Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
38 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Yeni Tarayıcı Google Chrome

Kullanıcı Bilgi Menüsü

xplorer yavaş firefox hızlı.opera da ise türkçe dil detsği %100 başarılı değil

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben dün kurdum tek kötü tarafı var kopyala yapıştıra izin vermiyor!!!
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    İşte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanıcı Bilgi Menüsü

paylaşım için teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Tarayıcı savaşlarında artık yeni ve büyük bir isim daha var. Google, yeni web tarayıcısı Chrome ile iddialı bir giriş yaptı. Biz de bu yeni tarayıcıyı mercek altına aldık.

Bir süredir gizliden gizliye geliştirilen ve önceki gün Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. yeni web tarayıcısı Google Chrome, beta sürümüyle kullanıcıların karşısına çıktı. Biz de yeni tarayıcıyı kurarak gördüklerimizi sizlerle paylaşmak üzere incelemeye aldık. Birkaç saatlik kullanımın ardından edindiğimiz ilk izlenimler ise şöyle;
    Yeni arayüz
    Öncelikle arayüzün ferah ve kullanım kolaylığı sunduğunu söyleyebiliriz. Sekmeler Firefox ve Internet Explorer'dakinin aksine iç kısımda değil üstte yer alıyor. Bu da biraz daha fazla geniş alan anlamına geliyor.
    Tarayıcıda kullanılan kısayollar diğer tarayıcılardan aşina olduğumuz şekilde seçilmiş. Yeni sekme açma, otomatik "www. ve .com" tamamlama vb. pek çok özelliği aramaya gerek kalmadan alışkanlıklarınız doğrultusunda rahatça kullanabiliyorsunuz. Bunun yanında bazı yeni kısayollar da var elbette. Bunun için yardım sayfasından tüm kısayolları öğrenebilirsiniz.
    Türkçe desteği ve MYNET
    Kurulum oldukça basit ve size herhangi bir soru sormadan işletim sisteminizin dilinde geliyor. Türkçe kurulumun ardından, yardım sayfalarının da gayet detaylı ve Türkçe olarak karşımıza çıkması artı bir özellik.
    Öte yandan varsayılan arama sayfası olarak yerel seçenekleriniz mevcut. Yapılan özel anlaşma sayesinde Google, MSN ve Yahoo ile birlikte arama sayfası olarak dilerseniz MYNET'i de varsayılan arama sayfası olarak atayabiliyorsunuz.
    Arama
    Arama demişken hemen ekleyelim. Diğer tarayıcılardakinin aksine burada ayrı bir arama kutusu yer almıyor. Arayacağınız kelimeyi doğrudan adres satırına yazıp enter tuşuna basmanız yeterli. Bir diğer yol da Ctrl+K kısayolunu kullanmak. Böyle yaptığınızda adres satırına bir ? ekleniyor ve tarayıcı sizin o kelimeyi arayacağınızı algılıyor. Ancak bir önce bahsettiğim özellikten dolayı bunu yapmanız şart değil.
    Sayfa içerisinde arama yapmak istediğinizde de Ctrl+F kısayoluyla sağ üst kesime ufak bir kutucuk açılmasını sağlıyorsunuz. Aradığınız kelime sayfa üzerinde zemin rengiyle vurgulanmış şekilde gösteriliyor ve kutunun yanında kaç sonuç bulunduğu rakamla ifade ediliyor.
    Şık özellikler
    Yeni bir sekme açtığınızda son girdiğiniz ya da en sık ziyaret ettiğiniz sayfaları kare kare bu ekrana toplayabiliyorsunuz. Bu haliyle tarayıcıda var olan bazı özelliklerin Opera'dan "esinlendiği" izlenimi ediniyorsunuz.
    Bunun yanında Dosya, Düzen gibi menü isimleri yok. Onların yerine sağ kesime iki tane simge eklenmiş. Bu simgeler üzerinden ilgili seçeneklere ve ayarlar bölümüne ulaşabiliyorsunuz.
    Kurulumun hemen ardından Firefox veya Internet Explorer'daki şifre ve geçmiş bilgilerini dilerseniz Chrome'a aktarmanız mümkün. Böylelikle tarayıcılar arasında kopukluğu da gidermiş oluyorsunuz.
    Performans
    Yeni tarayıcıyı genel anlamda hızlı bulduğumuzu söyleyebiliriz. Halen Beta aşamasında olduğu düşünülürse bazı hataları göz ardı edilebilir. Ancak olumsuz yanları da yok değil. Bazı ağır ********** veya flash uygulamaları içeren sitelerde sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
    Bizim kullanımımız esnasında Windows XP SP3 yüklü bir bilgisayarda aynı anda Firefox, Photoshop ve Chrome açıkken bazı donmalar yaşandı. Buna neden olarak Photoshop ile aynı anda çalışırken hafızaya fazla yüklenildiğini gözlemledik. Ama mesela aynı durum Firefox - Photoshop ikilisi için geçerli değil. Tarayıcının kendisine gelmesi için yeniden açıp kapamak gerekti.
    Sonuç
    Özetlemek gerekirse kullanıcıya daha kolay bir dolanım vadeden, geniş alan ve şık özelliklerle donatılmış yeni bir tarayıcı geliştiriliyor diyebiliriz. Bu haliyle bile doyurucu görünse de daha kararlı sürümlerini beklemekte fayda var. Öte yandan Gmail'in kusursuz çalışmasına rağmen halen Beta sürümü seviyesinde olduğunu düşünürsek, Google zaman içerisinde yeni nesil Beta sürümlerinde Chrome'u çok daha kararlı yapacaktır.

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

çok sade ve hoş bi görünüme sahip bakalım artıları neler eksileri yakında belli olur

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bencede güzel görünümü var hemde hızlı tabi firefoxla kıyaslanmaz henüz ama daha iyi olacağı da kesin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Tarayıcı geliştirilirse daha iyi olacak kanısındayım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

güzel bir çalışma kurdum bir saat sonra sildim. sıkkullanılanlar bölümü devamlı herkes tarafından görünüyor bu da iyi bir şey değil.sıkkulanılanlar bölümü kalkmıyor.yinede teşekkürler bilgi için.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

denemek lazım bilgileriniz için teşekkür ederim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

valla bende kurdum ama bazı oyun sitelerine giremiyorum java desteği yok gibime geldi yada ben javayı çalıştıramadım

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri