Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 5/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon
63 sonuçtan 41 ile 50 arasý

Konu: Türkiyedeki Kayak Merkazlerimizi Tanýyalým...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• Elazýð Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezi, Sivrice Ýlçesi sýnýrlarýnda Hazarbaba Daðý’nda bulunmaktadýr.
    • Elazýð Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezi Elazýð’a 30 kilometre uzaklýkta. Sivrice Hazarbaba arasý da 6 km. Yol sürekli açýk tutuluyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• 2347 metre zirvesi bulunan Hazarbaba Daðý’nda normal kýþ koþullarýnda kar kalýnlýðý 2- 3 metre civarýnda.
    • Elazýð Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezinde kayak sezonu aralýk ayýnda baþlýyor ve mart ayýna kadar devam ediyor.
    • Kayak pistinde amatör ve profesyonel kayakçýlara rahat kayma imkaný var.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• Elazýð Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezinde kayak pisti 1500 metre olup, Kayak merkezinde Ýl özel idareye ait bir tesis ve Valiliðe ait kayak evi bulunuyor.
    • Elazýð Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezinde kayak için horizantal 8 pist bulunuyor. Kayak pistleri 3 km. uzunluðunda.
    • Elazýð Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezindeki Telesiyejin taþýma kapasitesi þu anda 50 kiþi ancak kapasite 100 kiþiye kadar arttýrýlabiliyor.
    • Slalom gerktiren zorlu iniþleri olan hazarbaba kayak tesisleri en zorlu pistler arasýnda yer almaktadýr..
    • Her türlü konfora sahip bir konaklama tesisi bulumaktadýr. Çeþitli aktivitelere olanak saðlamaktadýr.
    • Elazýð Sivrice Hazarbaba Kayak merkezinde konaklama imkaný yok. Günübirlik turlar için kullanýlýyor. Ancak kayak merkezine 6 km. uzaklýkta bulunan Hazar gölü kenarýnda bulunan 100 yataklý Mavigöl ve 150 yataklý Turpol otellerinde konaklama imkanlarý var.
    • Elazýð Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezi Elazýð havaalanýna 27 km. , Malatya’ya 100 km., Diyarbakýr’a 110 km. uzaklýkta

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• Elazýð Hazarbaba Kayak Merkezine ait resimlere aþaðýdan bakabilirsiniz.

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ilgaz kayak merkezi , Kastamonu ve Çankýrý illeri sýnýrýnda zirvesi 2850
    m. olan Ilgaz Sýradaðlarý üzerinde, Ilgaz Milli Parký içinde yer almaktadýr

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ilgaz kayak merkezinde kayak mevsimi aralýk ayýnda baþlayýp nisan ayýna
    kadar sürmektedir.
    • Ilgaz kayak merkezinde 2 adet pist bulunmaktadýr.
    • Ilgaz kayak merkezinde 1 nolu piste hizmet veren chair lift otelin hemen önündedir. Kayak merkezinde 1400 m lik 2. pistte tele ski bulunur ve tüm pistlerde toz karda kayak yapýlabilir. 2. pistin zirvesi olan 2010 m de zirve kafe bulunmaktadýr.
    • Ilgaz kayak merkezinde 1. pistte gece kayaðý yapma imkaný da vardýr.
    • Ayrýca Ilgaz kayak merkezinde 350 mt. Lik bir baby lift de bulunmaktadýr.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ilgaz kayak merkezinde 3 adet tesis bulunmaktadýr. Ilgaz kayak merkezi ve Ilgaz oteller bölgesi köknar ve sarýçam ormanlarý ile kaplýdýr

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• Ilgaz kayak merkezi Ankara’ya 210, Ýstanbul’a 460, Kastamonu’ya 40 km uzaklýktadýr.
    • Ilgaz kayak merkezine ulaþmak için Ýstanbul’ dan geliþte Ankara otobaný ile Gerede çýkýþýna geldikten sonra , Karabük yoluna girilir, 30 km sonra Samsun - Çankýrý yönüne sapýlýr. Yaklaþýk 130 km sonra Ilgaz-Ankara-Samsun-Kastamonu sapaðýna ulaþýlýr.
    • Ankara yönünden gelenler ise, Çankýrý, Ilgaz yolu ile ayný sapaða ulaþabilirler. Sapaktan Kasstamonu yönüne döndükten 25 km sonra, Karayollarý Ilgaz Bakýmevi’nin bulunduðu zirveye ulaþýlýr. Buradan itibaren Kastamonu yönüne doðru 2 km’ lik iniþten sonra Ilgaz Daðý Milli Parký yol ayrýmýna gelinir. Buradan Ilgaz kayak merkezi sadece 1.5 km.
    • Ilgaz kayak merkezine ulaþmak için diðer bir altenatif ise Kastamonu’ya otobüs ile ulaþmak. Kastamonu’dan Ankara otobüsüne binerek 40. km’deki Karayollarý Ilgaz Bakýmevi’nde inerek Ilgaz kayak merkezindeki otellerin servisi ile Daðbasý’ na ulaþabilirler.Ankara yönünden gelenler Karayollarý Ilgaz Bakýmevi önünde inerek Ilgaz kayak merkezine ulaþabilirler.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• Ilgazýn diðer kayak merkezlerinden ayrýlan en önemli özelliði bir doða harikasý olmasý.Þu an için pistler yetersiz gibi görünsede 2006 dan itibaren yapýlan yeni kayak merkezi ile cazibe merkezi olacaðýndan eminim.
    • Ilgaz’a yazýn gitmek daha heyecanlý ve güzel. Doðasý mükemmel. Kýþýn kayaða gidenlerde oluyor, pist üzerinde leðenle kaymaya gelenlerde oluyor. Leðen veya poþetle kayanlara ski-pass ücretsiz. Kaymak 1,5 dk, chair-lift sýrasý 30 dk. Biraz ilgi biraz ciddiyet ile mükemmel bir merkez olabilir
    • kayarken hem bolkarda snowboardunuz çýkardýðý sesi duyuyor hem de o eþsiz yeþillikler ve alabildiðince uzun ve kocaman çam aðaçlarýnýn arasýnda,doðayla baþbaþa olmanýn ***fini çýkarýyorsunuz. inanýn bana bu bambaþka bir ***if!!.ýlgazý henüz görmeyen , orda kaymayan varsa çok ama çoook þey kaybediyor haberi olsun.macera isterseniz ormanlarýn arasýndaki kimsenin bilmediði yollara boardunuzla girmeyi deneyin;)
    • Ilgaz Ankaraya ayakinligi nedeniyle tercih edilebilir. Iki pisti var, telesiyejli kisa, kalabalik ve sikici.
      Orta yasli hanimlar uc dort kisi sarilip yanyana pistin ortasindan asagiya iniyorlardi, uyardim biz yururuz diyerek devam ettiler. Ikincisi biraz daha iyi, ama pistler arasindaki bolkar fena degil. Sonucta bu da kisa. Ocak sonunda gittim; kar iyiydi. Pistler dar ve isaretlenmemis, kenarlarda cukurlara inen dik inisler var, dikkatli olmak gerek. Yeni ogrenenler icin iyi olabilir Ilgaz, ilk pist biraz stresli olsa da.
    • ben ýlgaz’a ilk defa geçen haftasonu gittim!ankaraya yakýn olduðu için bundan sonra oraya takýlmayý düþünüyorum!ortam güzel biraz kalabalýk ama olsun!pist dik hýzlanabiliyosun ama çok kýsa ve dar!kaza ihtimali yüksek ve tam zevk almaya baþlamýþken sonu geliyo!ama yakýn ve ucuz olmasý yüzünden tercih edilebilir!öptüm hepinizi
    • ilgaz guzel ama ben gittigimde sulu bir kara sahipti o yuzden net bisi soleyemiycem. telesiejin oldugu pist guzel ama butun yeni ogrenenler orda bi surude kayak yapan oluyor tatsýz olaylar yasanabilir. yan pist guzel orda sýnýrsýz rampa yapicak yer war tabi rampalar kucuk.
    • iký gun once ordaydým beným sahsý fýkrým su pist çýkýþlarý pahalý sebebý 900mpist için 15 çýkýþ 2000000tl gunde en az 20 çýkýþ desek çok !!!!! artý serbest çýkýþ yok yani kart. Bunu gören olursa inþallah ilgilenir.Çünkü herseferinde kart uzatýp, onun kalemle iþaretlenmesi komik sene 2003!!!!ve ögrencý deðilim. Ama ýndýrým yok ,ýnsanlar teþvýk edilmeli.Hafta sonu pist in zirve tarafý kötüydü ,çalýþma olmadý Herþeye raðmen snowboard’u sevýyorummmmmm!!!
    • Ikinci pist kar durumu nedeni ile ancak ocak ayinin ilk haftasinda acilabildi. Bu pist snowboardcular icin daha iyi. Bu sene acilan Kafein bar ve kutuk ev gece hayatina canlilik getirdi. Butun izinleri cikmis durumda bulunan 3.pist onumuzdeki yil hizmete girecek. Pistler bu yaz cimlendirilecek. Su an ilgi, Ilgaz’in essiz dogal guzelligine ve sakinligine. Ulasimi rahat
      ve kolay. Eksiklikleri tek tek giderilen Ilgaz, her yil daha iyiye gidiyor.
    • valla ben gecen sene gittim ve ilgaz mountain resortta kaldim otel super her bakimdan evler mukemmel tabe biraz pahali ama devre mulk sistemiyle çalisyolardi o yuzden baya bi ucuza geldi bana ama merkezde kalinacak pansiyonlar var . piste gelince 2 tane pist var ve 2 sene içinde 32 km lik pist yapiliyo bilmiyorum valla nasil olur ozaman . bana sorarsaniz hafta içleri inanilmaz sakin ve sessiz oluyo hafta sonu ise sadece kaçin derim yane normal yurdum insani mangalini almis yane kayarken kafaniza et falan dusebilir çok kalabalik .sonuç olarak eglenmeye musait denebilir.bu arada insanlarin bu kadar duyarsiz olmasi ilgignç bu kadar uye var herkez gittigi yerle ilgili bi kere yorum yazsa butun yorumlar dolar ama isguzarlik yapmanin luzumu yok herkeze iyi sezonlar simidien ve iyi eglenceler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• Kartalkaya kayak merkezi Batý Karadeniz bölgesinde, Bolu il merkezinin güneydoðusunda, Köroðlu daðlarý üzerinde yer almaktadýr.
    • Kartalkaya ve çevresi orman örtüsü ile kaplýdýr.

Sayfa 5/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri