Çalımbay'dan Yıldıray açıklaması!

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, geçen yıl yaşadıkları sıkıntıları yaşamamak için bu yıl lige iyi bir giriş yapmaları gerektiğini söylerken, gündemlerindeki Yıldıray Baştürk hakkında kesinleşen bir şey olmadığını belirtti..
Rıza Çalımbay, Eskişehirspor Kulübü Tesisleri'ndeki antrenman öncesinde düzenlediği basın toplantısında Bolu, Almanya ve İsviçre kamplarının kendileri için çok iyi geçtiğini belirterek, takımda uyum sorunun yaşanmadığını bildirdi.

Takıma yeni katılan Ümit Karan, Ragıp Başbağ, Atilla Koca, Adem Sarı, Veysel Sarı ile Mehmet Yılmaz'ın çok kısa sürede takıma uyum sağladıklarını ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:
''Almanya ve İsviçre'de yaptığımız hazırlık kampında takıma yeni katılan arkadaşlarımız çok kısa sürede uyum sağladılar. Gerçekten takımda arkadaşlık çok iyi, inşallah bu hava lige de yansır. Hazırlık döneminde yaptığımız maçlarda elde edilen netice bizim için çok önemli değildi. Bizim tek hedefimiz Turkcell Süper Lig'in ilk haftasındaki Manisaspor maçı. Başka hiçbir maç bizi ilgilendirmiyor. Yurtdışı hazırlık kampları sırasındaki maçlarda skordan çok bizim oynadığımız futbol çok önemliydi. Maçların geneline baktığınız zaman iyi oynadığımız maçlar da oldu zaman zaman hata yaptığımız da oldu. Hazırlık maçlarında hatalarımızı gördük. Lige kadar bu hatalarımızı telafi ederek, hafta sonunda Ankara'da düzenlenecek TSYD Ankara Şubesi 4'lü Futbol Turnuvası TBMM 90. Yıl Kupası'nın ardından lige başlayacağız. Bu yıl lige iyi bir giriş yapmamız gerekiyor ki geçen yıl yaşadığımız sıkıntıları yaşamayalım.''

Oyuncularına güvendiğini belirten Çalımbay, sözlerini şöyle tamamladı:
''Ben bütün arkadaşlarıma güveniyor ve inanıyorum. Yeni gelen arkadaşlarımız iyi duruma geldiler. Kadromuzda 25 oyuncumuz var. Belki buradan 2 arkadaşımız sürekli oynasınlar diye PAF takıma gidip gelebilirler. Yıldıray Baştürk ile ben de başkanımız Halil Ünal da konuştu. Yıldıray ile milli takımda beraber çalıştık, ancak şu anda ortada net birşey yok. Sadece konuşma var. Bu transfer zor olabilir, nedeni ise Yıldıray'ın çok büyük bir mukavelesi var takımıyla. Teklife Yıldıray da sıcak baktı. Bu konuda şu anda net birşey yok.''