Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 3/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon
66 sonuçtan 21 ile 30 arasý

Konu: Christmas,Noel,Yýlbaþý ve Biz Müslümanlar...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Allah yardým etsin hepimize

Kullanýcý Bilgi Menüsü

aminn
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    Ýþte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Eðer bildiðimiz bir müslüman kimse böyle bir günü çok önemseyip kutlama çabasýnda ise müslüman olarak bize düþen teblið vazifemizi en güzel biçimde yapmaktýr. Dinlemezse ise þayet artýk hesabý Allah ile kendisi arasýndadýr. Ancak bizim de bu hususta 'teblið etmemiz' gerekiyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý xp_n3r00 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Eðer bildiðimiz bir müslüman kimse böyle bir günü çok önemseyip kutlama çabasýnda ise müslüman olarak bize düþen teblið vazifemizi en güzel biçimde yapmaktýr. Dinlemezse ise þayet artýk hesabý Allah ile kendisi arasýndadýr. Ancak bizim de bu hususta 'teblið etmemiz' gerekiyor
    zaten bilip görüpte uyarmazsak bizde sorumlu oluruz
    selametle
    Ýþte Davet Linkin!!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

28 aralikta yeni yýlýmýzý dua ve badet ile kutlamayý ve bu günü yeni nesillere yaymayý nasib etsin yaradan

Kullanýcý Bilgi Menüsü

öyle bir hale geldikki, eskiden yeni yýla mutlu girmek için kutladýklarýný söyleyen insanlar þimdi isa mesihin doðuþunu kutladýklarýný söylemekte... hristiyanlarda ayný inanç ile bunu kutlamakta zaten.. .fark yok yani... (ayrýca islam dininde kutlamanýn bir adabý erkaný vardýr...içki ile dans ile bir þey kutlamak islamda haram dýr.bu da önemli)
    dini ve ahlaki yönden tehlikeli boyutlarda çöküntü içindeyiz...burnumuz bir türlü b.ktan çýkmýyor...
    Bunu söyleyen ben sütten çýkmýþ akkaþýkmýyým? tabiki hayýr...çalýþtýðým þirket yýlbaþý için istanbulun en ünlü otelinde gece verir...ve gitmek te mecburi... gerçi geçen yýl bir mazeret oluþturdum...bakalým bu yýl ne olacak? ama ilk yýl gitmiþtim...
    selametle...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý osmann Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    öyle bir hale geldikki, eskiden yeni yýla mutlu girmek için kutladýklarýný söyleyen insanlar þimdi isa mesihin doðuþunu kutladýklarýný söylemekte... hristiyanlarda ayný inanç ile bunu kutlamakta zaten.. .fark yok yani... (ayrýca islam dininde kutlamanýn bir adabý erkaný vardýr...içki ile dans ile bir þey kutlamak islamda haram dýr.bu da önemli)
    dini ve ahlaki yönden tehlikeli boyutlarda çöküntü içindeyiz...burnumuz bir türlü b.ktan çýkmýyor...
    Bunu söyleyen ben sütten çýkmýþ akkaþýkmýyým? tabiki hayýr...çalýþtýðým þirket yýlbaþý için istanbulun en ünlü otelinde gece verir...ve gitmek te mecburi... gerçi geçen yýl bir mazeret oluþturdum...bakalým bu yýl ne olacak? ama ilk yýl gitmiþtim...
    selametle...
    iþinden olma
    bak buda bir imtihan görüyorsun deðilmi
    Ýþte Davet Linkin!!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Her sene olmasada, çocukluðumdan beri yýlbaþýný kutlarým, kutlamayada devam ediyorum. Elhamdülillah müslüman çocuðuyum ve müslümaným. Kimseyi ne ilgilendirir nede o kiþiye bu sebebten dolayý bana karýþma hakký verir. Müslüman yýlbaþý kutlayamaz diye bir kanun kural YOK.. Bunu siz kendiniz uyduruyorsunuz. eðer çokta bu saçmalýða inanýyorsanýz, internet kullanmayýn, arabaya binmeyin, para harcamayýn TV izlemeyin, coca cola içmeyin, hatta ezan okurken camide mikrofon kullanmayýn. Nede olsa bunlarýn hepsi gavur icadý deðilmi ?

Hatta þöyle yapýn, bu hayatý 1500 sene önceden takip edin siz.

Bi yýlbaþý kutlamanýn hiç bir suçu günahý olamaz. Herkesin kendi bakýþ açýsýdýr içindeki inancýn aynasý...

senin içinde hristiyanlýk girdiyse zaten sen ne yapsan belini doðrultamazsýn. inancýný kaybetmiceksin, bunu bilirim...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

"Iyilik ve takva konusunda yardýmlaþýn, günah ve haddi aþmada yardýmlaþmayýn ve Allah`tan korkup sakýnýn..." (K. Mâide (5) 2. )

"Kim herhangi bir gruba benzeþirse o da onlardandýr ".(Ebu Davûd, Libas 4; Müsned N/50.)

"Mecusilerin Nevruz (yeni gün, yeni yýl, yýlbaþý) kutlamalarýna katýlmakla da kâfir olur. Çünkü bunda onlarýn o gün yaptýklarý þeylere muvafakat anlamý vardýr. Daha önce satýn almamakta olduðu bir þeyi Nevruz`da, o günü tâzim için -yeme içme için deðil- satýn almasý, keza yine o günü kutlayan þirk ehline Nevrûz Günü, velev bir yumurta olsun, bir þey hediye etmesi de aynýdýr" (Hindiyye N/276-77.)

ayrýntýlar için: Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý BasriMutaf Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

senin içinde hristiyanlýk girdiyse zaten sen ne yapsan belini doðrultamazsýn. inancýný kaybetmiceksin, bunu bilirim...
    Önce dýþýna bilahere içine...Adama önce papaz kýyafetini giydirirler herkeste "ne olacak caným der.."
    Ne olacaðýný benim anlatmama gerek yok sanýrým..

Sayfa 3/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri