Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: CCcam Auto Restart ******i

Kullanıcı Bilgi Menüsü

New41 CCcam Auto Restart ******i

Dreamboxa CCcam kendiliginde durmasi Problemi yasayanlar icin hazirlanmis bir ******.
    Bu ****** CCcamin calisip calismadigini Test ediyor, calismiyorsa CCcami Restart ediyor. ******de Test etme dakikasi 7 ayarli. Degostirmek isteyen init Dosyasini acip su Satirda degistirebilir:
    [ -e /var/bin/mcr.sh ] && /var/bin/mcr.sh M 07 "/var/******/emustarter.sh restart" &

"M 07" olan yer Dakika ayari. Istediginiz zamani ayarliyabilirsiniz. Örnegin M 20 ayarlarsaniz 20 Dakikada bir kontrol eder.

******de suan CCcam_2.0.9 ayarli. Busekil kullanirsaniz /var/bin/ icindeki CCcamin ismi CCcam_2.0.9 olmasi lazim. Egere degistirmek isterseniz emustarter.sh Dosyasinda ismini degistirebilirsiniz.

Bazi Editörlerinen acdimi Dosylar Dos Formatina cevriliyor, editlerseniz Dikkat edin (unix) Formati bozulmasin.

Bu ****** icin pintone ustqaya Tesekkürler!

Installation TR:
    Herhangi bir FTP Programiyla fileleri Dreamboxda assagidaki gibi Dizinlerin icine kopyelyin.

/var/bin/mcr.sh
    /var/etc/init
    /var/******/emustarter.sh

Dosyalarin hepsinin özellikleri 755 olmasi lazim.

Dreamboxu kapatin ve yeninden calisdirdiginiz zaman ****** faliyete gececek!

Alıntı:
    You hawe a Dreambox and you are yousing it as a CCcam server but some times it shuts down and this is
    wrealy starting to be a pain in the ASS

Well this is how to test if the server is running and if its not it will restart the CCcam server
    it tests ewery 7 minuts ... all the time .....

Installation EN:
    FTP files in to dreambox.

/var/bin/mcr.sh
    /var/etc/init
    /var/******/emustarter.sh

-chmod 755 all the files

(switch OFF/ON dreambox)

If you want to change time,take the init file

[ -e /var/bin/mcr.sh ] && /var/bin/mcr.sh M 07 "/var/******/emustarter.sh restart" &

the "M 07" in this line is the time -- change it to what ewer you want
    but remember its minutes in intervall "M 20" = is test if CCcam is running ewery 20 minutes

If you want to youse another emu than CCcam 2.0.4 then you change this in emustarter.sh

change CCcam_2.0.4 bout plases in the emustarter.sh , remember this is case sensetive it must be spelled exaktly as the emu bin file that you are yousing.

If you edit the files change settings with ultraedit program. (all files must be in unix format)
    Do not convert anye of the file to DOS, just change the part you vant to change and save
    FTP the file you changed back to dreambox.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

dostum ben dosyaları gereken yerelere attım degerlerini verdim ancak benim cihazda pek işe yaramadı eksik bir tarafmı var acaba

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bilgisayar üzerinden account girilmek kaydıyla CCCamın çalışıp çalışmadığını gelen kartların neler olduğunu gösterebilecek bir proğram mevcut mudur? Forumlarda aradım ama bulamadım. Hep farklı şeyler çıkıyor..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı dodo Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Bilgisayar üzerinden account girilmek kaydıyla CCCamın çalışıp çalışmadığını gelen kartların neler olduğunu gösterebilecek bir proğram mevcut mudur? Forumlarda aradım ama bulamadım. Hep farklı şeyler çıkıyor..
    Cccam PHP Info 1.5

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Serverinin çalışıp çalışmadığını anlamak için 2 yol var.
    1- Internet eplorer adres kısmına bunu yapıştır. Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Buradaki IP adresini temsili yazdım. Dreamboxun IP numarasını bilmiyorsan kumandadan Menu-kurulum-uzman kurulum-iletişim kurulumundan IP yazan yerdeki numara senin dreamboxun IP numarasıdır. Bu numarayı yukarıdaki linke yazıp enterle. Açılan sayfada (CCcam info pages) hostun altında kullandığın serverin adı, cards'ın altındaki ise serverdeki kartların sayısıdır.
    Sayfa görüntülenemiyor mesajı alırsan sorun senle ilgilidir.

2- Kumanda ile sarı tuşa bas. CCcam Info-Servers kısmına gir. Soldaki renk YEŞİL, sağda ise cards sayılarını görüyorsan senin serverin kesinlikle ÇALIŞTIĞINI gösterir. Soldaki renk KIRMIZI, sağdaki cards sayıları sıfır ise senin serverin kesinlikle ÇALIŞMADIĞI gösterir.
    Bir de DM 500-S’in internete bağlandığından emin olmak için kumandadan Mavi tuşla Addons dan gemini servera girmeye çalış. Cihaz gemini servere girerse nete çıkıyor demektir.

Tüm bunlara rağmen sonuç alamazsan, dreamboxa yeni imaj atıp denemelisin. Bazı durumlarda imajın yapısı bozulduğunda server çalışmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri