Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 9/21 İlkİlk 12345678910111213141516171819 ... SonSon
202 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: Thor 1°Batı Uydusu Nasıl Bulunur? ( Sorular ve Çözümleri )

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ilginiz için teşekkürler arkadaşlar.

uzun zamandır belli aralıklara denememe rağmen 11785 frekansından seviye 85 civarı kalitede 60 ın üzerine bi türlü çıkaramadım.diğer frekansların seviyesi 70 lerde ama kalite sıfır sinyal alamıyorum hiç.dediğiniz gibi büyük olasılıkla çanağın konumundan dolayı sinyalı tam alamıyorum.çanak balkonda yerdeydi onu yaklaşık 1 mt kadar geriye yukarı çıkardım duvara monte ettim sonuç yine aynı.

ince ayarı yapmak için 11785 frekansının kalite sinyal düzeyi 90 civarı olmalıdır die birşeyler okumuştum ama ben bu sinyali ne hotbirdden nede türksattan alabiliyorum.acemi olduğumuzdan dolayı ince ayar yapamıyoruzmu nedir anlamadımki.ayrıca en yüksek sinyali 11785 üzerinde bulduktan sonra çanak sabitlenip lnb ilemi diğer frekanslardan kalite sinyali gelecek ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Sayın @g.tuncer

Paylaştığınız bilgiler için teşekkur ederiz.

Thor uydusu ile ilgili bütün sorularınızı ve cevapları bu topicten işlemeye özen gösterelim başka konu açarak forumun kirlenmesini yardımcı olmayalım

Saygılar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı romeo_x Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    ilginiz için teşekkürler arkadaşlar.

uzun zamandır belli aralıklara denememe rağmen 11785 frekansından seviye 85 civarı kalitede 60 ın üzerine bi türlü çıkaramadım.diğer frekansların seviyesi 70 lerde ama kalite sıfır sinyal alamıyorum hiç.dediğiniz gibi büyük olasılıkla çanağın konumundan dolayı sinyalı tam alamıyorum.çanak balkonda yerdeydi onu yaklaşık 1 mt kadar geriye yukarı çıkardım duvara monte ettim sonuç yine aynı.

ince ayarı yapmak için 11785 frekansının kalite sinyal düzeyi 90 civarı olmalıdır die birşeyler okumuştum ama ben bu sinyali ne hotbirdden nede türksattan alabiliyorum.acemi olduğumuzdan dolayı ince ayar yapamıyoruzmu nedir anlamadımki.ayrıca en yüksek sinyali 11785 üzerinde bulduktan sonra çanak sabitlenip lnb ilemi diğer frekanslardan kalite sinyali gelecek ?
    Arkadaşım 11785 frekansı eğer doğru yörüngeler arasındaysa neredeyse %100 e kadar vuruyor kalite ve sinyal..hotbirdün sağında kalıyor yavaş yavaş çevirerek (sağa doğru) frekansı yakalama çalış..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

11785 frekansını 45-50 kalite sinyal oranlarında yakaladım dediğiniz gibi milim milim sağa sola aşağı yukarı yaptım ve 60 ın üzerine çıkamadım.saatlercede olmayınca üstelemedim bende .ne yaptıysam olmadı önünde en yakın 25-30 mt mesafede bina var ondan oluyor herhalde die bıraktım uğraşmayı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı romeo_x Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    11785 frekansını 45-50 kalite sinyal oranlarında yakaladım dediğiniz gibi milim milim sağa sola aşağı yukarı yaptım ve 60 ın üzerine çıkamadım.saatlercede olmayınca üstelemedim bende .ne yaptıysam olmadı önünde en yakın 25-30 mt mesafede bina var ondan oluyor herhalde die bıraktım uğraşmayı.
    Evet sorun büyük ihtimal o binadan kaynaklanıyor..Çanağı başka bi yere alabiliyorsanız önü açık olacak..uğraşmaya devam edebilirsiniz.

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı g.tuncer Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşlar,
    Thor uydusu için bilgiler;
    Yayın paketleri ; Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Yayı seviyeleri ;
    * Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. (Türiye'den izlenemez)
    ** Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. (Adana-Samsun dışında zor)
    *** Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. (Adana-Samsun dışında zor)
    **** Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. (Adana-Samsun dışında zor)

Tabiki antep çapını büyütüp, arazi koşulları daha uygun yerlerde izlemek imkansız değil.
    Kolay gelsin.
    Thor uydusu için işe yarıyan kısım aşagıdaki resimdeki beam gerisi şuan için işe yaramıyan kısım Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. geniş bir açıklama yapmıştım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

merhaba arkadaşlar 11785 frekansındaki sinyali 90-95 arasına getirdim ama lnb doğru şekilde olmasına rağmen diğer frekanslarda tık yok bunun sebebi ne olabilir ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ankaradan 90lık çanakla 11785 frekansında sinyal 85 kalite ok.ama diğer frekanslaran sinyal 70-80 lerde fakat kalite yok.acaba lnb yle biraz daha mı oynamam gerekiyor.30-40 metrede karşıda bina var.sorun bumudur acaba ne yapmam gerekir.birde 150lik çanak almayı düşünüyorum motorlu olsa bu thoru daha kolaymı bulabilirim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Thor uydudusunun diger adı

Arkadaşlar bendeki cihaz 11300 cı ve thor uydu ismi yok. Acaba diğer bir isimle mi var yoksa ekleme kendimiz yapabilirmiyiz? Tşkl

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

merhaba arkadaşlar 11785 frekansındaki sinyali 90-95 arasına getirdim ama lnb doğru şekilde olmasına rağmen diğer frekanslarda tık yok bunun sebebi ne olabilir ?
    Alıntı solent Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    ankaradan 90lık çanakla 11785 frekansında sinyal 85 kalite ok.ama diğer frekanslaran sinyal 70-80 lerde fakat kalite yok.acaba lnb yle biraz daha mı oynamam gerekiyor.30-40 metrede karşıda bina var.sorun bumudur acaba ne yapmam gerekir.birde 150lik çanak almayı düşünüyorum motorlu olsa bu thoru daha kolaymı bulabilirim
    İkinizin sorunu aynı oldugu için tek bir cevap vericem.

11785 frekansı en güçlü frekans buyüzden rahat alınabiliyor.

Diger Tp ler ya çanak veya lnb ayarsızlıgından yada çanagın önü v.s açık olmadıgı için alamıyor.

Alıntı MESUT2354 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşlar bendeki cihaz 11300 cı ve thor uydu ismi yok. Acaba diğer bir isimle mi var yoksa ekleme kendimiz yapabilirmiyiz? Tşkl
    Intelsat 10-02 diye de geçer.O yörüngede 3 uydu var,yoksa ekleyiniz.

Sayfa 9/21 İlkİlk 12345678910111213141516171819 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri