Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Terim devlet memuru mu?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Terim devlet memuru mu?

Galatasaray, Alman hoca Skibbe ile yıllık 1 milyon 200 bin euroya anlaştı. Euro kurunu 2 YTL'den kabul edersek Skibbe'nin eline ayda 200 bin YTL geçecek.
    İspanya medyasının haberine göre Aragones, Fenerbahçe ile yıllığı 3 milyon euroya anlaştı.. İspanyol hoca ayda 600 bin YTL alacak.
    Beşiktaş'ın borsaya bildirdiği rakamlara göre görevinden istifa eden Ertuğrul Sağlam yıllık 1 milyon 800 bin YTL'ye sözleşme imzalamıştı.
    Sağlam'ın eline her ay 150 bin YTL geçiyordu.
    Borsaya bildirilmediği için medyada yer alan bilgilere göre hareket ediyorum... Sağlam'ın yerine göreve gelen Mustafa Denizli, 8 aylık süre için Beşiktaş kulübü ile 1.5 milyon euroya anlaşmış.. Denizli'nin eline bugünkü kurdan aylık olarak 375 bin YTL geçecek.
    Her kulübün kendine göre bir yoğurt yiyişi vardır. Ben de hocaların aldıkları paralara karşı değilim. Sonuçta kulüpler özerk ve yönetimler de iş başına seçimle geliyor.
    Ben aylık olarak hesap ettim ama futbolda genelde hocaların alacakları yıllık olarak hesaplanır. Örneğin; Mourinho Inter'le, Scolari Chelsae ile yıllık olarak anlaşıyor. Üç büyük kulüpteki hocaların alacakları ücretlerin içinde şampiyonluk primlerinin olduğunu düşünmüyorum.
    Bu örnekleri neden verdim? Büyük Millet Meclisi'nde Milli Takım Teknik Direktörü Terim'in maaşı tartışılıyor.

BAŞARI KISKANILIR
    Peki Terim'e kafayı takan vekiller kulüplerin hocalara ya da futbolculara verdiği paraları tartışıyor mu? Hayır. Neden? Çünkü kulüpler bağımsız. Peki neden Terim'in aldığı veya alacağı para tartışılıyor? Parayı devlet mi veriyor? Hayır. Futbol Federasyonu özerk ve kendi bütçesi var. Terim devlet memuru mu? Hayır. Ama vekiller Terim'e 'devlet memuru' gözüyle bakıyor. Acaba Terim'i eleştiren vekillerin Fatih Terim kadar Türkiye'ye hizmeti ve başarısı var mı? Bizim ülkemizde başarı kıskanılır. Ama iş 'kıyak emeklilik' gibi konulara gelince birbirlerine her türlü hakareti edenler hemen kolkola girer.
    Levent Tüzemen / SABAH

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Aynen katılıyorum.Harika bir yazı, Terimi'i çekemeyenler okadar çok ki işi maddiyata döküyorlar adamın başka bir şeyini bulamadıkları için.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teknik direktör piyasasını bilmeyenler adamın arkasından sallıyor. Mourinho interden yıllık 9 milyon euro alıyor. Ne yani terim mourinhonun 8 de 1 i kadar iyi bir teknik direktör değil mi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri