Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/7 İlkİlk 1234567 SonSon
63 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Türkiyedeki Kayak Merkazlerimizi Tanıyalım...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bozdağ KayakMerkezi’ne hangi sezon-ne zaman gidilir?
    • Kış mevsiminde sürekli kar yağışı alır.
    • Aralık ayından Mart ayına kadar kayak yapmak mümkündür.
    • Normal kış koşullarında kar kalınlığı 80-120 cm. civarındadır.
    • Akdeniz iklimindedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bozdağ Kayak Merkezi Pistleri nasıldır?
    • Kayak alanları 1528 m. - 2157 m. yükseklikleri arasındadır. Özellikle dağın kuzeye bakan yamaçlarında Alp disiplini kayak uygulamaları yapmak için elverişli bir ortam sunar.
    • Kuzey yamaçları Alp Disiplini’ne uygundur.
    • 3 adet mekanik tesis bulunmaktadır.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bozdağ Kayak Merkezi’nde Konaklama?
    • Bozdağ Kayak Merkezi Oteli, Balçova Termal tarafından işletilmektedir.
      Şömineli şark köşeli dağ ve ova manzaralı, hafta sonları canlı müzikli çatı barımız ile
      sizlere hizmet vermektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bozdağ Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir? Ulaşım Nasıldır?
    • İzmir - Torbalı mevkiinden uzaklık : 150 km
    • İzmir - Salihli mevkiinden uzaklık : 130 km
    • Şehir merkezinden Kayak tesisine otobüs veya özel araçlarla ulaşmak mümkündür.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bozdağ Kayak Merkezi hakkında Yorumlar
    • Ben ilk defa gidiyorum. En son kayseri erciyes kayak merkezine gitmiştim. İzmir’e bu kadar yakın bir varken başka bir yerlere gitmek bundan sonra pek akıl karı degil. Ancak yollarin bir an once duzelmesi gerekmekte. Özellikle bozdağ ile kayak merkezi arasındaki yol inanılmaz bozuk. Yol düzeldiğisi ile birlikte buraya daha cok insan gelecektir. Biz 13 kişi gittik ama bir daha yol düzelmeden oraya gidibileceğimizi düşünmüyoruz. Kayak merkezindeki fiyatlarda cok ucuk değil ama tek bir yere bağımlı olunduğu zaman boyle olacaktır. Ben erciyes de gunluk kayak takımı ve giysileri günlük 20 YTL ye kiralamıştım. Ancak erciyes de 6-7 ayrı firma bulunmakta.Yolların düzelmesiyle buraya daha cok kayaksever gelecektir hiç süpheniz olmasın
    • Bozdağ - Gölcük bölgesi gerçekten Ege’nin hatta dünyanın harika köşelerinden biri. Her zaman kar olmamış dert değil. Dağ, orman, kar, güneş, göl hepsi bir arada başka nerede bulunur. Kayak tesisleri yenilendiği gibi göl çevresinde Prenses Otel, Gölcük Motel gibi sıcak ve şirin oteller de var.
    • coooooooooooooooooook pahalı ilk başta bu kadar pahalı olursa fazla tutunamaz.
    • Biz pistlerin acildigi gunden itibaren her hafta sonu gittik.Gayet guseldi. AMa bu hafta kar erimis . Pistler kapalı ama bu hafta ici yine kar bekliyorlarmis.Bilginize
    • BEN BIR KAYAK SEVER OLARAK BILGILERIMI SIZE YOLLUYORUM.IZMIRDEYIM AMA DAHA BOZDAGA GIDEMEDIM INSALLAH EN KISA ZAMANDA GIDECEGIM..BEN TELEFON EDIP BAZI NOKTALARI OGRENDIMMESAFE OLARAK IZMIRDEN 120km SURUYORMUS..KONAKLAMA BASLAMIS.IKI KISI YARIM PANSIYON 140 MILYON..+ TELESIYEJ LE BIRLIKTE 2 KISI 150 MILYONA GELIYOR..GUNUBIRLIK GITMEK ISTERSENIZ 20 CIKIS 25 MILYON SINIRSIZ CIKIS 35 MILYON.. HAFTA ICI DE TESIS CALISIR HALDEYMISBU FIYATLAR BIRAZ CAZIP GELMEDI BANA YETKILILER DAHA FAZLA TALEP ICIN INDIRIME GIDERLERSE SIK SIK GIDERIZ…
    • ben izmirliyim,daha önce hep uludağa gittim çünkü bozdağda ya kar olmadı ya da tesisler çok kötü dediler. çalıştığım için artık uludağa gidemiyorum
    • ben bozdağ kayak tesislerinin zirvesinden güneye bakınca görülen köylerden üçkonaklıyım. bu tesislerin yapımı herşeyde olduğu gibi oldu-bittiye gerildiğini düşünüyorum. dönemin sayın valisi bu konuda eksik bilgiyle ve aceleci davrandı. tesislerin kurulduğu bölgenin eğimi çok fazladır , tesislerin kapalı olmasının nedeni de budur. sürekli çığ düştüğü için tesisler kapatılmıştır. ülkemiz için ölü bir yatırım olarak tesisler kaderine terkedilmiştir. otel ve diğer sosyal tesisler çığdan kolay etkilenmektedirler. benim tavsiyem günübirlik gezi şeklindedir. Bozdağ kasabasında çok uygun alışveriş yapılabilir. yörede yetiştirilen tarımsal ve hayvansal ürünler ayrıca dağlardan toplanan kekik karabaş otu sivri çayi vs ürünler bol ve ucuzdur. bozdağın insanları sıcak ve içten davranırlar. kahveleri eski köy kahveleri niteliklerini korumuştur. bozdağda bir tane otel vardır. otelin restoran bölümü çok yavaş bir şekilde dönerek oturulan masadan 360 derece manzara görülebilir. bu nedenle döner otel adıyla anılmaktadır. saygılarımla
    • Bozdağ,gerçekten güzel bir dağ.Bir adet küçük teleski yeni başlayanlar için,bir tane orta derecede 600-700 mt falandır var.(çalıştığına hiç denk gelmedim),Büyük bir telesiyej var ki tam snow board için yaratılmış.snowtrack dahi eğimden çıkamıyo böylece orada pist yapılamıyo ancak yazın dözerlerle falan girilirse dolanan bir yol yapılabilir.Fakat epey dik bir yol var dağın değişik yerlerine gidilebiliniyor.Zaten kayak merkezi bir yarım kürenin merkezinde.Biz bu kürenin içinde kayıyoruz.İzmire 2-2,5 saat falan uzaklıkta.Mevsimi biraz geç açıyor ocakta falan kayamadım ama subat -nisan arası (nisan başı tabii) kayılabiliniyor.MErkezde konaklama biraz tuzlu olabilir,eğer özel işletme olursa.Arabayla 15 dk
      mesafede bozdağ köyü var orada konaklanabilir.
    • Kayak yapmak icin gelmenizi tavsiye etmem. Kar her zaman olmuyor oldugu zamanda kaymak icin yeterli seviyede degil.
      Konaklama ise basli basina bir sorun. Treking ve kamp icin ideal olabilir. Burokrasik sorunlar nedeniylede tum yatırımlar durdurulmus durumda.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bozdağ Kayak Merkezi’ne ait Resimler
    • Bozdağ Kayak Merkezinin resimlerini aşağıda bulabilirsiniz.
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Eleskirt Guneykaya kayak Merkezi Nerede?
    • Ağrı Eleşkirt Güneykaya kayak merkezi E-3 D-100 Karayolu üzerinde Ağrı’
      dan Erzurum istikametinde Eleşkirt İlçesini geçince 6.Km de bulunmaktadır.
    • Tesis Eleşkirt ilçesine 4km Ağrıya ise 45km mesafededir.
    • Tesis 99-00 kış sezonunda faaliyete geçmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Eleskirt Guneykaya KayakMerkezi’ne hangi sezon-ne zaman gidilir?
    • Kış mevsiminde sürekli kar yağışı alır.
    • Aralık ayından Nisan ayına kadar kayak yapmak mümkündür.
    • Kar kalınlığı 1-2 metreyi buluyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekküller bigi için..........

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Eleskirt Guneykaya Kayak Merkezi Pistleri nasıldır? Kayak Merkezindeki imkanlar nelerdir?
    • Kafeterya 60 kişilik (Kafeterya hizmete açık değil. Kışın yolun açılması
      çok zor.)
    • Konaklama tesisi yok
    • Günübirlik tesis yok.
    • Orta ve zor pistlere sahip pistte otel yok, eğlence yok
    • Sağlık merkezi, ambulans yok.
    • 1 adet kar aracı mevcuttur.

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri