Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: DM800PVR Internet Explorer üzeri Image yükleme

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Musical Note DM800PVR Internet Explorer üzeri Image yükleme

Dreambox 800PVR

Internet Explorer üzeri Image yükleme.

Neler gerekiyor?
    Ilk basda *.NFI Sonlugu olan bir Image gerekiyor. *.IMG Sonlu Dosyalari yüklemek mümkün degil.
    Sakina denemeyin olmaz!

Bize gereken Sebekede ayarli bir DHCP-Server. Bunu genelede Modem veyahut Routerde kanca koyarak ayarliyabiliyoruz.
    Internet Explorer (Browser) ve Bilgisayara bagli olan bir Sebek Kablosu. Egere Dreambox Router veya Modem üzeri degil direktmen Bilgisayara bagliya, cevrilmis, cross-over Kablosu gerekiyor.

Bunlar tamamsa. Dreamboxunuz Menpden kapatin ve ardindan arkasindaki ceyran kablosunu cikartin. Normal Standby yeterli gelmiyor.

- (1.) Power Dügmesini ön kisimdan basik tutun ve Arkada Ceyran Fisini yine takin.
    - (2.) Displayde "*** STOP ***" yazisi görünmesi lazim. Simdi dügmeyi yine birakabiliriz. Bootloder simdi "Bekleme" durumuna gecdi.
    - (3.) Displayin üst kisminde "*** STOP ***" yazisinin üstünde simdi bir IP görünmesi lazim. Egere IP yerine DHCP yazarsa demek Dreambox daha DHCP-Serverini ariyor. Ozaman biraz daha bekleyin egere kissa bir süre sonra IP-Adresi görünmezse lütfen DHCP- Server ayarlariniz veya baglantinizi kontrol edin.

Simdi Bilgisayarinizda Intern Explorerinizi (Browser) calisdirin
    - (1.) Adres yazilan yere Displayde görünen IP-Adresini yazin.
    - (2.) Simdi "firmware upgrade" secenegine tiklayin

Gelecek Sayfada Dreamboxa yüklemek istediginiz Imagi secip ve yükliyebilirsiniz. Lütfen *.nfi sonlu olmasina DIKKAT edin. Keinlikle *.img Sonlu olmasin.

Imagi secdikden sonra "FLASH" secenegin tiklayin ve Image komple yüklenene acin bekleyin. Yüklendikden sonra Dreamboxu POWER dügmesinden yine acabilirsiniz. Gerekirse ceyrani cikartip birdaha takabilrsiniz.
    Simdi Dreambox yüklediginiz Imagele calismasi lazim.

Kolay Gelsin!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

İe da dreambox ip yazıyorum ama açmıyor.Xp de oluyor ama win 7 de yapamıyorum.Win 7 de ie,mozilla ve google cromede denedim olmuyor.Crome de hata 101 diye uyarı veriyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Orjinal Dm 800 hd pwr kullanıyorum.ie,crome mozilla hepsini denedim ama ip adresini doğru girmeme rağmen win 7 ile dm ye bağlanamıyorum.Xp ile aynı ip adresi ile bağlanabiliyorum.Ne yapmalayım.Yardımlarınızı bekliyorum.Win 7 de ie ile Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. girerek girebiliyorum ama Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. ile dm ye baglanamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yo2

expolere 192.168.1.1 girdiğimde dreambox kontrol merkezi çıkıyor.ve dediğiniz sayfa gelmiyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bağlantınızda bir sorun vardır, bağlantıları kontrol ediniz
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sayın arkadaşlar bende bağlanma sorunu vardı çok basit olarak çözdüm.vireless modemi kablo ile dm.ye bağlayıp laptopla image atıyorum.daha önce laptopla kablolu olarak bağlanmaya çalışıyordum devamlı dhcp alıyordu.anlattığım gibi bağlanılırsa sorun olmuyor.selamlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri