Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Konyaspor Haber Hattı...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Konyaspor Haber Hattı...

Genel kurul yok

Konyaspor Başkanı Mehmet Ali Kuntoğlu, olağanüstü genel kurul kararı almadıklarını söyledi. Kuntoğlu, "Dış çevreler bizi yönetmeye kalkmasın. Niçin böyle bir karar alalım. Takımın durumu kötü değil. Devre arasında gerekli takviyeleri yapacağız. Yönetim olarak bir bütün olarak çalışıyoruz. Bizi karıştırmaya çalışmasınlar" diye konuştu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Giray Bulak (Konyaspor Teknik Direktörü):
    Türkiye'de yabancı futbolcu ve teknik adamlar görev yapıyorsa, yabancı hakemlerde gelmeli. Ben bu fikri destekliyorum. Hakemler ve hakem camiası kendilerini sorgulamalı. Yabancı hakem geldiğinde tek sorun seçilecek kritik maçın hangisi olacağı konusunun tartışılması olacaktır. Ayrıca 30 yaşındaki bir hakem 40 yıllık bir teknik adama daha saygılı olmalı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Konyaspor, yeni sezon için transfer ettiği isimler arasında bulunan Fatih Egedik ve Şener Aşkaroğlu ile yollarını ayırma kararı aldı.

Denizlispor'dan transfer edilen orta saha oyuncusu Fatih Egedik ve Vestel Manisaspor'dan transfer edilen Şener Aşkaroğlu'nun gelecek adına olumlu sinyaller vermediği için ayrılık kararının alındığını söyleyen teknik direktör Giray Bulak, "Bu arkadaşların performansı benim futbol anlayışım içinde değil. Bu nedenle ayrılık kararı aldık. Fatih ve Şener kendilerine yeni kulüp bulacak" dedi.
    Teknik direktör Giray Bulak, "Ben göreve 4'üncü haftada geldim. Benim gelmemle beraber takımın neredeyse bütün futbolcularına kupa maçları bile olsa şans verdim. Ancak Fatih ve Şener bu şansları değerlendiremedi. Benim futbol anlayışım içerisinde bulunmayan bir performans tablosu çizdiler. Bu yüzden de gelecek adına olumlu sinyal alamadığım ve takımımıza daha fazla katkılarının olmayacağını düşündüğüm için yol ayrılığına gittik. Fatih ve Şener kendilerine yeni bir kulüp bulacak" diye konuştu.
    Fatih ve Şener'in ayrılmasıyla transferin kaçınılmaz olduğunu belirten Bulak, ara transfer döneminde transfer edilmesi için istediği oyuncular olduğunu ancak henüz görüşme ve izlemelerin devam ettiğini söyledi.
    Konyaspor'un PAF takımı ile antrenmanlarına devam eden 26 yaşındaki orta saha oyuncusu Fatih Egedik bu sezon Konyaspor formasıyla 7 maçta görev alırken, sahada toplam 415 dakika görev aldı. 28 yaşındaki Şener Aşkaroğlu da ligde 8 maçta forma giyerken, sahada 475 dakika kaldı.
    20 BİZİM İÇİN İYİ BİR PUAN
    Bursaspor karşılaşmasını kazanarak ligin ilk yarısında alabildikleri kadar puan almak istediklerini söyleyen teknik patron Giray Bulak, "Ligin başında 25 puan hedefiyle yola çıkan bir Konyaspor var. Bizim de önümüzde 3 maç var ve mevcut puanımız da 15. Gerekli puanları alacağımıza inanıyorum. Kalan 3 maçı da kazanabilecek gücümüz var. Her maç için olduğu gibi Bursaspor karşılaşmasına da kazanmak için çıkacağız ve kalan maçlardan da gereken puanları toplayıp istediğimiz hedef doğrultusunda ilerleyeceğiz. Lig başında koyulan 25 puanlık hedef benim hedefim değildi. Ancak 20 puan bile bizim için iyi bir puan. Sonuç olarak 20 puan yeter düşüncesinde de değiliz. Tabiki ortada ilk yarıyı 24 puanda bitirmemizi engelleyecek bir durum da yok. Konyaspor'un iyi yerlere gelebilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunun için de ilk olarak kendi sahamızda oynayacağımız Bursaspor engelini geçeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Teknik direktör Giray Bulak, Bursaspor karşılaşmasını kazanarak alınan kötü sonuçları telafi edeceklerini söyledi.

Konyaspor, ligde üst üste alınan kötü sonuçlar nedeniyle sıkıntılı günler geçirirken, teknik direktör Giray Bulak, Bursaspor karşılaşmasını kazanarak alınan kötü sonuçları telafi edeceklerini söyledi. Bulak, “İçeride oynadığımız maçlarda bir türlü istediğimiz sonuçları alamadık. Ancak bu şanssızlığımıza son verme anlamında Bursaspor maçı için inançlıyız ve son derece istekliyiz. Bursaspor karşılaşmasını kazanarak uzun bir aradan sonra taraftarlarımıza galibiyet hediye etmek istiyoruz” diye konuştu. Öte yandan Konyaspor’da Fatih Egedik ve Şener Aşkaroğlu’nun kadrodışı bırakıldığı öğrenildi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri