Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/4 1234 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bursaspor Haber Hattı...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Bursaspor Haber Hattı...

Bursaspor krizde

Turkcell Süper Lig'de 7 haftadır maç kazanamayan Bursaspor'da moraller bozuk. Yeşil-beyazlı kulübün basın sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, üç puan alamamanın futbolcular üzerinde olumsuz bir etki yaptığını belirterek, "Çok sakin olmalıyız" diye konuştu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Krita idmanda

Bursaspor'da uzun süredir sakat olan Rumen Krita takımla birlikte idmana çıktı. Teknik direktör Güvenç Kurtar, motivasyon sorunu yaşadıklarını belirterek, "Bir an önce bu stresten kurtulmalıyız. Konyaspor maçını bir başlangıç olarak görüyoruz. Amacımız kalan üç haftada 9 puan toplamak" dedi. Yeşilbeyazlılar, Konya maçının hazırlıklarını devam ettiriyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bursaspor'un geçtiğimiz pazar günü Antalyaspor´la yaptığı maçtan sonra stadyumdan ayrılan Antalyasporlu taraftarları taşıyan otobüse taş yağdıran 13 taraftara idari para cezasıyla Bursaspor maçlarını seyirden men cezası verildi.

Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu, bugün Vali Yardımcısı Selman Yenigün başkanlığında Emniyet Müdürlüğü brifing salonunda toplandı. Toplantıdan sonra yapılan açıklamada, Antalyaspor A takımı ve PAF takımı oyuncularını taşıyan otobüsün stadyumdan ayrıldıktan sonra bazı taraftarlarca Merinos Kavşağı’nda taşlandığı, otobüsün yanı sıra polis araçlarının da atılan taşlardan zarar gördüğü belirtilerek, 8 taraftara 1.680’er YTL idari para cezasıyla 6 ay Bursaspor müsabakalarının seyrinden men cezası verildiği bildirildi. Yaşları 18’den küçük olan 5 taraftara ise bu ceza üçte bir indirilerek, 1.120’şer YTL idari para cezası ile 4 ay süreyle Bursaspor maçlarının seyrinden men cezası verildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bursaspor, devre arası transferi için Konyaspor'la antrenmanlara çıkan Mısırlı stoper Beşir El Tabei'yi Bursa'ya çağırarak görüştü.

Özlüce Tesisleri'nde dün Bursaspor yöneticileriyle görüştüğü ve ardından sağlık raporu alarak kentten ayrıldığı öğrenilen 32 yaşındaki stoper Beşir'in büyük bir ihtimalle Bursaspor forması giyeceği belirtilirken, Konyaspor cephesi ise bu gelişmelere tepki gösterdi.
    Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, Beşir'in Bursaspor'a tranferiyle ilgili gelişmeleri etik bulmadığını belirterek, "Uçak biletini gönderdik, kalacağı yeri tahsis ettik, parasını da aldı ve bizimle 12 gündür antrenmanlara çıkıyor. Buna rağmen Bursaspor'la görüşmeler yapıyor. Bu davranışların ne kadar etik olduğunu doğrusu merak ediyorum" dedi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bursaspor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, son zamanlarda ciddi konsantrasyon sorunu yaşadıklarını belirtti.

Son zamanlarda ciddi konsantrasyon sorunu yaşadıklarını belirten Bursaspor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, “Eğer bu sorunumuzu Konyaspor karşısında aşmayı başarırsak, istediğimiz futbolu sahaya daha iyi yansıtırız. Taraftarımızı memnun etmek için devre arasına kadar en az kayıpla mücadele edeceğiz. Taraftarımız sabırlı olsun. Bir çok sorunla uğraşıyoruz” dedi. Bu arada Bursa’nın prensipte anlaştığı Liberyalı futbolcu Francis Doe’nin (23) bugün imza atmak için Türkiye’ye geleceği belirtilirken, Leonardo ve Marcelinho’nun da takımdan gönderileceği bildirildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

El Tabie atağı

Yeşil-beyazlı yöneticiler, 32 yaşındaki oyuncuyu Bursa'ya çağırıp görüştü. Kurtar, ara transferde 4 Brezilyalı istiyor.

Bursaspor, Konyaspor'un da ilgilendiği Mısırlı stoper Beşir El Tabie ile görüştü. Yeşil-beyazlı yöneticiler 32 yaşındaki oyuncuyu devre arasındaki ara transfer döneminde mutlaka transfer edeceklerini belirtti. Konyaspor cephesinin ise bu gelişmelere tepkili oldukları öğrenildi. Öte yandan yeşil-beyazlı takımın hocası Güvenç Kurtar, Brezilya'dan yabancı oyuncu arıyor. Kurtar, "4 yeni sambacı almak istiyoruz. Bunu gerçekleştirmek için Melo, Rodriguez ve Leandro'yu takasta kullanabiliriz. Çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor" diye konuştu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Golü taraftara hediye etti

Bursaspor'un genç futbolcusu Sercan Yıldırım, Trabzonspor karşılaşması sonrasında yaptığı açıklamada takımını öne geçiren golü taraftara hediye ettiğini söyledi. Transfer gündeminde olan Sercan Yıldırım bu konudaki soruları ise yanıtsız bıraktı.

Tahkim Kurulu'nun kırmızı kart cezasını kaldırdığını son anda öğrenen Sercan Yıldırım, karşılaşmanın 83. dakikasında oyuna dahil oldu. Genç golcü, "Oyunda kaldığım süre 7 dakikalık bir süreydi. Farklı bir psikolojideydim. Son anda kampa dahil oldum. Bu da beni ayrı motive etti" dedi. Taraftarın Güvenç Kurtar'a tepkisini de değerlendiren Yıldırım, "Onlardan biraz sağduyulu davranmasını bekliyoruz. Hocamıza saygı duyuyoruz ve o ne derse onu gerçekleştiriyoruz" diye konuştu. Lider Trabzonspor'dan aldıkları 3 puan için mutlu olduğunu dile getiren Yıldırım, "Attığım golü taraftara hediye ediyorum" dedi. Transfer konusunda kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bırakan Yıldırım, "Şu an bu konuları konuşmuyorum" dedi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Takdir edilmem lazım

Bursaspor taraftarından büyük tepki alan yeşil-beyazlı takımın teknik direktörü Güvenç Kurtar, Trabzonspor galibiyetinden sonra taraftara seslendi.

Kurtar sözlerini şöyle sürdürdü: "Herkese şunu söylemek istiyorum, hiç bir takım geri çekilmez rakip takım bastırır. Lider takımla oynuyoruz, neredeyse kalecisiyle üstümüze gelecek. Ben Emrah'ı soktum oyuna orada bir yanlış anlaşılma oldu. Trabzonspor'u iyi tahlil ettik, yedikleri golleri izledik. Emrah'a bekten ayrılma dedim, o da oyunculara çıkmayın dediğimi söylemiş. Ben Emrah'ın dörtlünün önünde oynamasını istedim ama o çıkmayınca bütün takım çıkmadı. Taraftarımız istifaya alışmış. Benim yaptığım müdahalelere bakıp örnek göstermeleri lazım. Bilinmeyen bir şey var, Sercan dün akşam saat 8'de affedildi. Sercan'ın kalitesini biliyorum bu nedenle kadroya aldım. Sercan'ın en fazla oynayacağı 10-15 dakikaydı. Sercan dün çok ağır idman yaptı, kasığında da gerilme vardı. Sercan'ı son dakikalarda oyuna koyduk ve golünü de attı. Neler yaşadığımızı kimse bilmiyor. Ben senelerin teknik adamıyım, seyircinin laflarına aldırmam. Bunları öğrendikten sonra bana sempati ile yaklaşacaklardır. Biz hiç demiyoruz, şu yok, bu cezalı, bu sakat demiyoruz. Bu takımın beş tane yabancısı var, taraftarımızı sukunete davet ediyoruz, biz onların bildiği hocalardan değiliz. Trabzonspor gibi bir takıma karşı nasıl oynadığımıza herkes bakmalı ve takdir etmeli. Bir tane futbolcumuz formasının hakkını vermedne sahadan çıkmıyor ama bir çok sorunumuz var."

Kullanıcı Bilgi Menüsü

böyle hediyemi olur taraftar yermi böyle hediyeleri

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bir mebze yerinide kurtardı güvenç kurtar

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri