Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: HP 530 notebooklara xp kurulumu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Computer HP 530 notebooklara xp kurulumu

HP 530 Dizüstü Bilgisayar serisi celeron işlemcili notebookları özellikleri
    Model HP 530 Dizüstü Bilgisayar (GU324AA) HP 530 Dizüstü Bilgisayar (GU327AA)
    İşlemci türü Intel® Celeron® M İşlemci 420 , 1.60 GHz, 1 MB L2 önbellek, 533 MHz FSB Intel® Celeron® M İşlemci 420, 1.60 GHz, 1 MB L2 önbellek, 533 MHz FSB
    Yüklü işletim sistemi FreeDOS Orijinal Windows Vista® Home Basic
    Uyumlu işletim sistemi FreeDOS, Gerçek Windows Vista® Home Basic FreeDOS, Gerçek Windows Vista® Home Basic
    Ekran türü TFT TFT
    Ekran boyutu 15,4 inç çapraz 15,4 inç çapraz
    Boyutlar (G x D x Y) 3,5 (önden) x 35,8 x 22,7 cm 35,8 x 25,7 x 3,2 (önde) cm
    Ağırlık 2,7 kg ağırlıktan başlar 2,7 kg ağırlıktan başlar
    Dahili sabit disk sürücüsü 80 GB 80 GB
    Sabit disk sürücüsü hızı 5400 rpm 5400 rpm
    Optik sürücüler DVD+/-RW DVD+/-RW Sabit
    Standart bellek 1 x 512MB 1 x 512MB
    Bellek yuvaları Çift kanallı belleği destekleyen 2 SODIMM yuvası Çift kanallı belleği destekleyen 2 SODIMM yuvası
    Bellek yükseltme En fazla 2048 MB'ye kadar yükseltilebilir En fazla 2048 MB'ye kadar yükseltilebilir
    Yonga kümesi Mobile™ Intel® 945GM Express Yonga Kümesi veya Mobile™ Intel® 940GML Express Yonga Kümesi Mobile™ Intel® 910GML Ekspres Yonga Seti
    Ağırlık 2,7 kg ağırlıktan başlar 2,7 kg ağırlıktan başlar
    Boyutlar (G x D x Y) 3,5 (önden) x 35,8 x 22,7 cm 35,8 x 25,7 x 3,2 (önde) cm
    Ekran türü TFT TFT
    Ekran boyutu 15,4 inç çapraz 15,4 inç çapraz
    Kablosuz teknolojileri Intel® Wireless LAN 802.11b/g Wireless LAN 802.11b/g mini-pci kartı
    Kablosuz yeteneği Evet Evet
    Modem 56K modem 56K modem
    Ethernet Intel® 82562GT 10/100 Ağ Bağlantısı Intel® 82562GT 10/100 Ağ Bağlantısı
    Genişletme yuvaları Ek aygıtlar için kullanılabilen yuvalar: 1 Tür I/II PC Kart yuvası 32 bit CardBus ve 16 bit kartları destekler Ek aygıtlar için kullanılabilen yuvalar: 1 Tür I/II PC Kart yuvası 32 bit CardBus ve 16 bit kartları destekler
    Harici G/Ç bağlantı noktaları 2 adet USB 2.0 bağlantı noktası, VGA, kulaklık, mikrofon, güç konektörü, RJ-11, RJ-45 2 adet USB 2.0 bağlantı noktası, VGA, kulaklık, mikrofon, güç konektörü, RJ-11, RJ-45
    Grafik alt sistemi adı Intel® Graphics Media Accelerator 950 Intel® Graphics Media Accelerator 950
    Grafik alt sistemi ekran kartı belleği En çok 224 MB paylaşılan sistem belleği En çok 224 MB paylaşılan sistem belleği
    Görüntü çözünürlüklerinin açıklaması 1280 x 800 WXGA 1280 x 800 WXGA (16 milyon renk)
    Ses Conexant CX20549 ses, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi Conexant CX20549 tümleşik hoparlör, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi

HP 530 Dizüstü Bilgisayar serisi Core duo işlemcili notebookları özellikleri
    Model HP 530 Dizüstü Bilgisayar (GU333AA) HP 530 Dizüstü Bilgisayar (GU334AA) HP 530 Dizüstü Bilgisayar (GN797AA)
    İşlemci türü Intel® Core™ Duo İşlemci T2300E, 1,66 GHz, 2 MB L2 önbellek, 667 MHz ön veri yolu Intel® Core™ Duo İşlemci T2300E, 1,66 GHz, 2 MB L2 önbellek, 667 MHz ön veri yolu Intel® Core™ Duo İşlemci T2300E, 1,66 GHz, 2 MB L2 önbellek, 667 MHz ön veri yolu
    Yüklü işletim sistemi Orijinal Windows Vista® Home Basic Orijinal Windows Vista® Home Basic FreeDOS
    Uyumlu işletim sistemi FreeDOS, Gerçek Windows Vista® Home Basic FreeDOS, Gerçek Windows Vista® Home Basic FreeDOS, Gerçek Windows Vista® Home Basic
    Ekran türü TFT TFT TFT
    Ekran boyutu 15,4 inç çapraz 15,4 inç çapraz 15,4 inç çapraz
    Boyutlar (G x D x Y) 3,5 (önden) x 35,8 x 22,7 cm 3,5 (önden) x 35,8 x 22,7 cm 35,8 x 25,7 x 3,2 (önde) cm
    Ağırlık 2,7 kg ağırlıktan başlar 2,7 kg ağırlıktan başlar 2,7 kg ağırlıktan başlar
    Dahili sabit disk sürücüsü 80 GB 80 GB 80 GB
    Sabit disk sürücüsü hızı 5400 rpm 5400 rpm 5400 rpm
    Optik sürücüler DVD+/-RW Sabit DVD+/-RW Sabit DVD+/-RW Sabit
    Standart bellek 1 x 512 MB 1 x 1024 MB 1 x 512 MB
    Bellek yuvaları Çift kanallı belleği destekleyen 2 SODIMM yuvası Çift kanallı belleği destekleyen 2 SODIMM yuvası Çift kanallı belleği destekleyen 2 SODIMM yuvası
    Bellek yükseltme En fazla 2048 MB'ye kadar yükseltilebilir En fazla 2048 MB'ye kadar yükseltilebilir En fazla 2048 MB'ye kadar yükseltilebilir
    Yonga kümesi Mobile™ Intel® 945GM Express Yonga Kümesi veya Mobile™ Intel® 940GML Express Yonga Kümesi Mobile™ Intel® 945GM Express Yonga Kümesi veya Mobile™ Intel® 940GML Express Yonga Kümesi Mobile™ Intel® 945GM Express Yonga Kümesi
    Taşınabilirlik
    Ağırlık 2,7 kg ağırlıktan başlar 2,7 kg ağırlıktan başlar 2,7 kg ağırlıktan başlar
    Boyutlar (G x D x Y) 3,5 (önden) x 35,8 x 22,7 cm 3,5 (önden) x 35,8 x 22,7 cm 35,8 x 25,7 x 3,2 (önde) cm
    Ekran türü TFT TFT TFT
    Ekran boyutu 15,4 inç çapraz 15,4 inç çapraz 15,4 inç çapraz
    Kablosuz teknolojileri Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g Intel® PRO/Wireless 3945ABG Ağ Bağlantısı 802.11a/b/g MiniPCI kartı
    Kablosuz yeteneği Evet Evet Evet
    Modem 56K modem 56K modem 56K modem
    Genişletilebilirlik Intel® 82562GT 10/100 Ağ Bağlantısı
    Genişletme yuvaları Ek aygıtlar için kullanılabilen yuvalar: 1 Tür I/II PC Kart yuvası 32 bit CardBus ve 16 bit kartları destekler Ek aygıtlar için kullanılabilen yuvalar: 1 Tür I/II PC Kart yuvası 32 bit CardBus ve 16 bit kartları destekler Ek aygıtlar için kullanılabilen yuvalar: 1 Tür I/II PC Kart yuvası 32 bit CardBus ve 16 bit kartları destekler
    Harici G/Ç bağlantı noktaları 2 adet USB 2.0 bağlantı noktası, VGA, kulaklık, mikrofon, güç konektörü, RJ-11, RJ-45 2 adet USB 2.0 bağlantı noktası, VGA, kulaklık, mikrofon, güç konektörü, RJ-11, RJ-45 2 adet USB 2.0 bağlantı noktası, VGA, kulaklık, mikrofon, güç konektörü, RJ-11, RJ-45
    Grafik alt sistemi adı Intel® Graphics Media Accelerator 950 Intel® Graphics Media Accelerator 950 Intel® Graphics Media Accelerator 950
    Grafik alt sistemi ekran kartı belleği En çok 224 MB paylaşılan sistem belleği En çok 224 MB paylaşılan sistem belleği En çok 224 MB paylaşılan sistem belleği
    Görüntü çözünürlüklerinin açıklaması 1280 x 800 WXGA 1280 x 800 WXGA 1280 x 800 WXGA (16 milyon renk)
    Ses Conexant CX20549 ses, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi Conexant CX20549 ses, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi Conexant CX20549 tümleşik hoparlör, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi

Bu bölümde HP 530 Dizüstü Bilgisayarı serisi notebooklara xp kurulumunu anlatacağız.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. )
    2. Service pack 2'yi Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Service pack 2 yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.
    Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    3. Ses kartı sürücüleri
      1. Ses yaması: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
      2. Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
      Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
      g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, WiSVHe5.inf dosyasını seçin ve tamam deyin.
      i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayaru yeniden başlatın.
    4. Modem Sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin.
    5. Hp wireless Assistant: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    6. Kablosuz ethernet sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. .
    7. Ethernet kartı sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    8. Touchpad sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    9. HP Quick Launch Buttons : Önce Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 'ü indirip kurun Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. , daha sonra Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 'u kurun.
    10. Hp Quick Play : Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. . Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

* HP 530 Dizüstü Bilgisayar (GU324AA) xp drivers
      * HP 530 Dizüstü Bilgisayar (GU327AA) xp drivers
      * HP 530 Dizüstü Bilgisayar (GU333AA) xp drivers
      * HP 530 Dizüstü Bilgisayar (GU334AA) xp drivers
      * HP 530 Dizüstü Bilgisayar (GN797AA) xp drivers

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım bana hp 530 lap top ekran kartı driveri lazım buradan indiremiyorum yaa yardımcı olursanız çok sevinirim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı turan baş Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım bana hp 530 lap top ekran kartı driveri lazım buradan indiremiyorum yaa yardımcı olursanız çok sevinirim
    HP 530 Notebook PC Grafik Kartı Sürücüsü
    HP 530 Notebook PC ürününe ait Windows Vista (32-bit) için gerekli olan Intel 945GM/GME grafik kartı sürücüsüdür.
    Kod:
     	Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

sitesinden: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

@ayran,

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu bilgiler ışığında sorunum kolaylıkla çözüldü.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

remegine saglık cok teseekur ederim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Cok cok tsk edİyorum paylasim icin.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri