Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 9/21 ÝlkÝlk 12345678910111213141516171819 ... SonSon
202 sonuçtan 81 ile 90 arasý

Konu: Thor 1°Batý Uydusu Nasýl Bulunur? ( Sorular ve Çözümleri )

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ilginiz için teþekkürler arkadaþlar.

uzun zamandýr belli aralýklara denememe raðmen 11785 frekansýndan seviye 85 civarý kalitede 60 ýn üzerine bi türlü çýkaramadým.diðer frekanslarýn seviyesi 70 lerde ama kalite sýfýr sinyal alamýyorum hiç.dediðiniz gibi büyük olasýlýkla çanaðýn konumundan dolayý sinyalý tam alamýyorum.çanak balkonda yerdeydi onu yaklaþýk 1 mt kadar geriye yukarý çýkardým duvara monte ettim sonuç yine ayný.

ince ayarý yapmak için 11785 frekansýnýn kalite sinyal düzeyi 90 civarý olmalýdýr die birþeyler okumuþtum ama ben bu sinyali ne hotbirdden nede türksattan alabiliyorum.acemi olduðumuzdan dolayý ince ayar yapamýyoruzmu nedir anlamadýmki.ayrýca en yüksek sinyali 11785 üzerinde bulduktan sonra çanak sabitlenip lnb ilemi diðer frekanslardan kalite sinyali gelecek ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Sayýn @g.tuncer

Paylaþtýðýnýz bilgiler için teþekkur ederiz.

Thor uydusu ile ilgili bütün sorularýnýzý ve cevaplarý bu topicten iþlemeye özen gösterelim baþka konu açarak forumun kirlenmesini yardýmcý olmayalým

Saygýlar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý romeo_x Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    ilginiz için teþekkürler arkadaþlar.

uzun zamandýr belli aralýklara denememe raðmen 11785 frekansýndan seviye 85 civarý kalitede 60 ýn üzerine bi türlü çýkaramadým.diðer frekanslarýn seviyesi 70 lerde ama kalite sýfýr sinyal alamýyorum hiç.dediðiniz gibi büyük olasýlýkla çanaðýn konumundan dolayý sinyalý tam alamýyorum.çanak balkonda yerdeydi onu yaklaþýk 1 mt kadar geriye yukarý çýkardým duvara monte ettim sonuç yine ayný.

ince ayarý yapmak için 11785 frekansýnýn kalite sinyal düzeyi 90 civarý olmalýdýr die birþeyler okumuþtum ama ben bu sinyali ne hotbirdden nede türksattan alabiliyorum.acemi olduðumuzdan dolayý ince ayar yapamýyoruzmu nedir anlamadýmki.ayrýca en yüksek sinyali 11785 üzerinde bulduktan sonra çanak sabitlenip lnb ilemi diðer frekanslardan kalite sinyali gelecek ?
    Arkadaþým 11785 frekansý eðer doðru yörüngeler arasýndaysa neredeyse %100 e kadar vuruyor kalite ve sinyal..hotbirdün saðýnda kalýyor yavaþ yavaþ çevirerek (saða doðru) frekansý yakalama çalýþ..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

11785 frekansýný 45-50 kalite sinyal oranlarýnda yakaladým dediðiniz gibi milim milim saða sola aþaðý yukarý yaptým ve 60 ýn üzerine çýkamadým.saatlercede olmayýnca üstelemedim bende .ne yaptýysam olmadý önünde en yakýn 25-30 mt mesafede bina var ondan oluyor herhalde die býraktým uðraþmayý.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý romeo_x Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    11785 frekansýný 45-50 kalite sinyal oranlarýnda yakaladým dediðiniz gibi milim milim saða sola aþaðý yukarý yaptým ve 60 ýn üzerine çýkamadým.saatlercede olmayýnca üstelemedim bende .ne yaptýysam olmadý önünde en yakýn 25-30 mt mesafede bina var ondan oluyor herhalde die býraktým uðraþmayý.
    Evet sorun büyük ihtimal o binadan kaynaklanýyor..Çanaðý baþka bi yere alabiliyorsanýz önü açýk olacak..uðraþmaya devam edebilirsiniz.

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý g.tuncer Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Arkadaþlar,
    Thor uydusu için bilgiler;
    Yayýn paketleri ; Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Yayý seviyeleri ;
    * Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. (Türiye'den izlenemez)
    ** Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. (Adana-Samsun dýþýnda zor)
    *** Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. (Adana-Samsun dýþýnda zor)
    **** Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. (Adana-Samsun dýþýnda zor)

Tabiki antep çapýný büyütüp, arazi koþullarý daha uygun yerlerde izlemek imkansýz deðil.
    Kolay gelsin.
    Thor uydusu için iþe yarýyan kýsým aþagýdaki resimdeki beam gerisi þuan için iþe yaramýyan kýsým Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. geniþ bir açýklama yapmýþtým.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

merhaba arkadaþlar 11785 frekansýndaki sinyali 90-95 arasýna getirdim ama lnb doðru þekilde olmasýna raðmen diðer frekanslarda týk yok bunun sebebi ne olabilir ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ankaradan 90lýk çanakla 11785 frekansýnda sinyal 85 kalite ok.ama diðer frekanslaran sinyal 70-80 lerde fakat kalite yok.acaba lnb yle biraz daha mý oynamam gerekiyor.30-40 metrede karþýda bina var.sorun bumudur acaba ne yapmam gerekir.birde 150lik çanak almayý düþünüyorum motorlu olsa bu thoru daha kolaymý bulabilirim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Thor uydudusunun diger adý

Arkadaþlar bendeki cihaz 11300 cý ve thor uydu ismi yok. Acaba diðer bir isimle mi var yoksa ekleme kendimiz yapabilirmiyiz? Tþkl

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

merhaba arkadaþlar 11785 frekansýndaki sinyali 90-95 arasýna getirdim ama lnb doðru þekilde olmasýna raðmen diðer frekanslarda týk yok bunun sebebi ne olabilir ?
    Alýntý solent Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    ankaradan 90lýk çanakla 11785 frekansýnda sinyal 85 kalite ok.ama diðer frekanslaran sinyal 70-80 lerde fakat kalite yok.acaba lnb yle biraz daha mý oynamam gerekiyor.30-40 metrede karþýda bina var.sorun bumudur acaba ne yapmam gerekir.birde 150lik çanak almayý düþünüyorum motorlu olsa bu thoru daha kolaymý bulabilirim
    Ýkinizin sorunu ayný oldugu için tek bir cevap vericem.

11785 frekansý en güçlü frekans buyüzden rahat alýnabiliyor.

Diger Tp ler ya çanak veya lnb ayarsýzlýgýndan yada çanagýn önü v.s açýk olmadýgý için alamýyor.

Alýntý MESUT2354 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Arkadaþlar bendeki cihaz 11300 cý ve thor uydu ismi yok. Acaba diðer bir isimle mi var yoksa ekleme kendimiz yapabilirmiyiz? Tþkl
    Intelsat 10-02 diye de geçer.O yörüngede 3 uydu var,yoksa ekleyiniz.

Sayfa 9/21 ÝlkÝlk 12345678910111213141516171819 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri