Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Hp compaq presario v6328ea gf808ea laptop xp kurulumu driverler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Computer Hp compaq presario v6328ea gf808ea laptop xp kurulumu driverler

Hp compaq presario v6328ea gf808ea notebook özellikleri
    İşlemci : Intel® Pentium® CoreDuo T2350 1.86 GHz 2 MB
    Sistem belleği : 1 GB DDR2 (2x512 MB) 667 MHz , max. 2GB
    Ekran Kartı : Intel GMA950 128 MB
    Ses Kartı : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik Altec Lansing® hoparlörler
    Modem / faks: 56K modem
    Network : 10/100 Mbps
    Sabit Disk kapasitesi : 80 GB 5400 RPM SATA
    Optik sürücü : DVD +/- RW SM
    Batarya : 6 Hücreli
    Klavye : 101 Tuşlu Klavye
    Ekran : 15,4 WXGA HD Parlak Ekran (1.280 x 800)
    İşletim sistemi : Vista Premium
    Boyutlar : 357,9 x 259 x 350 mm / 2,99 kg
    Geliştirilmiş Port'lar : 3 x USB 2.0, 1 x S-Video TV çıkışı,
    Kablosuz haberleşme: Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g Mini PCI card, Bluetooth
    Aksesuar : Kumanda

Hp compaq presario v6328ea gf808ea laptop xp kurulumu.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. )
    2. Service pack 2'yi Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. okuyun.
    Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Service pack 2 yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.
    1. Anakart sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran Kartı Sürücüsü Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    3. HP Wireless Assistant : Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    4. Kablosuz ethernet sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    5. Ses kartı sürücüleri
      1. Ses yaması: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
      2. Ses sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    6. Modem Sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık. Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    7. Kart okuyucu sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    8. Ethernet sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    9. Touchpad sürücüsü: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    10. Bluetooth: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    11. HP Quick Launch Buttons: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Konu ayran tarafından (16-01-2009 Saat 15:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: link yenilendi...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Merhaba,

VGA driver icin yukaridaki winxp_14331.zip linki calismiyor. Gerci rapidden buldum ve indirdim dosyayi ama, setup calistirinca, sistemin gerekenleri karsilamadigi uyarisi ile iptal ediyor işlemi. Ben de V6328ea modeline kurmaya calisiyorum XP'yi. Tıkandım kaldım? Yardimci olabilirmmisiniz?

Tskler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

link yenilendi. tekrar dene...kolay gelsin.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Lnikler silnmiş Düzeltirseniz sevinirim... Ellerine sağlık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri