Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon
43 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Kaon Tabanlı Cihazlara Radyo Arka Fon Eklemek (Resimli Anlatım)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı heckerci Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    en sonlarda patch image ye basıyom open a valid image ... maximum size for firmware its... 23987 bytes hatasını veriyo acil yardım
    O bir hata değil uyarı..! Tamam dedikten sonra, boyutu en fazla 23987 byte olan mpg dosyası seçebilirsiniz...
    www.yxsdf.info © 2010

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı yxsdf Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    O bir hata değil uyarı..! Tamam dedikten sonra, boyutu en fazla 23987 byte olan mpg dosyası seçebilirsiniz...
    bir de ben deki cihaz ın yazılımı sunny menü mav i oldu yaptım ama o yazılımı kup 230 la yüklüyüm ama ekranda fail hatası veriyo olmuyo ilk ince ksc değilde 7010 yazılımını ile birleştirmek istiyom olmuyo

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sen ksc yazılıma örnek vermişsin ama 7010 dcız diye devam eden yazılımı kabul etmio
    Konu heckerci tarafından (11-09-2006 Saat 19:18 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

üstat resmi dönüştürdüm fakat bin dosyası değil de winap medya file gösterdi bunu nasıl bin yapacaz..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı kaan66 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    üstat resmi dönüştürdüm fakat bin dosyası değil de winap medya file gösterdi bunu nasıl bin yapacaz..
    dönüştürülen dosya uzantısı mpeg olarak çıkar ilk mesajdaki şekilde yazılımla birleştiriniz..

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

BEN BÖYLE YAPIYORUM arka fona resim enjekte etmeyi ama 18 kb yi
    gecmiyecek

VideoMach ile Arkaplan Hazırlama

Program kendi alanında çok başarılı. Program sayesinde birçok resim formatı dönüşümü yapılabiliyor. Onu diğer programlardan ayıran özelliği ise jpg-bmp vs.deki birçok formatta resim dosyasını Mpeg'e çevirebiliyor. Bu şu demek; örneğin digital bir uydu alıcınız var ve arka planına resim atmak istiyorsunuz(örnek Sunny), mpeg hariç hiçbir formatı desteklemez uydu alıcıları. Bu açıdan bu programa ihtiyaç duyulur. Ama programın özellikleri bununla da bitmiyor bir çok efekt verme ve avi dahil birçok format arasında dönüşüm yapabiliyor.

Ben anlatımı v.2.3.4'e göre yaptım ama farketmez. Çünkü yeni versiyonda da yapmanız gerekenler aynı şeyler..:
    Programı kurduktan sonra aşağıdaki resme bakarak numaralandırılmış maddelere göre işlemleri uygulayın.: (1) Klasör simgesine tıklayın ve resminizi seçin. (2) Açılan pencereyi AÇ tuşunu seçerek kapatın.
    Resimdeki (1)Disket simgeli düğmeye tıklayın. (2) Açılan pencereden Video only seçeneğini seçin ve (3) bu filmi kaydedeceğiniz yeri seçip bir isim verin, Format tipinden de MPEG türünü seçin. (4) OK tuşuna tıklayıp pencereyi kapatın. (5) işaretli şimşek tuşuna tıklayarak klibinizi oluşturun.

Hepsi bu kadar.

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

emuya arka fon enjekte etme 18 kb yi gecmeyecek ama arka fon resmi

gelelim Kaon CDH ile Arkaplan Resmini Yazılıma Ekleme ve Cihaza Yüklenmesine

Öncelikle arkaplan kullanmak istediğiniz resim dosyasını (.jpg, .bmp, .gif) VideoMach programı ile sessiz (audio) bir video klibi *.mpg olarak düzenlemeniz lazım.
    Kendi arkaplan resimli video klibinizi oluşturduktan sonra receiver'ınıza uygun yeni yazılımı forumdan indirdikten sonra zip.li dosyadan *.bin uzantılı yazılımı Program Files'da bulunan Kaon CDH içindeki Trasteos klasörü içine kopyalayın.
    Sonra Kaon CDH programını açın.
    Load Firm Ware bölümünü tıklayıp "Trasteos" içinde ki yazılımı seçin.

Load Firm Ware bölümü üstünde yazılımı görmeniz gerekli.

burda YAzlım,ın içine RESİMİ koyuyor ENJEKTE EDİYOR:Smiletabar

[IMG]http://storage.msn.com/x1p-TokhQFOFWdRuWgLwWznoa-axiviMDxgyp_I6f8H9MDYpwxn5DkGMnEUtu7jzwT6x4j9OyVjzefhBlaLP9LXeSk8Jj2t1XSmRoxncB86M2Ywy7zYoNYTHDmrDgvy7A-1TmdSq_DC4gxTBr6dqK0UCA
    [/IMG]

Sonra Image radio paneline geçin. burda ayzlım,ın içine koyuyor rwesimi mpg olarak arkadaşlar
    Patch image'i tıklayıp oluşturduğunuz yada örnek resimlerden birini seçin. Burda önce bilgi penceresi görüntülenecektir. Burdan max. ne kadar byte ekleyebileceğinizi anlarsınız. (3) madde de dosya durumu hakkında bilgi verilir ve (4) maddesinde de yükleme işleminin durumu görüntülenir. Resim yüklenecek ve önizleme penceresinde görüntülenecek. Artık (5) maddedeki KUP düğmesine tıklayın ve Yükleme programını çalıştırın.
    (1) resimdeki yere fare ile tıklayıp boşluk (spacebar) tuşuna basarsanız Engineer moduna germiş olursunuz. (2)Burdan yüklenecek dosyayı seçin. O zaman "Trasteos" (3) klasörüne bakarsanız "firm_mod.bin" dosyasının oluşturulduğunu görürsünüz(4).

Kaon CDH içinden KUP düğmesine tıklayarak KUP 230 ile Trasteos içinde ki "firm mod.bin" dosyasını cihaza bilinen yönergelere göre Engineer Modu'nda yükleyin. (1) Doğru COM bağlantısını seçin ve cihazınızı arka düğmeden kapatın, rs232 kablonuzu takın. (2) Başlamadan önce yükleyeceğiniz yazılımın bilgilerinin cihazınıza uygun olduğunu kontrol edin. (4) Hazır olunca cihazı arka düğmeden açın ve

yüklemeyi başlatın.
    İşlem Tamamdır... Eğer yeni bir yazılım ile birleştirip attıysanız TV açıldığında yine cihazın *** menüsüne girerek Load Default işlemini yapmayı unutmayın. Radio dinlemeye baktığınızda resminizi görebilirsiniz...
    Eğer hala yapamıyorsanız hiç uğraşmayın demek ki çok acemisiniz ve makinenizin flash'ını yakabilirsiniz..!!!

Herkese kolay gelsin...

kardeş forum iştehizmetten aldım FİNEST HOCA,NIN FORUMDAN
    UYgulamsı bizzat kendim yapdım ve ondan sonra iştehizmete koymuştum
    ve bu forumada koydum
    not:arka fon resmi 18 kb gecmeyecek yoksa enjekte etmiyor firmod emuya
    kolay gelsin
    güzel bir program :45:
    Konu BABA_YUKSEL tarafından (17-09-2006 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir. Sebep: xxxxxxx

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Can somebody tell me HEX adresses in firmware "KSC-511Z_12.01.A5",where is placed Radio Background?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar kaon cdh programı ile vestel ve yumatu cihazlarına kendi bin dosyaları ile arka plan atabilirmiyim.Şimdiden tşekkürler....(bir de alıntı yaparak nasıl cevap yazabilirim.ben bir türlü yapamadımda)

Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri