Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 2/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon
63 sonuçtan 11 ile 20 arasý

Konu: Türkiyedeki Kayak Merkazlerimizi Tanýyalým...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bozdað KayakMerkezi’ne hangi sezon-ne zaman gidilir?
    • Kýþ mevsiminde sürekli kar yaðýþý alýr.
    • Aralýk ayýndan Mart ayýna kadar kayak yapmak mümkündür.
    • Normal kýþ koþullarýnda kar kalýnlýðý 80-120 cm. civarýndadýr.
    • Akdeniz iklimindedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bozdað Kayak Merkezi Pistleri nasýldýr?
    • Kayak alanlarý 1528 m. - 2157 m. yükseklikleri arasýndadýr. Özellikle daðýn kuzeye bakan yamaçlarýnda Alp disiplini kayak uygulamalarý yapmak için elveriþli bir ortam sunar.
    • Kuzey yamaçlarý Alp Disiplini’ne uygundur.
    • 3 adet mekanik tesis bulunmaktadýr.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bozdað Kayak Merkezi’nde Konaklama?
    • Bozdað Kayak Merkezi Oteli, Balçova Termal tarafýndan iþletilmektedir.
      Þömineli þark köþeli dað ve ova manzaralý, hafta sonlarý canlý müzikli çatý barýmýz ile
      sizlere hizmet vermektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bozdað Kayak Merkezi’ne Nasýl Gidilir? Ulaþým Nasýldýr?
    • Ýzmir - Torbalý mevkiinden uzaklýk : 150 km
    • Ýzmir - Salihli mevkiinden uzaklýk : 130 km
    • Þehir merkezinden Kayak tesisine otobüs veya özel araçlarla ulaþmak mümkündür.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bozdað Kayak Merkezi hakkýnda Yorumlar
    • Ben ilk defa gidiyorum. En son kayseri erciyes kayak merkezine gitmiþtim. Ýzmir’e bu kadar yakýn bir varken baþka bir yerlere gitmek bundan sonra pek akýl karý degil. Ancak yollarin bir an once duzelmesi gerekmekte. Özellikle bozdað ile kayak merkezi arasýndaki yol inanýlmaz bozuk. Yol düzeldiðisi ile birlikte buraya daha cok insan gelecektir. Biz 13 kiþi gittik ama bir daha yol düzelmeden oraya gidibileceðimizi düþünmüyoruz. Kayak merkezindeki fiyatlarda cok ucuk deðil ama tek bir yere baðýmlý olunduðu zaman boyle olacaktýr. Ben erciyes de gunluk kayak takýmý ve giysileri günlük 20 YTL ye kiralamýþtým. Ancak erciyes de 6-7 ayrý firma bulunmakta.Yollarýn düzelmesiyle buraya daha cok kayaksever gelecektir hiç süpheniz olmasýn
    • Bozdað - Gölcük bölgesi gerçekten Ege’nin hatta dünyanýn harika köþelerinden biri. Her zaman kar olmamýþ dert deðil. Dað, orman, kar, güneþ, göl hepsi bir arada baþka nerede bulunur. Kayak tesisleri yenilendiði gibi göl çevresinde Prenses Otel, Gölcük Motel gibi sýcak ve þirin oteller de var.
    • coooooooooooooooooook pahalý ilk baþta bu kadar pahalý olursa fazla tutunamaz.
    • Biz pistlerin acildigi gunden itibaren her hafta sonu gittik.Gayet guseldi. AMa bu hafta kar erimis . Pistler kapalý ama bu hafta ici yine kar bekliyorlarmis.Bilginize
    • BEN BIR KAYAK SEVER OLARAK BILGILERIMI SIZE YOLLUYORUM.IZMIRDEYIM AMA DAHA BOZDAGA GIDEMEDIM INSALLAH EN KISA ZAMANDA GIDECEGIM..BEN TELEFON EDIP BAZI NOKTALARI OGRENDIMMESAFE OLARAK IZMIRDEN 120km SURUYORMUS..KONAKLAMA BASLAMIS.IKI KISI YARIM PANSIYON 140 MILYON..+ TELESIYEJ LE BIRLIKTE 2 KISI 150 MILYONA GELIYOR..GUNUBIRLIK GITMEK ISTERSENIZ 20 CIKIS 25 MILYON SINIRSIZ CIKIS 35 MILYON.. HAFTA ICI DE TESIS CALISIR HALDEYMISBU FIYATLAR BIRAZ CAZIP GELMEDI BANA YETKILILER DAHA FAZLA TALEP ICIN INDIRIME GIDERLERSE SIK SIK GIDERIZ…
    • ben izmirliyim,daha önce hep uludaða gittim çünkü bozdaðda ya kar olmadý ya da tesisler çok kötü dediler. çalýþtýðým için artýk uludaða gidemiyorum
    • ben bozdað kayak tesislerinin zirvesinden güneye bakýnca görülen köylerden üçkonaklýyým. bu tesislerin yapýmý herþeyde olduðu gibi oldu-bittiye gerildiðini düþünüyorum. dönemin sayýn valisi bu konuda eksik bilgiyle ve aceleci davrandý. tesislerin kurulduðu bölgenin eðimi çok fazladýr , tesislerin kapalý olmasýnýn nedeni de budur. sürekli çýð düþtüðü için tesisler kapatýlmýþtýr. ülkemiz için ölü bir yatýrým olarak tesisler kaderine terkedilmiþtir. otel ve diðer sosyal tesisler çýðdan kolay etkilenmektedirler. benim tavsiyem günübirlik gezi þeklindedir. Bozdað kasabasýnda çok uygun alýþveriþ yapýlabilir. yörede yetiþtirilen tarýmsal ve hayvansal ürünler ayrýca daðlardan toplanan kekik karabaþ otu sivri çayi vs ürünler bol ve ucuzdur. bozdaðýn insanlarý sýcak ve içten davranýrlar. kahveleri eski köy kahveleri niteliklerini korumuþtur. bozdaðda bir tane otel vardýr. otelin restoran bölümü çok yavaþ bir þekilde dönerek oturulan masadan 360 derece manzara görülebilir. bu nedenle döner otel adýyla anýlmaktadýr. saygýlarýmla
    • Bozdað,gerçekten güzel bir dað.Bir adet küçük teleski yeni baþlayanlar için,bir tane orta derecede 600-700 mt falandýr var.(çalýþtýðýna hiç denk gelmedim),Büyük bir telesiyej var ki tam snow board için yaratýlmýþ.snowtrack dahi eðimden çýkamýyo böylece orada pist yapýlamýyo ancak yazýn dözerlerle falan girilirse dolanan bir yol yapýlabilir.Fakat epey dik bir yol var daðýn deðiþik yerlerine gidilebiliniyor.Zaten kayak merkezi bir yarým kürenin merkezinde.Biz bu kürenin içinde kayýyoruz.Ýzmire 2-2,5 saat falan uzaklýkta.Mevsimi biraz geç açýyor ocakta falan kayamadým ama subat -nisan arasý (nisan baþý tabii) kayýlabiliniyor.MErkezde konaklama biraz tuzlu olabilir,eðer özel iþletme olursa.Arabayla 15 dk
      mesafede bozdað köyü var orada konaklanabilir.
    • Kayak yapmak icin gelmenizi tavsiye etmem. Kar her zaman olmuyor oldugu zamanda kaymak icin yeterli seviyede degil.
      Konaklama ise basli basina bir sorun. Treking ve kamp icin ideal olabilir. Burokrasik sorunlar nedeniylede tum yatýrýmlar durdurulmus durumda.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bozdað Kayak Merkezi’ne ait Resimler
    • Bozdað Kayak Merkezinin resimlerini aþaðýda bulabilirsiniz.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Eleskirt Guneykaya kayak Merkezi Nerede?
    • Aðrý Eleþkirt Güneykaya kayak merkezi E-3 D-100 Karayolu üzerinde Aðrý’
      dan Erzurum istikametinde Eleþkirt Ýlçesini geçince 6.Km de bulunmaktadýr.
    • Tesis Eleþkirt ilçesine 4km Aðrýya ise 45km mesafededir.
    • Tesis 99-00 kýþ sezonunda faaliyete geçmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Eleskirt Guneykaya KayakMerkezi’ne hangi sezon-ne zaman gidilir?
    • Kýþ mevsiminde sürekli kar yaðýþý alýr.
    • Aralýk ayýndan Nisan ayýna kadar kayak yapmak mümkündür.
    • Kar kalýnlýðý 1-2 metreyi buluyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekküller bigi için..........

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Eleskirt Guneykaya Kayak Merkezi Pistleri nasýldýr? Kayak Merkezindeki imkanlar nelerdir?
    • Kafeterya 60 kiþilik (Kafeterya hizmete açýk deðil. Kýþýn yolun açýlmasý
      çok zor.)
    • Konaklama tesisi yok
    • Günübirlik tesis yok.
    • Orta ve zor pistlere sahip pistte otel yok, eðlence yok
    • Saðlýk merkezi, ambulans yok.
    • 1 adet kar aracý mevcuttur.

Sayfa 2/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri