Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 6/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon
63 sonuçtan 51 ile 60 arasý

Konu: Türkiyedeki Kayak Merkazlerimizi Tanýyalým...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• Kayak için en uygun zaman aralýk-mart arasýdýr.
    • Kar yüksekliði, normal kýþ koþullarýnda üç metreye ulaþabilmektedir.
    • Mevsim baþýnda toz, mevsim sonunda ýslak kar özellikleri görülür

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• Dorukkaya Otel ,Kartal Otel , Kayak alaný 1850 - 2200 metre yükseklik kuþaðý üzerinde yer almaktadýr.
    • Alp kayaðý, kayaklý koþu (Cross-Country) ve tur kayaðý için çok uygun koþullara sahiptir.
    • 2 adet telesiej, 6 adet telesiki ve 3 adet baby lift olmak üzere toplam 11 mekanik tesiste toplam taþýma kapasitesi 6000 kiþi/saattir.
    • 12 adet pistte toplam uzunluk 20 km.yi bulmaktadýr. - Yeþil Lift (Chairlift - 700 m) - Çamçukuru Lift (Chairlift - 650 m) - Ýnekçayýrý 1-2 (Ski-Lift - 900 m) - Resuldede 1-2 (Ski-Lift - 600 m) - Kazankaya (Ski-Lift - 650 m) - Köroðlu Lift (Ski-Lift - 1200 m) - 2 Baby-Lift

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Kartalkaya’da üç büyük konaklama tesisi bulunmaktadýr.
    Otellerde restoran, yüzme havuzu, disko-bar-oyun salonu mevcuttur.
    Kayak hocasý ve kayak malzemeleri temin edilebilir.
    Merkezde ayrýca bir kafe-bar hizmet vermektedir

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• Bolu þehir merkezine 54 km., Ýstanbul-Ankara karayoluna 28 km. uzaklýktadýr.
    • Ankara Esenboða Havaalaný - Bolu arasý, karayolu ile 220 km.dir.
    • Ýstanbul Atatürk Havaalaný - Bolu arasý karayolu ile 275 km.dir.
    • Bolu þehir merkezinden kayak merkezine ulaþým 45 dakika
      • Evet kartalkaya va uludað çok ünlü olabilir ama sadece ünlü…Ilgaz daðý ise turizm cenneti ve bir doða harikasý..Üstelik hem ucuz hem güzel hemde ulaþýma en rahat yer… Baþka söze ne gerek…
      • tüm hafta dorukkayadaydým!!maalesef inanýlmaz bi tipi bizi çok zorladý ama yinede güneþli bir gün bile bize yetti!otelde bir adet telesiej olmasý ii deðil teleski ler bi süre sonra gerçekten zorlamaya baþlýo!herþeye raðmen 5 arkadaþ çok eðlendik!fakat ayrýldýýmýz gün havanýn çok güzel ve pistte bolkar olmasý gerçekten moralimizi bozdu!uzun pistleri ve yer yer
        bolkar da snowboard imkaný ***ifliydi!tekrar gitmeyi düþünüyorum!herkese tavsiye ederim fakat gelmeden önce hava durumunu mutlaka takip edin!
      • Orada hiç hocadan ders almaya gerek yok.Orada Babylift in yanýnda 1-2 saat kendi baþýnýza çalýþarak alledebilirsiniz.Ondan sonra rahat rahat tek baþýnýza istediðiniz yerden kayabilirsiniz.Çünkü Bir hoca saatine 90 ytl alýyor sizce buna deðermi ve ayrýca bu zamanýn 30 dk bomboþ iþlerle geçiyor.Ayrýca burasý dýþarýdan gelenler için çok kazýk.Bu çok ayýp birþey Uludaðda 15 milyon kiralaðýmýz kayak takýmý burada 30 milyon.Ve liftler felaket ama paranýz varsa çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz.Gerçekten güzel bir kayak merkezi.
      • Ben Kartalkaya’da her otelde kalmýþ biri olarak özellikle snowboard yapanlara Dorukkaya’da kalmayý öneririm. Pistler daha uzun ve çok fazla sayýda off road pistler var. Timo okuluna gelince; orda Ferdi hocadan ders aldým vede çok menun kaldým.
        Kartal Hotel eski, GrandKartal Hotel ise yeni ve bakýmlý ama çalýþanlar çok kaba.
      • bence Tr’de adam gibi kayýlcak tek yer kartalkaya.. ama malesef funpark cok yetersiz.. ille kendimiz mi kazma kürek alýp düzgün bi rampa yapmak zorundayiz.. su snowtrackler keski her zaman bize yardimci olsalar.. bi funpark yapmak neden bu kadar zor anlamiyorum.. yurtdisinda adamlar devamli funparklari düzeltiyorlar.. bizde dag mi yok? kar mi yok? snowtrack mi yok? düzeltilmis bir funpark neden hep hayal olmak zorunda ki Tr’de? heh patladim evet ama napiiym ya üzülüyorum ya bu duruma..
      • 16 mart 2003 te Kartalkaya ya gittim. Daha once hep uludagda kaymistim ve ski pass sisteminin ayni olacagini dusunuyordum. Oberjlerin fiyatlarini ogrenince gercekten uzuldum. 40milyon tek fiyat. Limitsiz.. Uludagda 10 cikis 20 milyon. Bana yetiyor hatta fazla bile geliyor 10 cikis. 3 arkadas gittigimizde 60 milyona aksama kadar egleniyoruz. Kartalkayada 120 milyona 6 sar cikis yaptik ve icimize oturdu. Birdaha kartalkayami ASLA!. Oteller aklini basina toplasin, bu seneki bollugu kotuye kullanmasinlar ve makul bir fiyat koysunlar. 25 milyon tek fiyat derlerse bizlerde her hafta sonu gelir efendi gibi kayar, cafelerden yer icer iyi para birakiriz. Bu sene bu fiyatlarda bir degisiklik olacagini sanmiyorum. Kartal Otelin pistini begendim freeride icin uygun ve yeterince dik.
      • 22 Aralýk’ta Kartalkaya’da sezonu açtýk. Ancak aylar süren kar özlemi bitse de daðdan içimiz buruk ayrýldýk. Çünkü Kartal Otel’in pistleri adeta patates tarlasý gibiydi. Çimenler çýkmýþ, yer yer küçük taþlar, hatta kayalarla kaplý pistte ***ifli bir sürüþ gerçekleþtirmek neredeyse imkansýzdý. Boardlarýn altlarý da çizik içinde kaldý tabi.. Sad Kar da tozkardý. Bolkara girince battýk resmen; gidemedik. Rampa bile yapamadýk çünkü kar yapýþmýyordu. Gidecek olanlara tavsiyem planlarýný biraz ertelemeleri yönünde olacaktýr. Uludað’da þu Kartalkaya’dan daha çok kar var. Hatta Ilgaz’ýn durumu harikaymýþ..
      • Kartalkaya’ya sadece birkez gitim uludag’i daha iyi taniyorum..Tavsiye uzerine dorukkaya pistlerinden kaydim. liftlerde sira olmayisi ve en azindan bir grup lift icin tek pas sistemi iyi…ancak pistler arasinda Uludag’daki tutyeli ya da kusakli’nin tadini verecek bir pist yoktu bence..chairlift’le cikilan tepenin sagindan inilen pist guzeldi ama o da cok kisaydi ve tekrar yukari cikmak icin kullanilabilecek tek lift olan J harfi seklindeki teleski board’la biraz zor olabiliyordu(ozellikle benim gibi board’a yeni gecis yapanlar icin)…Bunun disinda snowboard’cular icin hazirlanmis tumseklerden olusan alan da bir arti. Dedigim gibi doruk otel’in pistleri uzunluk ve egim acisindan tutyeli-kusakli tadinda degillerdi..bana tersi anlatildi ama belki kartal otel’inkiler daha iyidir bilemiyorum.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

• Kartalkaya Kayak Merkezine ait resimlere aþaðýdan bakabilirsiniz.

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ýstanbul’a sadece 115 km mesafede olup; bunun 90 km’si TEM gören muhteþem manzarasý ile orman içerisinden 1 saat sürüyor.
    Yapýlan meteorolojik çalýþmalara göre, Kuzeybatý yönünden esen ve Karadeniz’i aþarak kýþýn bölgeye yoðun yaðýþ getiren Karayel rüzgarýnýn Marmara bölgesinde ilk karþýlaþtýðý Kartepe’nin 1100 m üstündeki yüksekliklerine yoðun kar yaðýþý getiriyor.
    Kartepe, Kocaeli sýnýrlarý içerisinde, Maþukiye belde merkezine 16 km mesafede, Samanlý Daðlarý’nýn Keltepe mevkiinde, Kartepe Turizm A.Þ’ye 49 yýllýðýna tahsis edilmiþ

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Kartepe kayak merkezinde 4 lift 3 telesiyej 1 teleski mevcut olup pist uzunluklarý 400 m ile 3500 m arasýnda deðiþmekte.
    Kartepe kayak merkezinde kayak sezonu aralýk sonlarýndan þubat sonuna kadar sürüyor.
    Kartepe kayak merkezinde kar kalýnlýðý normal þartlarda 80- 200 cm arasýnda deðiþiyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Kartepe kayak merkezinde bir adet Green Park a ait 5 yýldýzlý otel bulunmaktadýr. Otel 12 ay boyunca faaliyettedir. Kartepe kayak merkezi Green Park Hotel 14 katlýdýr ve ayrýca 50 adet 2 oda 1 salon apart binasý bulunmaktadýr.
    Kartepe kayak merkezinde Geyikalanýnda Restoran ve Kadýkonaðý toplanma alanýnda bulunan fast food dýþýnda tüm outletler ana binadadýr. Kartepe kayak merkezinde 250 otel odasý olup Green Park Oteldeki 219 standart oda çift yataklýdýr. 29 oda french bed odadan oluþmaktadýr.
    Kartepe kayak merkezinde, Green Park otelde ayrýca 500 kiþilik Þimþek restoran konuklara hizmet vermektedir. Green Park Otelde ayrýca balo salonlarý, klüp ve barlar ile toplantý salonlarý bulunmaktadýr. Kartepe kayak merkezinde kayak kaydýktan sonra konuklar Green Park Otelin kapalý yüzme havuzunda dinlenebiliyor. Green Park Otelde Sauna, Fitness, Bilardo gibi aktiviteler de mevcut.
    Kartepe kayak merkezinde kayak malzemeleri kiralamak için kayak odasý bulunuyor ve kayak dersleri için kayak hocalarý var

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Kartepe kayak merkezi Maþukiye’ye 15 km. , Ýzmit’e 25 km olup Ýstanbul’a 1 saat 15 dakika ve Bursa’ya 2 saat uzaklýktadýr.
    • evet bende gitmiþtim geçen haftalarda bi hafta gerçekten insanda bir hayranlýk uyandýrýyor güzel olmuþ ve burnumuzun dibinde oluþu mutluluk veriyor yani onun yaný sýra benim annemin buradaki iþi almasý gibi bi ihtimal olmadýðýna göre beniim böyle biþey ummama gerek yok. ancak diosan “sen benim annem alsýn die um ben senide götürürüm hatta belki param kayak takýmlarýna yetmez ama bi çöp poþetini altýna yayarým” o zaman tamam umuyorum bende..
    • Kartalkaya\’ya göre avantajlarý da var. Yakýn olmasý günübirlik turlarý cazip hale getiriyor. Kartalkaya\’da sýk sýk engel ýkaran sis burada pek olmayacakmýþ gibi geldi bana.Hava pýrýl pýrýl güneþli ve açýktý.Ýþletmecilerin iyi niyetli olduðunu ve hizmet sorunlarýný çözeceklerini düþünüyorum. Zaten personelin çoðu çok kibar ve iyi niyetliydi.Pist uzunluklarýna gelince:
      -Kartepe telesiyeji dedikleri uzun liftin çýktýðý zirvede 10 (mavi) ve 12 (kýrmýzý) numaralý pistlerden kaydýk daha çok. Özellikle 10 numara (mavi deðil kýrmýzý bence) çok hoþumuza gitti. Bir km. kadar uzunluðu var ve doðanýn içinde istikrarlý bir eðimle ***ifli bir iniþ sunuyor. 12 numara da aþaðý yukarý ayný uzunlukta.(Baþlangýcý siyah, ama hiç istikrarlý eðim ve geniþliðe sahip deðil). Ýki tane de siyah pist vardý ama onlar nedense kapalýydý.-Otelin saðýndaki tepede de bir teleski var. Onun çýktýðý iki pistten iniþ yönünde soldakinde kaydým. 400 m. kadar, kýrmýzý bir pist. Bence hoþ bir pist.Soldaki de ayný uzunlukta. Oradan sadece Galen kaydý, o da yakýnda çok daha güzel ve ayrýntýlý yorumlar yazacaktýr. Bu pistler kýsa ama teleski çok çabuk çýktýðý için en az iki üç çýkýþýnýzý bunlara kullanabilirsiniz.
      -Otelin solunda kalan tepeye çýkan telesiyej ise daha önce söylediðim gibi arýzalýydý.Orada da iki mavi pist var ama görünüþe göre onlar da maviye göre fazla dik. Sanýrým onlarýn uzunluðu da 500-600 m. civarýnda.
    • Ben de iki gün önce turu düzenleyenlerle paylaþtýðým görüþlerimi buraya kopyalayayým:-Liftlerden iniþler yanlýþ planlama yüzünden çok güç. Çareyi liftler çok yavaþ çalýþtýrmakta ve iniþler sýrasýnda durdurmakta buluyorlar. Bu da her çýkýþ süresini yirmi dakikaya uzatýyor.-Pistler iyi planlanmamýþ. Yer yer þaka zannedilecek kadar dar. Yer yer snowtrack\’le bile düzeltilebilecekken öylece býrakýlmýþ acaip engebeler var. Hemen tüm pistlerin sonunda, olmasý gerekenin aksine eksi eðim oluþuyor ve uzun yürüyüþler yapmak zorunda kalýyorsunuz. Otele baðlanan pist olmadýðý için, otele dönüþünüz de yorgun argýn kayaklarý sýrtlayýp onca yürüyüþün üstüne bir tane daha ekliyor. Kategorizasyon felaket. Mavi denen pist aslýnda kýrmýzý, kýrmýzý denen pist yer yer yeþil, yer yer siyah. Ortalamalarý mý almýþlar nedir, anlayamadýk. Üstüne üstlük gerçekten kolay olan pistlere çýkan lift çalýþmýyordu, o yüzden turda bulunan hanýmlar çok zorluk çekti. Birkaçý, hiç kayamadý. -Görevliler her liftin baþýnda kapanýþ saati yazýlý olarak ilan edilmiþ olduðu halde, lifti 20 dakika önce kapadý. Benim ýsrarým ve 20 dakika önce kapatamayacaðýný söylemem üzerine, Kartepe\’ye çýkan üçlü telesiyejden sorumlu sarýþýn görevli, \”allah belaný versin\” anlamýnda el hareketiyle ben ve yanýmdaki haným arkadaþý lifte buyur etti(!). Gene de enseyi karartmadýk, kaymayý çok özlemiþiz, ***fimizi bozmadýk.
      Sonuç olarak iki tür olumsuzluk var:
      1-) Fiziki koþullar.Pistlerin darlýðý, kategorizasyonu, fazla yürüme zorunluluðu, liftlerin iniþ-biniþ tasarýmý vs. Bunlar kýsmen düzeltilebilir. O zaman Kartepe çok daha cazip bir alternatif olur sanýyorum.
      2-)Hizmet kalitesinin oturmamýþ olmasý. Bu da zamanla ve duyarlý müþterilerin uyarýlarýyla düzelecektir.
    Kartepe Kayak Merkezi’ne ait Resimler
    • Kartepe Kayak Merkezine ait resimlere aþaðýdan bakabilirsiniz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

3185 m. zirveye sahip Palandöken daðlarý, Erzurum’un güneyinde yer alýr ve doðu-batý yönünde uzanýr. Erzurum Türkiye’nin en yüksek ve soðuk illerinden biridir
    • Aralýk - Mayýs (15 deðiþik pistlerden sürekli 5km kayma imkaný)
    • Kar kalýnlýðý 60 - 120cm arasýnda deðiþmektedir.
    • Mevsim baþýnda toz, mevsim sonunda ýslak kar özellikleri görülür
      • Erzurum-Palandöken Kayak Merkezinde Slalom ve Büyük Slalom yarýþmalarý için 2 adet tescilli Kayak Pisti mevcuttur.a)Ejder Pisti b)Kapýkaya Pisti
      • Erzurum’a yalnýzca 10 dakikalýk mesafede bulunan Palandöken KayakMerkezi günümüzde en çok tercih edilen kayak merkezlerimizden bir tanesidir.Yýlýn yedi ayý karlarla kaplý olan Palandöken Daðý Erzurum havaalanýna sadece 5 km uzaklýkta bulunuyor. Dedeman Palandöken Kayak Merkezi 12 metre uzunluðundaki pistiyle size kolay, orta ve zor derecelerle kayma seçeneði sunuyor. Özellikle profesyonel kayak severler tarafýndan çok tercih edilen bu kayak merkezimizde Tourinn Palan Hotel ve Palandöken Dedeman gibi 4 yýldýzlý otellerde konaklamak mümkün. Kayak merkezinde ayrýca ilk yardým merkezi ve mobil clinic mevcut. Ayrýca kayak ekipmanlarýný kiralayabilir ve kayak hocalarýndan ders alabilirsiniz.
        • MEVCUT YATAK KAPASÝTESÝ: 1150 yatak
        • Erzurum Ýl Özel Ýdare Müdürlüðü tarafýndan yaptýrýlan Gondol Tesisihizmete açýlmýþtýr.ASKA firmasý tarafýndan Kýzýlay Binasý yanýna PALAN Otel yapýlmýþ ve hizmeteaçýlmýþtýr. POLAT firmasý tarafýndan yaptýrýlmakta olan otel inþaatlarý devametmektedir.
        • Dedaman AÞ. ve Aska AÞ. tarafýndan hizmete olan yatak sayýsý 1150 yataktýr. POLDEM AÞ. tarafýndan yaptýrýlmakta olan otel inþaatý devam etmektedir. Ayrýca ayný bölgede yer alan Konaklý istasyonunun yatýrýma açýlma çalýþmalarý devam etmektedir. Özel Ýdare tarafýndan yaptýrýlmýþ olan Gondol tamamlanmýþ olup,hizmete açýlmýþtýr.
        • Ýstanbuldan : Ankara Aktarmalý uçuþta 3 saat 15 dakkaÝstanbuldan Direk uçuþta : 2 saat
          THY Hergün 06:15 ve 10.20 de uçuþlarý mevcut bunlarýn hepsi aktarmalý.
          THY yine pazar ve perþembe günleri saat 12.30 da direk uçuþlarý bulunmakta.
        • Ankaradan : 1 saat 35 dakka
          THY Hergün 8.05 ve 12.35 de direk Erzuruma uçaklarý mevcut.
        • Uçuþ saatlerinin deðiþikliði olasýlýðýný düþünerek lütfen 0 212 663 63 63 numaralý telefondan kontrol edin.
        • Not: Hava alaný palandökene 18 km uzaklýðýnda bu mesafe ise araçla yaklaþýk 30 dakika sürüyuor.
          • palandoken kayak yaparken guzel ama kayak yapamadigin anlarda aktivite yok. yetkililerin kayak yapilamayan zamanlardada bir takim aktivitelere yer vermeleri sart
          • eðer gerçekten board ve kayaktan zevk almak istiyorsanýz size tek adres(PALANDÖKEN). ÞEHÝRE ÇOK YAKIN VE HERKESÝN BÜTÇESÝNE GÖRE KONAKLAMA ÝMKANI,tarihi mekanlarý söylemeye gerek yok sanýrým…herkesi palan dökene bekliyoruz.baþýnýz sýkýþýrsa,pistleri tanýmak isterseniz ve adrenaline ihtiyacýnýz varsa gelin bizler yardýmcý oluruz
          • ben bir erzurumlu olarak ve palandökende kayan bir sporcuyum öncelikle erzurumlularýn bu daðýn kýymetini bilmesi gerekir hem çok yakýn hemde dünya standartlarýna uygun bir çok piste sahip ama acemiler için ayrý bir pist gerekli çünkü acemiler oldukça yaralanmalar artýyor bunun yapýlmasý için hemde elveriþii ortam bulunuyor 2011 olimpiyatlarý için daðýn güzelleþmesi lazým
          • palan dökenin pistleri çok uzun bugüzel,fakat bazý kýsýmlarý virajlarý çok keskin olabiliyo ve hiçbir koruma yapýlmamýþ yani hýzlý ve dikkatsizce o virajlara girildiðinde direk kendinizi 2 metre aþaðýda bulunan küçük derede bulabiliyorsunuz! ben
            dereye düþmekten deðilde hep bordlarla ordan nasýl çýkýcam diye düþünüp korkmuþumdur. haa buarada palandökende kayanlara þimdiden selamlaaaar
          • ulaþým probleminiz var.telefiriklerde kalan insanlarla ilhgilenilmiyor kayak yapamýyoruz
          • aslýnda konunun temasýna inilirse,dagda 3 yildizdan 5 yýldýza kadar otel var çeþitli bütçelere hitap ediyorlar birbirleri ile çekiþme içerisinde olduklarý için kanpanyalar,indirimler,partiler oluyor.tatil ve eylenmek istiyorsanýz batýdaki tesiserde sizin
            ihtiyacýnýzý yeteli duzeyde karþýlayabilir ama ben snowboard yapmak istiyorum diyorsanýz.profesyöneller için ideal bir zemin,reklam falan hikaye palandolenin yerli turite ihtiyacý yok, çeþitli ülkelerden aðrýlýklý rusyadan profesyönel snowboardcýlar geliyor eleþtirilerin çogunu rezerrvasyon yaptýrmadan gelenler yapýyor… bu kadar yogun bir kitlenin tercih etmesinin geçerli bir sebebi olmalý
          • Palandöken’in birçok bakýmdan Türkiye’deki diðer pistlere göre avantajlarý var. En baþta, bildiðim kadarýyla en uzun pistler burda, ikinci olarak sezon ideal þartlarda nisanýn 6-7 sine kadar devam edebiliyor. Board ya da kayak yapan,her seviyeden kiþiyi rahatlýkla tatmin edebilecek pistler var. Zirveden (ejder) kaymak isteyenler için Dedeman’ýn tesisleri var fakat 2 stasyondan oluþan gondol lifti kullanmak isterseniz (ki bu zirveye çýkmaz zirvenin bir altýndaki güney pistine kadar çýkar) çoðu zaman 1. istasyona kadar açýk oluyor rüzgar nedeniyle ya da yetkililerin söylediði kadarýyla bu yüzden. Genel olarak herkese rahatlýkla tavsiye edebilirim Palandökeni.
            • Palandöken Kayak Merkezine ait resimlere aþaðýdan bakabilirsiniz.

• Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Sayfa 6/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri