Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 5/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon
66 sonuçtan 41 ile 50 arasý

Konu: Christmas,Noel,Yýlbaþý ve Biz Müslümanlar...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý BasriMutaf Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Her sene olmasada, çocukluðumdan beri yýlbaþýný kutlarým, kutlamayada devam ediyorum. Elhamdülillah müslüman çocuðuyum ve müslümaným. Kimseyi ne ilgilendirir nede o kiþiye bu sebebten dolayý bana karýþma hakký verir. Müslüman yýlbaþý kutlayamaz diye bir kanun kural YOK.. Bunu siz kendiniz uyduruyorsunuz. eðer çokta bu saçmalýða inanýyorsanýz, internet kullanmayýn, arabaya binmeyin, para harcamayýn TV izlemeyin, coca cola içmeyin, hatta ezan okurken camide mikrofon kullanmayýn. Nede olsa bunlarýn hepsi gavur icadý deðilmi ?

Hatta þöyle yapýn, bu hayatý 1500 sene önceden takip edin siz.

Bi yýlbaþý kutlamanýn hiç bir suçu günahý olamaz. Herkesin kendi bakýþ açýsýdýr içindeki inancýn aynasý...

senin içinde hristiyanlýk girdiyse zaten sen ne yapsan belini doðrultamazsýn. inancýný kaybetmiceksin, bunu bilirim...
    basri kardeþ benim bakýþ açým zaten imzamda var inandýðýmýz gibi yaþamazsak yaþadýðýmýz gibi inanmaya baþlarýz müslümanýz deyipte müslüman gibi yaþamazsak yaþadýðýmýz gibi yani nasýl yaþýyorsak öyle inanmaya baþlarýz babamýz ben müslümaným diyordu abdestini namazýný býrakmýyordu tam bi müslüman olarak dini vecibelerini yerine getiriyordu sonra biz geldik müslümanýz dedik ama cuma dan cumaya caminin yolunu bildik bizden sonra gelecek yavrularýmýz sadece biz müslümanýz diyecek torunlarýmýs müslümanlara yobaz gerici yaftasý vuracak bunlarýn oluþ sebebi neslimize islam dinini göstermememiz lütfen basri kardeþ evlatlarýmýzý hýrýstiyanlarýn yýlbaþý vs gelenekleriyle yetiþtirmeyelim elhamdülillah MÜSLÜMANIZ müslüman gelenekleriyle yetiþtirelim yarýn ölünce ALLAH EVLATLARINA NE ÖÐRETTÝN DEYÝNCE söyleyecek güzel þeylerimiz olsun ve yarýn ölünce arkamýzdan FATÝHA okuyacak bir evladýmýz olsun.SELAMLAR

Kullanýcý Bilgi Menüsü

dün bizim þehir mmeydanýna kocaman noel agacý dikmiþler kurbandada kocaman dana heykeli neden dikmediler????
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    Ýþte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý basrimutaf Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    her sene olmasada, çocukluðumdan beri yýlbaþýný kutlarým, kutlamayada devam ediyorum. Elhamdülillah müslüman çocuðuyum ve müslümaným. Kimseyi ne ilgilendirir nede o kiþiye bu sebebten dolayý bana karýþma hakký verir. Müslüman yýlbaþý kutlayamaz diye bir kanun kural yok.. Bunu siz kendiniz uyduruyorsunuz. Eðer çokta bu saçmalýða inanýyorsanýz, internet kullanmayýn, arabaya binmeyin, para harcamayýn tv izlemeyin, coca cola içmeyin, hatta ezan okurken camide mikrofon kullanmayýn. Nede olsa bunlarýn hepsi gavur icadý deðilmi ?

Hatta þöyle yapýn, bu hayatý 1500 sene önceden takip edin siz.

Bi yýlbaþý kutlamanýn hiç bir suçu günahý olamaz. Herkesin kendi bakýþ açýsýdýr içindeki inancýn aynasý...

Senin içinde hristiyanlýk girdiyse zaten sen ne yapsan belini doðrultamazsýn. Inancýný kaybetmiceksin, bunu bilirim...
    o kadar :45:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

seyfi usta gelecek olan 2010 yýlý yaþlandýn galiba.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý CABBARÝ Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    dün bizim þehir mmeydanýna kocaman noel agacý dikmiþler kurbandada kocaman dana heykeli neden dikmediler????
    gerici gerici konuþma üstad...irticacýmýsýn allah aþkýna?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý osmann Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    gerici gerici konuþma üstad...irticacýmýsýn allah aþkýna?
    aynen öyle gericiyim hiç ileriyi düþünemiyorum daha dogrusu düþünmek istemiyorum!!!
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    Ýþte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý beydemir Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    basri kardeþ benim bakýþ açým zaten imzamda var inandýðýmýz gibi yaþamazsak yaþadýðýmýz gibi inanmaya baþlarýz müslümanýz deyipte müslüman gibi yaþamazsak yaþadýðýmýz gibi yani nasýl yaþýyorsak öyle inanmaya baþlarýz babamýz ben müslümaným diyordu abdestini namazýný býrakmýyordu tam bi müslüman olarak dini vecibelerini yerine getiriyordu sonra biz geldik müslümanýz dedik ama cuma dan cumaya caminin yolunu bildik bizden sonra gelecek yavrularýmýz sadece biz müslümanýz diyecek torunlarýmýs müslümanlara yobaz gerici yaftasý vuracak bunlarýn oluþ sebebi neslimize islam dinini göstermememiz lütfen basri kardeþ evlatlarýmýzý hýrýstiyanlarýn yýlbaþý vs gelenekleriyle yetiþtirmeyelim elhamdülillah MÜSLÜMANIZ müslüman gelenekleriyle yetiþtirelim yarýn ölünce ALLAH EVLATLARINA NE ÖÐRETTÝN DEYÝNCE söyleyecek güzel þeylerimiz olsun ve yarýn ölünce arkamýzdan FATÝHA okuyacak bir evladýmýz olsun.SELAMLAR
    Yýlbaþý kutlamasý Ýsa'nýn doðuþundan daha öte bir konuma geldiði aþikar. Ýsa' nýn doðuþunu içkilerle, kýzlarla, çýlgýnca müzikle ya da piyango biletine umut baðlayýp tv baþýnda en yüksek ikramiyeyi beklemek vs. hangi dinin mantýðý ile uyuþabilir. Biz Ýsa nýn Allah ýn elçisi ve peygamberi olduðuna inanýrýz ancak insanlarý uyarmak için gelen bir peygamberi çýlgýnca kendinden geçerek eðlenip onu anýyorum denmesi akýl ve mantýða uymasý söz konusu asla olamaz. Þunu düþünün ; devlet dairesinde çalýþýyorsanýz bir resmiyet içerisinde olmanýz ve bazý kurallara uymanýz beklenir deðil mi. Uymazsanýz ve bu kurallarý ihlal edici eylemlerde veya hallerde bulunursanýz iþinizde istemediðiniz þeyler yaþayabilir ve iþinizden olabilirsiniz deðil mi? Durum böyle iken ben elhamdulillah müslümaným diyen biri inandýðý din olan islamýn getirdiklerine ve gerektirdiklerine uymasý gerekmez mi?

Mevlana ne güzel demiþ deðil mi: ' ya olduðun gibi görün ya göründüðün gibi ol'

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý xp_n3r00 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Yýlbaþý kutlamasý Ýsa'nýn doðuþundan daha öte bir konuma geldiði aþikar. Ýsa' nýn doðuþunu içkilerle, kýzlarla, çýlgýnca müzikle ya da piyango biletine umut baðlayýp tv baþýnda en yüksek ikramiyeyi beklemek vs. hangi dinin mantýðý ile uyuþabilir. Biz Ýsa nýn Allah ýn elçisi ve peygamberi olduðuna inanýrýz ancak insanlarý uyarmak için gelen bir peygamberi çýlgýnca kendinden geçerek eðlenip onu anýyorum denmesi akýl ve mantýða uymasý söz konusu asla olamaz. Þunu düþünün ; devlet dairesinde çalýþýyorsanýz bir resmiyet içerisinde olmanýz ve bazý kurallara uymanýz beklenir deðil mi. Uymazsanýz ve bu kurallarý ihlal edici eylemlerde veya hallerde bulunursanýz iþinizde istemediðiniz þeyler yaþayabilir ve iþinizden olabilirsiniz deðil mi? Durum böyle iken ben elhamdulillah müslümaným diyen biri inandýðý din olan islamýn getirdiklerine ve gerektirdiklerine uymasý gerekmez mi?

Mevlana ne güzel demiþ deðil mi: ' ya olduðun gibi görün ya göründüðün gibi ol'
    aðzýna saðlýk güzel kardeþim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý CABBARÝ Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    peygabberimizin kutlu doðum haftasýnda ne yapýyorlarki kurbanda dana heykeli diksinler bak öyle biþi yapsýn birileri osmann kardeþin dediði gibi gerici irticacý olur o birileri.SELAMLAR

Kullanýcý Bilgi Menüsü

10-15 arkadaþ toplandýk. ev ortamý. hatta yaþlý buyuklerimiz vardý. içkimizi içtik. yemeðimizi yedik, þakalaþtýk espri yaptýk muhabbet etik.. evime geldim yatýcam þimdi.

soruyorum ;
    Þuan ben hristiyanmý oldum.??

Cevap bekliyorum arkadaþlar...
    Bu konuyu ciddiye taþýyan arkadaþlarýmdan ciddi cevaplar bekliyorum.

Sayfa 5/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri