dir.

Þimdi... Cihazý aldýðýnýzda:

1) Eðer cihazý beðenmezseniz, hemen iade edebilirsiniz. Üretici firma 1 ay geri iade garantisi vermiþ durumdadýr.

2) Bu forum, teknik destek forumu deðildir. Cihazýnýzla ilgili bir problem yaþýyorsanýz, ilk baþvuracaðýnýz yer firmanýn kendisidir. Firmaya ulaþmak için : 0 216 435 70 48 ( Mesai saatleri içersinde )

3) Cihazýn yazýlýmý, %100 tamamlanmýþ bir yazýlým deðildir. Çünkü hiçbir uydu alýcýsýnýn yazýlýmý %100 tamamlanmýþ deðildir. Çünkü bu mümkün deðildir. Her yazýlýmýn eksiklikleri, kusurlarý vardýr. SEOUL uydu alýcýlarý, yazýlýmda yapacaðý deðiþikliklerin hakkýný %100 saklý tutar. Eðer güncelleme yapmak istemezseniz, EXIT butonuna basarsýnýz. Güncelleme yapýlmaz.

4) Bu forumun amacý, cihazý daha iyi, daha baþarýlý hale getirebilmek için, kullanýcýlardan gelecek olan geribeslemeleri ( feedback) alabilmektir. Bu forum, cihazdan þikayet etmek, firmayý kýnamak vs için kullanýlmamalýdýr.

5) Yukarda bahsedilen nedenlerden ötürü, cihazý baþka cihazlarla lütfen karþýlaþtýrmayýnýz. Eðer bir memnuniyetsizliðiniz varsa, cihazý iade edip paranýzý geri alýnýz. Burada oluþturmaya çalýþtýðýmýz arkadaþlýk / dostluk ortamýný lütfen bozmayýnýz.

6) Cihazýnýzýn daha iyi, daha güzel, daha özellikli, daha fonksiyonel olmasýný istiyorsanýz, bana destek olmaya çalýþýn, köstek deðil. En basitinden, aylardýr kimsenin uðraþmadýðý ( ama þikayete gelince laflar deniz oluyor) þu kanal listesi meselesini halledip gerekli konu içersinde yayýnlayýnýz. Veya, eðer yanýtýný %100 bildiðiniz sorular varsa, benim cevap vermemi beklemeden, klavyenizdeki 2 tuþa basýnýz.

Bu mesajým da boþa gidecek, biliyorum ama en azýndan, "bunu da yaptým, gene de anlayamayanlar oldu" diyebilmek için bu mesajý yazdým gecenin 2sinde.

Herkese iyi geceler.

Sevgiler & Saygýlar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

seoul mm-9500 ýn güncelleme proð.nedir ltfn

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý ilkay_07 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    seoul mm-9500 ýn güncelleme proð.nedir ltfn

arkadaþým bu cihazý ne zaman aldýn.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

slm arkadaþým eline saglýk gerçekten seul gibi bir uydu alýcýnýn burda olmasý lazýmdý ellerine saglýk

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Teþekkürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

hayýrlý olsun arkadaþlar bende gs 1180 kullanýyorum memnunum ama kanallarýn pidi hep deðiþiyor ayný kanaldan iki üç tane çýkýyor bunun nedeni yazýlýmdanmý acaba yada baþka bi çözümü varmý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart seoul

arkadaslar kolay gelsin þifreli kanallarýn acmasý için uyarý geliyor ekrana %70 ve altýndaysa acmaz
    canaklarýnýzý kontrol ediniz ben s 2000 kullanýyorum ve izliyorum kanallarýmý
    güzel bi makýna
    inpax ta kulandým
    kaon da
    hr cihazýn kendine göre özelliklri var
    zaten alýrkende söyledikleri gibi har seyin bir ilki vardýr ve yenýleride cýkacaktýr
    saygýlar

Sayfa 3/4 ÝlkÝlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri