Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Next YE 5000 CI MPA Sinyal seviye problemi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Crashs Next YE 5000 CI MPA Sinyal seviye problemi

Arkadaşlar herkese merhaba.

Next YE 5000 CI MPA son yazılımı cihaza yükledim.(05.2008 tarihli) Ardından yazılımı yüklememin hemen devamında da kanal listesi yükledim. Yani cihazı açmadan. Daha sonra cihazı takıp baktığımda daha önce sinyalinde problem olmayan ATV, KANAL D, SHOV gibi baba kanallardaki sinyal seviyeleri düşmüş ve kanallar göstermiyor. Daha sonra forumda araştırdım kimsenin başına gelmişmi diye. Bir arkadaşın böyle bir problem yaşadığını okudum. Bunun üzerine tavsiye edilen kanal ve frekans silme işlemlerini yaptım (türksattaki frekansları silmem neredeyse 1 saat aldı). 12731/03333/V şebeke açık tarattım olmadı. Zaten o frekans sinyalini de zayıf görüyor. Eski yazılımlara baktım. Geçen sene yani 06.2007 tarihli bir yazılımı attım. Başarıyla yüklenmesine rağmen sinyaller yeşil olmuyor. Yazılımı tekrar tekrar denedim ama olmuyor. Yazılım atılırken işlemin sonunda 1-2 saniye kadar "yükleme başarısız" yazısını gürdükten sonra 1yükleme başarılı" yazılarını görmem dikkatimi çekti. Aslında uzun süredir dokunmadığım cihazıma (benim için şifre çözmesi vs. de önemli değildi aslında.), onlarca defa yaptığım bir şeyi bir daha yaparken böyle birşey yaşamam beni çok yordu. yaklaşık 6 saattir bunula uğraşıyorum. YAzılımı değişik kaynaklardan 2-3 defa bulup yükledim düzelmedi. Hotbird de ve türksatın diğer kanallarında seviye problemi yokken baba kanallarda nasıl olur. Allah aşkına bir yardım, yoksa kafayı yiyeceğim.
    Konu zasa tarafından (23-09-2008 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yazılımı attıktan sonra istersen bir reset at ve kendin tarat kanalları..
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dostum nasıl reset yani fabrika ayarlarına mı dönmekten bahsediyorsun. Kendim kanalları manuel taramadan mı taratıyım diyorsun.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı zasa Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Dostum nasıl reset yani fabrika ayarlarına mı dönmekten bahsediyorsun. Kendim kanalları manuel taramadan mı taratıyım diyorsun.
    Aynen fabrika ayarına döndür.Manuel derken sebeke arama acık arat 12731 v 3333 frekansını
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Teşekkürler. LBN Bozulmuş yağmurda su girmiş sanırım. Kafayı yedirdi bana, ama işi çözdüm. Tamamen bozulmayıp bazı frekansları almaması da ilginç.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sorun çözüldügüne göre konu kapanmıştır..
    Kullandıgım ekipmanlar;

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri