Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arasý

Konu: Ýnat etti 23 yýldýr susuyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Ýnat etti 23 yýldýr susuyor

7 yaþýndayken ailesi ve köylülere küstü. Evlenirken dahi konuþmadý. 23 yýldýr susmasýnýn nedeni bir bisiklet.

Bursa'nýn Mustafakemalpaþa ilçesine baðlý bir köyde oturan ve bugün 30 yaþýnda olan Suat Tek, bisiklet almadýklarý için küstüðü ailesi ve yakýnlarýyla 23 yýldýr konuþmuyor.

Bin 800 nüfuslu köyde çiftçilik yaparak geçimini saðlayan Rýdvan-Medine Tek çiftinin 3 çocuðundan biri olan Suat Tek, 7 yaþýndan itibaren ailesi ve yakýnlarýyla konuþmamaya baþladý.

Ýlköðretimini köyündeki okulunda tamamlayan, buradaki öðretmen ve arkadaþlarýyla konuþarak iletiþim kuran Suat Tek, evine döndüðünde yine suskunluða gömüldü.

Ýlkokulun ardýndan Mustafakemalpaþa Endüstri Meslek Lisesine giden ve burada da hem öðretmenleri hem de arkadaþlarýyla konuþan Suat Tek, onun dýþýnda ailesi, yakýnlarý ve köy sakinleriyle konuþmama inadýný sürdürdü.

Tekirdað'da askerliðini yaptýðý sýrada da çevresiyle konuþarak iletiþim saðlayan Suat Tek'in aðzýný, vatani görevini tamamlayýp, köyüne döndüðünde yine adeta býçak açmadý.

Suat Tek, bu süre içinde ailesi, yakýnlarý ve köy sakinleriyle yazarak iletiþim saðladý. Suat Tek, neden konuþmadýðýna yönelik soruya, "Konuþmamamýn hiç nedeni yok. Ýçimden gelmiyor. Bilmiyorum" yanýtýný verdi.

"Suskunluðunu devam ettirecek misin" yönündeki soru üzerine de Tek, "Böyle iyi. Konuþmak istemiyorum. Hayýr" dedi.

NÝKAHINDA BÝLE KONUÞMADI
    Memurun "Eþ olarak kabul ediyor musun" sorusuna, yazýyla "evet" yanýtýný vererek evlendiði Azerbaycanlý eþinden boþanan Tek, boþanma iþlemlerinin yürütüldüðü mahkemede de yine yazarak derdiðini anlattýðýný belirtti.

Suat Tek'in dedesi Veysel Zeybel de gencin 7 yaþýndan bu yana kendileriyle konuþmadýðýný söyledi. Bu durumdan büyük üzüntü duyduklarýný ifade eden Zeybel, "Torunum 7 yaþýndayken babasýndan bisiklet istedi. Babasý, maddi durumundan dolayý alamayacaðýný söyledi. Bu olaydan sonra küstüðünü sanýyoruz. Gerçi babasý bir süre sonra konuþsun diye bisiklet aldý. Ancak yine hiç konuþmadý.

Ýlkokula giderken özellikle bir gün takip ettim. Okulda arkadaþlarýyla konuþtuðunu gördüm. Ama eve gelince yine sustu. Bizlerle hiç konuþmadý. Asker arkadaþlarýyla da irtibat kurduk ve Suat'ýn orada konuþtuðunu öðrendik. 2006 yýlýnda Azerbaycan'dan bir kýzla evlendirdik. Onunla da konuþmamýþ."

"Konuþmasý için elimden geleni yapýyorum"

Veysel Zeybel, torununun fiziki ve ruhsal açýdan hiçbir eksikliði olmadýðýný belirterek, "Konuþmasý için elimden geleni yapýyorum, ama bir türlü baþaramýyorum. Bugüne kadar birçok doktora gittik. Durumun psikoljik olduðunu söylediler. Bir türlü soruna çözüm bulamadýk" diye konuþtu.

Rýdvan Tek ise oðlunun bu tutumundan dolayý son derece üzgün olduklarýný, ancak yapacak hiçbir þeylerinin bulunmadýðýný söyledi. Konuþmasý için oðlunun dedesiyle beraber kaldýðýný ifade eden Tek, "Her türlü yolu denedik, ama oðlumuzu bizimle konuþmasýný saðlayamadýk" dedi.

Köy halký onun konuþmasýný bekliyor

Köylülerden Hasan Demir de Suat Tek'in askere gittiðinde konuþtuðunu öðrendiklerinde büyük mutluluk yaþadýklarýný, askerlik dönüþünde köyde de konuþacaðýný sandýklarýný belirtti.

Ancak gencin vatani görevini tamamlayýp köye dönüþünde kendileriyle iletiþim kurmak için yeniden kaleme ve kaðýda sarýldýðýný ifade eden Demir, "Tüm köy Suat'ýn konuþacaðý günü merakla bekliyoruz. Neden böyle yapýyor, bilemiyoruz" diye konuþtu.

internethaber

Kullanýcý Bilgi Menüsü

olr mu ya böyle þey adam kaç yaþýna gelmiþ hala inat,bence adamýn derdi baþka biþey guness rekorlar kitabýna mý girmek istiyor nedir?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bak o olur usta herkes bir kahramanlýk peþinde
    adam iþini biliyor vay be
    niye biz bir þeyler yapmýyoruz ya valla'hi yaw

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ona temýz sopa atacaksýn bak af edersýnýz nasýlda anýra anýra bagýracak aglayacak.

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý sarýkanarya_41 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    ona temýz sopa atacaksýn bak af edersýnýz nasýlda anýra anýra bagýracak aglayacak.

baþka biþi yapmak aklimiza bile gelmez zaten demi !!!!!!!!!!!!!!!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

dogruluk payý nedir acaba ya olurmu böle biþi veyada pisikolojik sorunu var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri