Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon
63 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Türkiyedeki Kayak Merkazlerimizi Tanıyalım...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

• Elazığ Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezi, Sivrice İlçesi sınırlarında Hazarbaba Dağı’nda bulunmaktadır.
    • Elazığ Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezi Elazığ’a 30 kilometre uzaklıkta. Sivrice Hazarbaba arası da 6 km. Yol sürekli açık tutuluyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

• 2347 metre zirvesi bulunan Hazarbaba Dağı’nda normal kış koşullarında kar kalınlığı 2- 3 metre civarında.
    • Elazığ Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezinde kayak sezonu aralık ayında başlıyor ve mart ayına kadar devam ediyor.
    • Kayak pistinde amatör ve profesyonel kayakçılara rahat kayma imkanı var.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

• Elazığ Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezinde kayak pisti 1500 metre olup, Kayak merkezinde İl özel idareye ait bir tesis ve Valiliğe ait kayak evi bulunuyor.
    • Elazığ Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezinde kayak için horizantal 8 pist bulunuyor. Kayak pistleri 3 km. uzunluğunda.
    • Elazığ Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezindeki Telesiyejin taşıma kapasitesi şu anda 50 kişi ancak kapasite 100 kişiye kadar arttırılabiliyor.
    • Slalom gerktiren zorlu inişleri olan hazarbaba kayak tesisleri en zorlu pistler arasında yer almaktadır..
    • Her türlü konfora sahip bir konaklama tesisi bulumaktadır. Çeşitli aktivitelere olanak sağlamaktadır.
    • Elazığ Sivrice Hazarbaba Kayak merkezinde konaklama imkanı yok. Günübirlik turlar için kullanılıyor. Ancak kayak merkezine 6 km. uzaklıkta bulunan Hazar gölü kenarında bulunan 100 yataklı Mavigöl ve 150 yataklı Turpol otellerinde konaklama imkanları var.
    • Elazığ Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezi Elazığ havaalanına 27 km. , Malatya’ya 100 km., Diyarbakır’a 110 km. uzaklıkta

Kullanıcı Bilgi Menüsü

• Elazığ Hazarbaba Kayak Merkezine ait resimlere aşağıdan bakabilirsiniz.

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ilgaz kayak merkezi , Kastamonu ve Çankırı illeri sınırında zirvesi 2850
    m. olan Ilgaz Sıradağları üzerinde, Ilgaz Milli Parkı içinde yer almaktadır

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ilgaz kayak merkezinde kayak mevsimi aralık ayında başlayıp nisan ayına
    kadar sürmektedir.
    • Ilgaz kayak merkezinde 2 adet pist bulunmaktadır.
    • Ilgaz kayak merkezinde 1 nolu piste hizmet veren chair lift otelin hemen önündedir. Kayak merkezinde 1400 m lik 2. pistte tele ski bulunur ve tüm pistlerde toz karda kayak yapılabilir. 2. pistin zirvesi olan 2010 m de zirve kafe bulunmaktadır.
    • Ilgaz kayak merkezinde 1. pistte gece kayağı yapma imkanı da vardır.
    • Ayrıca Ilgaz kayak merkezinde 350 mt. Lik bir baby lift de bulunmaktadır.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ilgaz kayak merkezinde 3 adet tesis bulunmaktadır. Ilgaz kayak merkezi ve Ilgaz oteller bölgesi köknar ve sarıçam ormanları ile kaplıdır

Kullanıcı Bilgi Menüsü

• Ilgaz kayak merkezi Ankara’ya 210, İstanbul’a 460, Kastamonu’ya 40 km uzaklıktadır.
    • Ilgaz kayak merkezine ulaşmak için İstanbul’ dan gelişte Ankara otobanı ile Gerede çıkışına geldikten sonra , Karabük yoluna girilir, 30 km sonra Samsun - Çankırı yönüne sapılır. Yaklaşık 130 km sonra Ilgaz-Ankara-Samsun-Kastamonu sapağına ulaşılır.
    • Ankara yönünden gelenler ise, Çankırı, Ilgaz yolu ile aynı sapağa ulaşabilirler. Sapaktan Kasstamonu yönüne döndükten 25 km sonra, Karayolları Ilgaz Bakımevi’nin bulunduğu zirveye ulaşılır. Buradan itibaren Kastamonu yönüne doğru 2 km’ lik inişten sonra Ilgaz Dağı Milli Parkı yol ayrımına gelinir. Buradan Ilgaz kayak merkezi sadece 1.5 km.
    • Ilgaz kayak merkezine ulaşmak için diğer bir altenatif ise Kastamonu’ya otobüs ile ulaşmak. Kastamonu’dan Ankara otobüsüne binerek 40. km’deki Karayolları Ilgaz Bakımevi’nde inerek Ilgaz kayak merkezindeki otellerin servisi ile Dağbası’ na ulaşabilirler.Ankara yönünden gelenler Karayolları Ilgaz Bakımevi önünde inerek Ilgaz kayak merkezine ulaşabilirler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

• Ilgazın diğer kayak merkezlerinden ayrılan en önemli özelliği bir doğa harikası olması.Şu an için pistler yetersiz gibi görünsede 2006 dan itibaren yapılan yeni kayak merkezi ile cazibe merkezi olacağından eminim.
    • Ilgaz’a yazın gitmek daha heyecanlı ve güzel. Doğası mükemmel. Kışın kayağa gidenlerde oluyor, pist üzerinde leğenle kaymaya gelenlerde oluyor. Leğen veya poşetle kayanlara ski-pass ücretsiz. Kaymak 1,5 dk, chair-lift sırası 30 dk. Biraz ilgi biraz ciddiyet ile mükemmel bir merkez olabilir
    • kayarken hem bolkarda snowboardunuz çıkardığı sesi duyuyor hem de o eşsiz yeşillikler ve alabildiğince uzun ve kocaman çam ağaçlarının arasında,doğayla başbaşa olmanın ***fini çıkarıyorsunuz. inanın bana bu bambaşka bir ***if!!.ılgazı henüz görmeyen , orda kaymayan varsa çok ama çoook şey kaybediyor haberi olsun.macera isterseniz ormanların arasındaki kimsenin bilmediği yollara boardunuzla girmeyi deneyin;)
    • Ilgaz Ankaraya ayakinligi nedeniyle tercih edilebilir. Iki pisti var, telesiyejli kisa, kalabalik ve sikici.
      Orta yasli hanimlar uc dort kisi sarilip yanyana pistin ortasindan asagiya iniyorlardi, uyardim biz yururuz diyerek devam ettiler. Ikincisi biraz daha iyi, ama pistler arasindaki bolkar fena degil. Sonucta bu da kisa. Ocak sonunda gittim; kar iyiydi. Pistler dar ve isaretlenmemis, kenarlarda cukurlara inen dik inisler var, dikkatli olmak gerek. Yeni ogrenenler icin iyi olabilir Ilgaz, ilk pist biraz stresli olsa da.
    • ben ılgaz’a ilk defa geçen haftasonu gittim!ankaraya yakın olduğu için bundan sonra oraya takılmayı düşünüyorum!ortam güzel biraz kalabalık ama olsun!pist dik hızlanabiliyosun ama çok kısa ve dar!kaza ihtimali yüksek ve tam zevk almaya başlamışken sonu geliyo!ama yakın ve ucuz olması yüzünden tercih edilebilir!öptüm hepinizi
    • ilgaz guzel ama ben gittigimde sulu bir kara sahipti o yuzden net bisi soleyemiycem. telesiejin oldugu pist guzel ama butun yeni ogrenenler orda bi surude kayak yapan oluyor tatsız olaylar yasanabilir. yan pist guzel orda sınırsız rampa yapicak yer war tabi rampalar kucuk.
    • ikı gun once ordaydım benım sahsı fıkrım su pist çıkışları pahalı sebebı 900mpist için 15 çıkış 2000000tl gunde en az 20 çıkış desek çok !!!!! artı serbest çıkış yok yani kart. Bunu gören olursa inşallah ilgilenir.Çünkü herseferinde kart uzatıp, onun kalemle işaretlenmesi komik sene 2003!!!!ve ögrencı değilim. Ama ındırım yok ,ınsanlar teşvık edilmeli.Hafta sonu pist in zirve tarafı kötüydü ,çalışma olmadı Herşeye rağmen snowboard’u sevıyorummmmmm!!!
    • Ikinci pist kar durumu nedeni ile ancak ocak ayinin ilk haftasinda acilabildi. Bu pist snowboardcular icin daha iyi. Bu sene acilan Kafein bar ve kutuk ev gece hayatina canlilik getirdi. Butun izinleri cikmis durumda bulunan 3.pist onumuzdeki yil hizmete girecek. Pistler bu yaz cimlendirilecek. Su an ilgi, Ilgaz’in essiz dogal guzelligine ve sakinligine. Ulasimi rahat
      ve kolay. Eksiklikleri tek tek giderilen Ilgaz, her yil daha iyiye gidiyor.
    • valla ben gecen sene gittim ve ilgaz mountain resortta kaldim otel super her bakimdan evler mukemmel tabe biraz pahali ama devre mulk sistemiyle çalisyolardi o yuzden baya bi ucuza geldi bana ama merkezde kalinacak pansiyonlar var . piste gelince 2 tane pist var ve 2 sene içinde 32 km lik pist yapiliyo bilmiyorum valla nasil olur ozaman . bana sorarsaniz hafta içleri inanilmaz sakin ve sessiz oluyo hafta sonu ise sadece kaçin derim yane normal yurdum insani mangalini almis yane kayarken kafaniza et falan dusebilir çok kalabalik .sonuç olarak eglenmeye musait denebilir.bu arada insanlarin bu kadar duyarsiz olmasi ilgignç bu kadar uye var herkez gittigi yerle ilgili bi kere yorum yazsa butun yorumlar dolar ama isguzarlik yapmanin luzumu yok herkeze iyi sezonlar simidien ve iyi eglenceler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

• Kartalkaya kayak merkezi Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu il merkezinin güneydoğusunda, Köroğlu dağları üzerinde yer almaktadır.
    • Kartalkaya ve çevresi orman örtüsü ile kaplıdır.

Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri