Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Denizlispor Haber Hattı...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Denizlispor Haber Hattı...

Ümit Kayıhan (Denizlispor Teknik Direktörü):
    Hakem seminerleri arttırılmalı. Hakemlerimizden daha iyi yönetimler bekliyorum. Bu benim hakkım. Ancak daha iyiye ulaşmak kesinlikle eğitimle olur. Sezon sonu hakemler kampa alınmalı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alex'i istiyorum

Sambacıyı hep durdurduğunu belirten tecrübeli oyuncu, kendisine güveniyor.

HEDEF ÜÇ PUAN
    Denizlispor
    'un Çek futbolcusu Tomas Abraham, son üç sezondur Fenerbahçe ile oynadıkları tüm maçlarda Alex'i marke ettiğini belirterek, "Ben Alex'in kelepçesiyim. Onu tuttuğum her maçta başarılı oldum. Alex adım bile atamadı. Hatta bu karşılaşmalardan birinde ligde kaldık" dedi.

MARKAJ YOK
    Denizlispor
    Teknik Direktörü Ümit Kayıhan ise Fenerbahçe maçında adam adama markaj düşünmediğini söyledi. Kayıhan, "Elbette bazı futbolcular için özel önlem alacağız ama kesinlikle katı markaj yapmayacağız. Biz kendi futbolumuzu kabul ettirmeye çalışacağız" diye konuştu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ivan gitti Kasso geldi!

Denizlispor, Slovak oyuncu İvan'ı gönderme kararı alırken, Gine Milli Takımı'nın da formasını giyen golcü futbolcu Frank Olivier Kasso ile anlaştı. Forvet arayışlarını sürdüren Denizlispor, sezon başında kiralanan Slovak oyuncu İvan'ı da gönderme kararı aldı.
    Yeşil-siyahlı ekip, İvan'ın yerine aslen Fildişi Sahili'nden olan ve Gine Milli Takım formasını giyen Frank Olivier Kasso ile anlaştı. Fransa 2. Lig takımlarında FC Isiries'te forma giyen Kasso, bugün oynanan Galatasaray maçını tribünden izledi. Kasso ile önümüzdeki günlerde resmi sözleşme imzalanacağı öğrenildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Gol bulamazsan olmaz

Denizlispor Teknik Direktörü Ümit Kayıhan, Galatasaray mağlubiyetinden sonra yaptığı açıklamada, başa baş mücadele ettiklerini ancak girdikleri pozisyonları kullanamadıklarını söyledi.
    Kayıhan sözlerini şöyle sürdürdü: "Futbolcularıma şunu söylüyorum, beraberliğe sahaya çıkarsanız mağlup olursunuz. Oyunun geneline baktığımız zaman başa baş mücadele ettik. Genel olarak Galatasaray bizden üstün oynadı ama bizim de net dört gol pozisyonumuz var. Bireysel hatalardan gol yedik ve pozisyon verdik. Onlar gol pozisyonuna giriyorsa biz de gol pozisyonuna giriyoruz. Ben Galatasaray karşısında gol pozisyonuna giriyorsam gol bulacağız, yoksa puanlar tesadüf olur. Galatasaray'ın buraya nasıl geldiğini biliyoruz. Sivasspor mağlubiyeti ve beraberliği aldılar. Golü yedikten sonra gol bulmayı düşündük. Genele baktığımızda çok gol atan bir Denizlispor, golü bulamadı. Takımımız üst üste çok ağır maçlar oynadı, Sivasspor, Beşiktaş, Ankaraspor ve Galatasaray. Bu tür maçlardan alacağımız her puan artı olacaktı ama bunu başaramadık. Oyuncularımızın hepsi maçtan önce yemin ediyor ama sahada bazı oyuncularımız yüzde elliyle oynadığı zaman olmuyor. Tabii ki Galatasaray'ı tebrik ediyorum ama bizde kazanmak için bir şeyler yaptık ve başarılı olamadık."

Kratochvil ve Abraham'ın gönderilmesine gösterilen tepkiler ile ilgili olarak Kayıhan şunları söyledi: "Her iki futbolcuda Denizlispor'a uzun süre hizmet etmiştir. Denizlispor artık bir kabuk değiştirmiştir. Dördüncü ya da üçüncü stoperimiz Kratochvil yedek kulübesinde ya da tribünde olacaktı. İkisi orta sahamızda dört yabancımız var, orta sahadan da bir kişinin gitmesi gerekiyordu ve Tomas'ı da dışarıda bıraktık. Takım içinde oynayamayacak oyuncuları tribüne yollayıp yabancı hakkımızı doldurduğumuz zaman hata yapmış olurduk. Bu nedenle böyle bir revizyona gittik."

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kratochvil Denizli'de iz bıraktı

Denizlispor'da 2002-2003 sezonundan beri görev yapan ve sözleşmesi geçen hafta feshedilen Roman Kratochvil, savunma oyuncusu olmasına rağmen ligde ve kupada oynadığı 241 maçta, 35 gol attı.
    Denizlispor forması altında başarılı maçlar çıkaran Kratochvil, zaman zaman savunmadan çıkarak attığı gollerle Denizlispor taraftarlarına kendini sevdirdi.

Yeşil-siyahlı forma altında ligde ve kupada 35 gol kaydeden Roman Kratochvil, bu süre içinde kendi kalesine de 3 gol attı. En son Denizlispor'un geçen hafta Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile karşılaştığı maçta kendi kalesine gol atan Slovak oyuncu, 2003-2004 sezonunda Denizli'deki Beşiktaş ve 2006-2007 sezonundaki deplasmandaki Antalyaspor maçlarında topu kalesine göndermişti.

Teknik direktör Ümit Kayıhan'ın almak istediği iki yabancıya kontenjan açmak için Tomas Abraham ile birlikte sözleşmesi feshedilen Kratochvil, Denizlispor'un önemli bir çok maçında kurtarıcı oldu. Bir çok kulübün peşinde olduğu Kratochvil, Denizlispor'dan eski çalıştırıcısı olan Giray Bulak'ın takımı Konyaspor ile sezon sonuna kadar anlaştı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Vee ŞOK.ŞOK..Denizli Kasso'yu geri gönderdi

Denizlispor Teknik Direktörü Ümit Kayıhan, denenmek için Fransa'dan gelen 26 yaşındaki Gineli Olivier Kasso'yu sakatlığı nedeniyle geri gönderdiklerini bildirdi.
    Kayıhan, AA muhabirine, bugün Denizlispor ile antrenmana çıkan Kasso'nun yapılan sağlık muayenesinde, sakat olmasının anlaşılması üzerine sözleşme yapmama kararı aldıklarını belirterek, ''Deneme amacıyla getirmiştik. Sağlık kontrollerinden sakat çıkınca, geri gönderme kararı aldık. Yarın memleketine geri dönüyor'' diye konuştu.

Gine Milli Takımı'nda da oynadığı öğrenilen Olivier Kasso, denenmek için Denizli'ye getirilmiş, Cumartesi günü oynanan Denizlispor-Galatasaray maçını da tribünden takip etmişti.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Fahri imzaladı!

Denizlispor, anlaşma sağladığı orta alan oyuncusu Fahri Tatan ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
    Kulüp binasındaki imza töreninde konuşan Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, Fenerbahçe'nin altyapısından yetiştikten sonra Çaykur Rizespor, Beşiktaş ve Konyaspor'da forma giyen Fahri Tatan'ın çok kaliteli bir futbolcu olduğunu, Denizlispor'da başarılı bir dönem geçireceğine inandığını söyledi.

Denizlispor'un futbola dönüş yeri olduğunu belirten İpek, şöyle dedi:
    ''Beşiktaşlı Yusuf Şimşek, Denizlispor'a ikince defa gelişinde futbolu bırakmak üzereydi. Ancak gösterdiği performansla 34 yaşında Beşiktaş'ın en önemli futbolcularından biri haline geldi. Fenerbahçe altyapısından yetişen Fahri'de de bu yetenek var. İnşallah Fahri ile de aynı ivmeyi yakalarız. Her insanın hayatında düşüşler olabilir. Fahri, Denizlispor ile yeniden yükselişe geçecek. Futbolu, karakteri belli bir futbolcu. Başarılı olacağına inandığımız için 3 yıllık sözleşme imzaladık. Türkiye'nin yıldız futbolcularından birini transfer ettik.''

Denizlispor'a uzun yıllar hizmet etmek istediğini kaydeden 26 yaşındaki tecrübeli futbolcu da şunları söyledi:
    ''Biraz form düşüklüğü yaşadım. Hakkımda çok değişik yorumlar yapıldı. Bu beni çok üzdü. Denizlispor'da futbola yeniden başlıyor gibiyim. İçimde inanılmaz bir hırs var. Biraz antrenman eksiğim var. 20 günlük dönemde en iyi şekilde çalışıp Fahri'yi herkese göstereceğim. Transfer döneminde yaşadığım olumsuzluklar beni çok hırslandırdı. Denizlispor'da başarılı olacağıma söz veriyorum.''

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Fahri Tatan Denizlispor'da!

Denizlispor Başkanı Ali İpek, Konyaspor'un eski oyuncusu Fahri Tatan ile prensipte anlaştıklarını bildirdi.
    İpek, yaptığı açıklamada, bir süredir görüştükleri Tatan ile anlaşmaya vardıklarını, yarın ya da Cumartesi günü sözleşme imzalanacağını söyledi.

Teknik direktör Erhan Altın ise Denizlispor yönetiminin, eski öğrencisi olan Tatan ile 3 yıllığına anlaştığını belirtti.

26 yaşındaki Tatan'ın, Fenerbahçe altyapısından yetişmiş kaliteli bir futbolcu olduğunu ifade eden Altın, şöyle konuştu:
    ''Fahri, Çaykur Rizespor, Beşiktaş ve Konyaspor'da başarılı sezonlar geçirdi. Benim de eski öğrencimdir. Kadromda görmek istediğim oyuncular arasındaydı. 'Gelir misin?' diye sordum. Beni kırmadı. Kişiliği, futbolu, her şeyi Denizlispor'a uygun. Yönetimle anlaştılar. Önümüzdeki günlerde 3 yıllık sözleşmeye imza atacak.''

Kullanıcı Bilgi Menüsü

''Daum'a ikinci bir sürpriz..''

Denizlispor Kulübü Asbaşkanı Turgay Mersin, Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un 3 sezon önce Denizli'de yitirilen şampiyonluk sonrası sarı-lacivertli takımdan ayrıldığını belirterek, ''Daum'a ikinci bir sürpriz yapmayı istiyoruz ''dedi.
    Turgay Mersin, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, takımın çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini, Fenerbahçe ile yapacakları ligin ilk maçını çok önemsediklerini ifade etti.

Mersin, şöyle konuştu:
    ''İlk maç bizim için önemli. Fenerbahçe için de önemli. Takımı en iyi şekilde motive ediyoruz. Christoph Daum, Türkiye'yi Denizli'den bıraktı gitti. Şimdi yine buradan başlıyor. Onun için bir prestij maçı olacak. Bizim için de prestij maçı. Bu yüzden biz takımımızı bu maça iyi hazırlıyoruz. Daum'a burada ikinci bir sürpriz yapmak istiyoruz.''

Sakat olan Berberoviç'in bir süre maçlara çıkamayacağını, bu nedenle onun oynadığı mevkiye yerli bir futbolcu alacaklarını kaydeden Mersin, ''Türkiye'de marka olan bu isme yarın imza attırabiliriz'' dedi.

-REKLAM GELİRLERİ-
    Kombine bilet ve reklam gelirleri konusunda ciddi bir çalışma başlattıklarını kaydeden Mersin, hedeflerinin basılan 8 bin kombine bileti Denizlili futbolseverlere satmak ve stat reklamlarından 1 milyon TL gelir elde etmek olduğunu anlattı.

Denizlispor yönetiminin reklamların pazarlanması işini geçen sene Sadettin Saran'a verdiğini hatırlatan Turgay Mersin, bu sene anlaşmayı yenilemediklerini, reklam pazarlamasını yönetim kurulunun yaptığını dile getirdi.

Reklam gelirlerinin artırılması için Denizli'de ve başka şehirlerde çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Mersin, şunları kaydetti: ''Şu ana kadar 4-5 firma ile anlaştık. Hedefimiz reklam gelirlerinden 1 milyon TL elde etmek. Bastırdığımız yaklaşık 8 bin kombine bileti de futbolseverlere sattığımız takdirde, Denizlispor kimseye ihtiyacı olmadan yoluna devam eder.''

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Fenerbahçe neyse, Diyarbakırspor da odur!''
    Turkcell Süper Lig ekiplerinden Denizlispor'da, teknik direktör Erhan Altın'dan açıklamalar geldi. Genç teknik adam ilk hafta Fenerbahçe ile oynayacak olmalarını fazla önemsemediklerini belirterek, ''Bizim için Fenerbahçe neyse, Diyarbakırspor da odur'' dedi.

Denizlispor, Avusturya kampı sonrasındaki ilk antrenmanını Denizli Haluk Ulusoy tesislerinde yaptı.

Antrenman öncesinde gazetecilere açıklama yapan Altın, 1 ile 7. hafta arasındaki maçları en az kayıpla geçmeyi planladıklarını, gösterecekleri performansın ardından üst sıralara doğru tırmanışa geçeceklerini söyledi.

İlk hafta Fenerbahçe ile oynayacak olmalarını fazla önemsemediklerini ifade eden Altın, şöyle konuştu:
    ''Fenerbahçe de, Denizlispor da Süper Lig'de, ama ilk ama başka bir haftada Fenerbahçe ile karşılaşacaktık. Bizim için Fenerbahçe neyse, Diyarbakırspor da odur, Galatasaray neyse, Ankaraspor da odur. Biz, bütün takımları eşit seviyede görüyoruz. Futbolcularıma da bu bilinci aşılıyorum. Sahaya çıktığımızda, futbolun mantalitesi neyse onu yansıtırız. Biz takımların tarihlerine, bütçelerine saygı gösteriyoruz. Ama aynı ligde oynuyoruz ve sahada kim daha arzulu oynuyorsa maçı götürüp, gidiyor.''

2009-2010 sezonunun tüm Süper Lig ekiplerine hayırlı olmasını dileyen Erhan Altın, Fair-play çerçevesinde bol futbollu bir lig dilediğini söyledi.

Denizlispor olarak lige 3 etaplı bir çalışma ile hazırlandıklarını kaydeden Altın, konuşmasını şöyle sürdürdü:
    ''İlk etabımızda Denizli'de kendi sahamızda çalışma yaptık. Daha çok adaptasyon koşuları vardı. İkinci etap çalışmamızı Davraz'da gerçekleştirdik. Burada tamamen kondisyon yüklemesi yaptık. Üçüncü etap çalışmamız için Avusturya'ya gittik. Avusturya'da taktiksel çalışmalar ve hazırlık maçlarıyla devam ettik. Benim açımdan çok olumlu geçen bir kamp oldu. Kafamda düşündüğüm Denizlispor'un burada sahaya yansımaya başladığını gördüm. ''

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri