Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/7 1234567 SonSon
65 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Goldmaster-Topfield Sistem Id Dönüştürücü

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Goldmaster-Topfield Sistem Id Dönüştürücü

Goldmaster 4000-9000 serisi Topfield Tabanlı cihazlardır. Özellikle 9000 serisinde yazılım yönünden sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu nedenle Goldmastere çıkan yazılımları topfield e yüklemek için ilk önce sistem ıd sini değiştirmek için dönüşüm yazılımı yüklenir. Bu dönüşüm yazılımına gerek kalmadan örnek vermek gerekirse Goldmasterin 9400 VCI yazılımını Topfield 5000 CI ya veya Topfield 5000 CI nın yazılımını 9400 VCI yüklemek için Topfield Id changer ile yazılıın sistem ıd sini değiştirebiliriz.

Kullanımı:Topfiled Id changer i açıyoruz.Openden sistem ıd sini değiştireceğimiz yazılımı bulup seçiyoruz. Sonra Topfied Id changerindeki Sistem Id yazan yerdeki yazılımın orjinal ıd si yerine bizim istediğimiz ıd yi yazıyoruz ve SAVE FİLE AS tıklayıp yazılımın adını yazıp kayediyoruz ve yeni ıd li yazılımımz tamamlanıyor.

NOT:Sistem Id değişikliği sadece Dönüşüm yapılan cihazlarda geçerlidir. Örnek vermek gerekirse Topfield 3000 CI-3400 CI nın yazılımını 9400 CI yapılabilir ama 9400 VCI yazılımı yapılamaz.

GM 9400 VCI (581) --:-- TP 5000 CI (501)-TP 59000 CI (1501)
    GM 9400 CI (281) --:-- TP 3000 CI-TP3400CI(201)
    Konu Volkan tarafından (25-05-2007 Saat 20:32 ) değiştirilmiştir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar burdan kısaca bir örnek veriyim

GM 9400 VCI nın sistem ıd si 581 dir. Bu yazılımı Topfield 5000 Cı ya dönüşüm yazılımı yüklemeden yüklemek için yukarıdaki programla sistem ıd sini değiştirip direk yükleyebilirsiniz. Tp 5000 Cı nın 2 adety sistem ıd si vardır 501 ve 1501 dir elinizdeki cihazın Topfield 5000 CI nın sistem ıd si hangisi ise 9400 VCI yazılımının sistem ID ni çevirmeniz yeterlidir.

Ayrıca 9400 VCI ının yazılımını gidipte FTA veya juno tabanlı cihazların sistem ıdlerini yazıp yüklemeye çalışmayın cihaz açılırken hata verip kitlenir veya yükleme esnasında Error hatası veriri.
    Konu Volkan tarafından (22-05-2007 Saat 20:28 ) değiştirilmiştir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Teşekkurler volkan usta

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Kosavalı® Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Teşekkurler volkan usta

bende teşekkür ederim Kosovalı yokluğumda buralar sana emanet.:45:

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler,elinize sağlık.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    bende teşekkür ederim Kosovalı yokluğumda buralar sana emanet.:45:
    Elimizden geldigince tam destek sf kullanıcılarına:45:

Kullanıcı Bilgi Menüsü

İyigünler ben önce Kyoto 9900DCI sonra NEXT ve şimdide GOLDMASTER 89000 CI kullanıcısıyım
    bu cihazdan hiç memnun değilim aldığıma alacağıma pişman oldum 4 yıllık kyoto da en küçük donma atlama hiçbir problem yaşamadım ama bu cihaz beni 1 ay da bıktırdı........
    bence sıkıntılı ve iyi bir cihaz değil
    kolay gelsin verdiğim paraya yazıkkkkk
    UNUTMADAN YAZILIM ANCAK CİHAZDAN CİHAZA OLDUĞU SÖYLENDİĞİ İÇİN YAZILIM VEDE GÜNCEL YAZILIM DA NET BİRYERDEN BULUP ATAMIYORUM

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı zorax54 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    İyigünler ben önce Kyoto 9900DCI sonra NEXT ve şimdide GOLDMASTER 89000 CI kullanıcısıyım
    bu cihazdan hiç memnun değilim aldığıma alacağıma pişman oldum 4 yıllık kyoto da en küçük donma atlama hiçbir problem yaşamadım ama bu cihaz beni 1 ay da bıktırdı........
    bence sıkıntılı ve iyi bir cihaz değil
    kolay gelsin verdiğim paraya yazıkkkkk
    arkadaşım ben kendim kyotonun servisindede çalıştım. kyotonun bir kaç modeli hariç çpoğu işe yaramaz cihazlardır. sürekli arıza verendir. 89000Cı daki problemin nedir nedendir burdan tahmin edemem ama goldmasterin en iyi cihazlarından birisidir 9400 vcı ile aynı yazılımı kullanır donma sinyal yok kanal takılma gibi problemlerin en az yaşandığu cihazdır. bence siz bu işlerden anlayan birine başvurun derdinizi iyice anlatın. bu cihazlarda yazılımı cihazdan cihaza bilgisayardan cihaza rahatlıkla atılıyor.

ayrıca benim açtığım konu ile sizin yazdığınız mesajın alakası ne çözemedim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler usta

Sayfa 1/7 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri