Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: X2 Uydudan Güncelleme

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart X2 Uydudan Güncelleme

Ustalara Merhaba,
    Eski Kaon'cuyum.2004 de Kaon almıştım,beni bugüne kadar getirdi.Ama Hiremco X2 çıkınca dayanamadım. Üç gündür kullanım kitapçığı,İnternet vs.. harıl harıl X2 ' yi çalışıyorum ve recevirde uygulamalı staj yapıyorum. Turksat+Hotbird+Sirus+W3+Asra1Kr 2 çanak 4Lnb 5 uydu ile dersimi aksatmadan çalışıyorum. Makınada en son V26 güncellemesi mevcut idi.Bu yazılımdaki makınamda kanalların sıralanması, favori kanal listelerini,bazı kanalların kilitlenmesini vs...yani makınayı kendi kullanımıma özel hale getirdim.Kitapçıkta yazdığı gibi de makının üzerinde sistem yedeğimi aldım.Biraz önce makınayı açtığımda V27 versiyon yüklemesini başlattım. Okuduğumu yanlış anlamadımsa,uydudan her güncelleme sonrasında Fabrika ayarlarına dönmem gerektiği kitapçıkta yazıyordu.Ben de güncelleme bitince cihazı Fabrika Ayarlarına döndürdüm. Cihaz açılınca bir de baktım ki benim yaptığım kanal sıralamaları,favori listeleri,kanal kilitleri hepsi silinmiş.Bütün emeklerim boşa gitti. Allahtan sistem yedeğini geri yükle menüsünden makınayı eski haline getirdim.Ama makına da versiyon 26 ya döndü. Şimdi soruyorum:
    -Her uydu güncellemesinden sonra makınayı fabrika ayarlarına döndürmek mi gerekiyor, ben mi hata yaptım. (Ustalarım beni aydınlatsın.)
    -Bu versiyon güncellemesi olarak adlandırılan işlem, yazılımdaki değişiklikler midir? yoksa yeni k** ler midir? Eğer yazılımda bir değişiklik yoksa bunun adına versiyon değişikliği denmemesi gerekir kanımca. Bu iş k** güncellemesi veya softcam yüklemesi gibi bir şeydir bana göre.
    Bundan sonra benden çok soru gelecek foruma,acemiliğim geçinceye kadar, hoşgörün.
    Foruma emeği geçen herkese saygılar ve kolaylıklar diliyorum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Öncelikle merhaba cihazınız hayırlı olsun.Bende siz gibi bu cihazı denedim 3 gun öncesine kadar malesef.Bende siz gibi kanalları sıraladım uydudan guncelleme yapınca benim yaptıgım liste gitti.Ayrıca taşıma menusude malesef o kadar iyi degil.Bende yakın birine aldım egerki bu durumu çözersem size bilgi verim ne zaman guncel yazılım cıksa o yazılımdan sonra yeniden kanalları sıralamak insana bıtkınlık verir düşüncesindeyim.Ayrıca fabrika ayarındaki listede baya eski seoulun
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Kosavalı® Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Öncelikle merhaba cihazınız hayırlı olsun.Bende siz gibi bu cihazı denedim 3 gun öncesine kadar malesef.Bende siz gibi kanalları sıraladım uydudan guncelleme yapınca benim yaptıgım liste gitti.Ayrıca taşıma menusude malesef o kadar iyi degil.Bende yakın birine aldım egerki bu durumu çözersem size bilgi verim ne zaman guncel yazılım cıksa o yazılımdan sonra yeniden kanalları sıralamak insana bıtkınlık verir düşüncesindeyim.Ayrıca fabrika ayarındaki listede baya eski seoulun
    İlgilendiğin için teşekkürler Kosovalı,
    (Kaon'dan sonra yazılım biraz zor geldi ama alışırız herhalde)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı nihatikier Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    İlgilendiğin için teşekkürler Kosovalı,
    (Kaon'dan sonra yazılım biraz zor geldi ama alışırız herhalde)
    Evet ben nexte alıştıgım için diğer cihazlar da bana tuhaf geliyor.
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşaım hıremco x serısınde yazılmdan sonra fabrıka ayarlarına dönmene gerek yok. bu cihazlarda sen cihazın emu yazılımının yedeğini alıyorsun ve bunu gerı yukluon ve doğal olarak eski versiyona dönuo. ama bu konu üzerınde çalışmalar devam ediyor.

ama dediğim gibi bu serıde fabrika ayarına gerek yok yazılm yuklenınce ***ler ve emu guncellenıo kontrol edersen kanal listen aynı şekilde kalır.

kolay gelsın.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Volkan kardeşime teşekkürler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşım zorunlu olmadıkça fabrika ayarlarına dönme. Bu ayara döndüğünde alıcın fabrikada yüklenen bilgileri tekrar yükler. Listeyin bozulması bu yüzden. Yani ilk aldığın hale döner. Onun için Volkan kardeşin dediği gibi güncellemelerden sonra belki alıcını açıp kapatabilirsin. Ama fabrika yarlarına dönme. Kolay gelsin.
    Saygılar.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ilgilenen bütün arkadaşlarıma teşekkürler.
    Bir başka sorunum: Makinayı açtık.Güncelle uyarısı geldi.Güncellemeyi yaptık.Buraya kadar güzel. Merih Videodan bu sayfaları takip ediyorlarsa, kendi sitelerinde veya bu sitelerde neyi güncellediğimizi yani güncellemenin içeriğini bildirseler çok iyi olacak.Herkese kolaylıklar dilerim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı nihatikier Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    ilgilenen bütün arkadaşlarıma teşekkürler.
    Bir başka sorunum: Makinayı açtık.Güncelle uyarısı geldi.Güncellemeyi yaptık.Buraya kadar güzel. Merih Videodan bu sayfaları takip ediyorlarsa, kendi sitelerinde veya bu sitelerde neyi güncellediğimizi yani güncellemenin içeriğini bildirseler çok iyi olacak.Herkese kolaylıklar dilerim.

arkadaşım eğerki yazılımda yenı paketler eklenır yada menu veya cihazla ilgili yenılik gelirse zaten bu duyuruluo. şu an uyduya verılen yazılımlarda guncel transporderler ve ***ler yukneıo.

yalnız bu konu için teknık servısın çalışmaları oluğunu biliyoruz.
    Konu Volkan tarafından (13-10-2008 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar x2 de son yükleme 27 oldu tps ler akşam yazılımdan sonra açıldı ok bilginize.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri