Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 3/58 İlkİlk 123456789101112132853 ... SonSon
573 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Güncel Galatasaray Haberleri

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kewell Ali Sami Yen'e hayran

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Harry Kewell, Avustralya'nın SBS televizyonuna konuştu. Yaptığı açıklamada sarı-kırmızılı taraftarlara övgüler yağdıran ünlü oyuncu, "Türkiye'de taraftarlar inanılmaz. Ali Sami Yen Stadı'ndaki atmosferi başka hiçbir yerde görmedim" dedi.
    Türkiye'ye geldiği gün, havaalanında büyük bir kalabalık tarafından karşılandığını kaydeden Kewell, "Önce 20-25 gazeteci gördüm. 'Normal' dedim. Sonra sesler gelmeye başladı. 'Ne kadar gürültülü bir havaalanı' diye düşündüm. Ancak kapının açılmasıyla birlikte yüzlerce taraftar etrafımı sardı. O kapalı alanda meşale bile yaktılar ve tezahüratlarla bana 'Hoşgeldin' dediler. O günü unutabileceğimi sanmıyorum" şeklinde konuştu.

ATMOSFER TRANSFERİ!

Avustralyalı yıldız, Dünya Kupası düzenlemeye talip olan ülkesiyle ilgili olarak da, "Avustralya'nın tesis açısından hiçbir eksiği yok. Her ülkeden insan yaşadığı için tribünler de dolar. Ancak Ali Sami Yen'deki atmosferi buraya transfer etmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Asıl hedef Musa

Sarı-kırmızılı yönetimin, Sivasspor forması altında son iki sezonda ortaya koyduğu futbol ve attığı kritik gollerle büyük beğeni toplayan 27 yaşındaki Musa’yı transfer etmek için çalışmalar yaptığı öğrenildi.
    Cim-Bom’un, başarılı futbolcuyu, Sivasspor’dan istediği ve pazarlıkların büyük gizlilik içinde sürdüğü kaydedildi. Bu arada Fenerbahçe ve Trabzonspor’un da, Musa Aydın’a talip oldukları ifade edildi. Yakın çevresiyle yaptığı görüşmelerde teklifleri doğrulayan Musa’nın, transferinde son sözü kulübünün söyleyeceğini dile getirdiği belirtildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

G.Saray Emre'nin parasını istiyor

1996-2001 yılları arasında Galatasaray forması giydikten sonra Sarı-Kırmızılı kulüple sözleşme uzatmayıp İnter’e giden, ardından Newcastle’a geçen, son olarak da Fenerbahçe’ye transfer olan Emre Belözoğlu, ezeli rakipler arasında sorun yaratmaya devam ediyor.
    Galatasaray Yönetimi, Emre Fenerbahçe’ye imza atınca yetiştirme tazminatı için Futbol Federasyonu’na başvurmuştu. Ancak aradan geçen süre içinde Cim Bom’a konuyla ilgili ne bir haber geldi ne de herhangi bir para...

Ekonomik kriz bunaltınca...

Küresel krizden hayli etkilenen ve futbolcuların alacaklarını bile ödemekte zorlanan Galatasaray’da, geçtiğimiz hafta Olağanüstü Genel Kurul’a gidilmiş ve üyelerden ek bütçe istenmişti. Böylesi bir dönemde her türlü sıcak paranın kulübü rahatlatacağını düşünen yöneticiler, Emre’nin 500 bin Euro’yu bulan yetiştirme tazminatı için Futbol Federasyonu’na bir kez daha başvurmaya ve ezeli rakip Fenerbahçe’den parayı tahsil etmeye hazırlanıyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Beni Sabri yapan G.Saray'dır

Galatasaray'ın milli futbolcusu Sabri Sarıoğlu, "Beni Sabri yapan Galatasaray'dır. Hiçbir zaman kolay kolay ayrılmayı düşünmedim" dedi.

Almanya'nın Münih kentinde takım arkadaşı Volkan Yaman'ın düğününe katılan Sabri Sarıoğlu, DHA'ya çok özel açıklamalarda bulundu.

Sezona istedikleri gibi başlayamadıklarını belirten Sabri, "Çok istediğimiz bir Şampiyonlar Ligi'ne katılma olayı vardı. Ama olmadı, kısmet değilmiş. Lige döndük. UEFA Kupası'na devam ediyoruz. Günler geçtikçe, haftalar geçtikçe, her maçı üstüne koyarak, daha iyi bir takım olduk. Bence şu an performansımızın daha iyi olacağını düşünüyorum. İyiyiz, ama daha iyi olabilecek bir kaliteye sahibiz. İyi bir şekilde bitirdik ilk yarıyı. UEFA Kupası'nda da gruptan çıkarak, Bordeaux ile eşleştik. Herşey güzel biçim için. İnşallah 2. yarı ile birlikte, hem ligde, hem Türkiye Kupası'nda, hem de UEFA Kupası'nda hedeflediğimiz başarıya ulaşmak istiyoruz" dedi.

Avrupa Kupaları'nda elinden gelen başarıyı göstermeye çalıştığını vurgulayan Sabri Sarıoğlu, "Bunu yaptıysam, ne mutlu bana. Lige de iyi başladım, ama şanssız bir sakatlık geçirdim. 6 hafta gibi uzun bir süre oynayamadım. İyileştikten sonra iyi bir çıkışım oldu, hem Milli Takım'da hem de Galatasaray'da. Her zaman oyunumun üstüne kata kata ilerlemek istiyorum. Daha çok çalışarak, hem kendime, hem Milli Takım'a, hem de Galatasaray'a yardımcı olmak istiyorum. Benim için şu an herşey iyi gidiyor. İnşallah 2. yarıyla birlikte daha da iyi bir Sabri'yi, hem Galatasaray adına hem de Milli Takım adına herkese izlettirmek istiyorum" diye konuştu.

10 yaşında Galatasaray kulübünün içine girdiğini hatırlatan sarı kırmızılı futbolcu, kaptan olamadığı için kırgınlık yaşadığını söyledi. Sabri Sarıoğlu, şöyle konuştu:

"6 senedir A Takım bünyesinde mücadele ediyorum. Tabii bu benim üzerimde büyük bir sorumluluk yaratıyor, ama bu tatlı bir sorumluluk. Çünkü Galatasaray gibi büyük bir camiada böyle bir sorumluluk üstlenmek gurur verici bir şey.

Kaptanlık konusuna gelince, tabii benim de 10 yaşında Galatasaray'a geldiğimde hayallerim vardı. Galatasaray'da oynayıp, bu büyük takımın kaptanlığını yapmak. Kimi zaman yaptım, ama son zamanlarda yapamadım. Takdir hakkı başka şekillerde kullanıldı. Tabii bu beni üzmüyor, ama az da olsa kırıklık oluyor. Çünkü hayaliyle yaşadığın bir şeyi gerçekleştirememek az da olsa kırıyor. Ama sonuçta ben profesyonel bir futbolcuyum. Bana sahada nerede görev verilirse, ne kadar süre verilirse, çıkıp sahada göstermek için elimden geleni yaparım. Çünkü biz profesyonel futbolcularız, bunu yapmamız gerekiyor.

Her insan bir amaç için uğraşır. Benim de amacım Galatasaray'a geldiğimde bu büyük takımla oynamaktı, sonra şampiyonluk yaşamaktı. Tabii amacım, bu büyük takıma kaptanlık da yapmaktı, Milli Takım ile oynamaktı. Çoğunu gerçekleştirdim. Bu kaptanlık konusunu gerçekleştirdiğim maçlar da oldu. Ama böyle bir uygunluk gösterilmedi. Tabii buna hiç bir zaman karşı gelemezsin. Sonuçta biz Galatasaray'da işçiyiz. Kararlar nasıl verilirse, ona saygı duyarak uyarız. Sonuçta kimin kaptan olup olmayacağı bizi pek etkilemez. Çünkü sahaya 11 kişi çıkıyor, yedeklerle 18. Oynamayan arkadaşlar var. Herkes bir amaç için uğraşıyor. Dediğim gibi Galatasaray'da kaptan olmak da gurur verici bir şey. Olan zaten bunun gururunu, mutluluğunu, sevincini yaşıyor. Dediğim gibi öyle uygun görüldü, saygı duymak gerekir. Ama az da olsa bi kırgınlık var. Çünkü ben 10 yaşına geldiğimde hedeflerimden biri oydu."

"Beni Sabri yapan Galatasaray'dır. Hiçbir zaman kolay kolay ayrılmayı düşünmedim" diyen Sabri, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu sene sözleşmem bitiyordu. Ama ben hiç bir zaman Galatasaray'a bir şeyler kazandırmadan bu kulüpten ayrılmak istemiyorum. Beni almak isteyen kulüpler varsa da, 'Gerekli olan bonservis ücretini verip, hem Galatasaray'ın, hem de benim kazanacağım şartlar uygun olursa, Galatasaray'dan ayrılırım' diye her zaman söyledim. Bu da zaten Avrupa olur. Hayallerimden biri de Avrupa'da oynamaktır. Dediğim gibi kulübümün de menfaatleri doğrultusunda, şartlarda uygun olursa ben de orada oynayıp, Sabri'yi ve Türk Milli Takımı'nı orada da temsil etmek istiyorum. Ama işte her zaman istediğimiz gibi olmuyor. İleriki zamanlar neyi gösterir belli olmaz. Dediğim gibi Galatasaray'ın da menfaatleri doğrultusunda, şartlar da uygun olursa ben de Avrupa'da oynamak isterim."

Kendisine resmi teklif gelmediğini de açıklayan Sabri, "Kulübüme geldi mi gelmedi mi bilmiyorum. İngiltere, İtalya, İspanya ve bazı ülkelerden menajerler vasıtasıyla arayanlar olmuştu. Sonuçta bunlar telefonla bir resmiyet kazanılmayan kulüpler. İsim vermek doğru olmaz. Bana da zaten fazla isim gelmedi. Sadece ülke olarak söylüyorlardı. Sonuçta tanımadığım menajerlerdi. Bunlar tabii resmi olmadığı için, çok da dikkate alınmıyor. Bir transferin gerçekleşmesi için, 2 kulübün resmi olarak iletişime geçip anlaşması lazım. Tabii ilerleyen zamanlar ne gösterir, onu bilemeyiz. Hayırlısı neyse o olsun" şeklinde konuştu.

Takımda şu anda da kendilerine sahip çıkacak değerli ağabeyleri bulunduğunu ifade eden Sabri, "Hakan Ağabey olsun, Bülent Ağabey olsun, Arif Ağabey olsun, Ergün Ağabey olsun, bunlar çok değerli oyunculardı. Onlarla beraber çalışmaktan gurur duydum. Onlarla aynı sahada mücadele ettim. Bu beni çok mutlu ediyor. Onların yeri farklı, fakat şu anda da bize sahip çıkacak değerli ağabeylerimiz var. Hasan Ağabey olsun, Ümit Ağabey olsun, Ayhan Ağabey olsun, hepsi değerli oyuncular" dedi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

G.Saray ile pazarlıklar başladı

"G.Saray ile pazarlıklar başladı"
    Süper Lig'in ilk yarısının bitmesiyle birlikte adı transfer haberlerinden düşmeyen Mehmet Yıldız için son noktayı Basın Sözcüsü Fikret Ünsal koydu. Ünsal, "Mehmet Yıldız için ilk görüşme dün başkanlar düzeyinde yapıldı. Bu transferin olup olmayacağı birkaç gün içinde netlik kazanacak" dedi.

2007-2008 futbol sezonunun flaş isimlerinden Sivasspor'un başarılı futbolcusu ve kaptanı Mehmet Yıldız hakkında çıkan transfer haberlerine son noktayı Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal koydu.

Transfer haberlerini DHA'ya değerlendiren Ünsal, "Mehmet Yıldız için resmi olarak ilk kez dün bir görüşme yapıldı. 27 Aralık tarihinde Galatasaray Başkanı Adnan Polat ile Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ve yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımız Mehmet Yıldız için dün bir görüşme yaptı. Ama dünkü bu görüşme bir neticeye bağlanmadı. Sanırım bir kaçgün içerisinde bu görüşmenin sonuçları netlik kazanacak. Bu tür görüşmeleri her yerde açıkça konuşmak iyi değil. Şunu açıkça söylemek istiyorum. Sivasspor'un menfaatlerine zarar verecek hiçbir şeye biz yönetim olarak evet demeyiz. Bizim Galatasaray'dan tek istemediğimiz futbolcu Necati'dir. Bunun bütün kamuoyu ve Sivasspor taraftarlarının bilmesini istiyorum. Çünkü Necati gibi bir futbolcu Sivas'ta çok kabul görmez. Necati bizim pazarlığımızın içinde yoktur. Her iki kulüp başkanı hem futbolcu isimleri üzerinde hem de fiyat konusunda görüşmelerini sürdürüyorlar. Mehmet Yıldız için pazarlık dün akşam itibariyle ilk kez başladı ve olumlu bir şekilde de devam ediyor. Bu transfer görüşmelerinin sonucu en geç bir hafta içerisinde netlik kazanır" dedi. Musa Aydın hakkında çıkan bugünkü haberlere ise Ünsal, "Kesinlikle öyle bir görüşme yok. Sadece spekülasyondur" dedi.

"Mehmet Yıldız Sivasspor'dan giderse Sivasspor gücünü kaybetmez" diyen Ünsal, "Mehmet Yıldız'ın transferi gerçekleşirse yönetim olarak onun yerini dolduracak futbolcu getireceğiz. Ama bir gerçek var. Mehmet Yıldız'ı Sivas taraftarı çok seviyor. Sivas'ın çocuğu gibi takımımızın kaptanı, bizde de çok emeği var. Sivasspor yönetimi olarak her zaman söyledik. Mehmet Yıldız'ı satmak istemiyoruz. Hatta futbolu bile Sivasspor'da bırakmasını istiyoruz. Ama bir gün Mehmet gelip de ben gitmek istiyorum derse önünü kesmeyiz demiştik. Şu anda Mehmet o moda girdi. Artık bu dakikadan sonra ila kalacaksın demenin de bir gereği yok" dedi.

MEHMET YILDIZ İÇİN DİĞER 3 BÜYÜK KULÜPLERDEN DE DÜN TEKLİF GELDİ

Transfer görüşmelerinin flaş isimlerinden birisi olan Mehmet Yıldız için diğer 3 büyük kulübünde dün resmi olarak Sivasspor kulübüne teklif getirdiği öğrenildi. Ünsal, "Düne kadar Mehmet Yıldız için herhangi bir transfer teklifi yoktu. Ama dün itibariyle diğer 3 büyük kulüplerden de teklif geldi" dedi.

İKİNCİ YARIYA BOMBA GİBİ GİRECEĞİZ

İkinci yarı hazırlıklarına bugün Antalya'da başlayan Sivasspor, liglerin başlamasıyla birlikte kaldığı yerden devam etmek istiyor. Ünsal, "8 Ocak itibariyle Antalya kampımız sona erecek. 11 Ocak'ta Denizlispor ile içerde zorlu bir kupa maçımız var. Kupada da final oynamak istiyoruz. Kupa maçından sonra ise Galatasaray ile zorlu bir lig maçımız var. 4 sezondur yenemediğimiz Galatasaray'a ilk yenilgisini tattırmak istiyoruz. Taraftarımız bize güvensin. Hiç bir hataya meydan vermeden transfer sezonunu kapatacağız. İkincii yarı taraftarımıza zımba gibi bir takım izlettireceğiz" dedi.

MECNUN ODYAKMAZ: ADNAN POLAT İLE İLK KEZ DÜN GÖRÜŞTÜM

Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Odyakmaz, "Dün Adnan Polat ile Mehmet Yıldız için ilk bez biraraya geldik. Gerekli görüşmeleri yaptık. Şu anda pazarlık aşamasındayız. Görüşmeler sürüyor. Bu transfer olursa olur. Olmazsa ise biz Mehmet ile yolumuza devam etmekten mutlu oluruz" dedi.

MEHMET YILDIZ: RESMİ TEKLİF YOK

Mehmet Yıldız, "Bana şu ana kadar gelen herhangi resmi bir teklif yok. Kulübüme geldi ise bundan da haberim yok. Ben şuanda Sivasspor'un sözleşmeli futbolcusuyum. Yarında Antalya'ya giderek takımımın kampına katılacağım. Transfer konusunda hiç kimse ile bir görüşmem olmadı" dedi.

LİDER SİVASSPOR İKİNCİ YARI HAZIRLIKLARINA BÜGÜN BAŞLADI

Turkcell Süper Lig'in ilk yarısını lider olarak tamamlayan Sivasspor, ikinci yarı hazırlık çalışmalarına bugün Antalya'da başladı. Ligin 16 maçlık ilk bölümünü topladığı 34 puanla, aynı puana sahip olan Trabzonspor'un averajla önünde lider olarak tamamlayan Sivasspor, ikincii yarı hazırlık çalışmalarının startını bugün Antalya Belek'te verdi.

Belek'teki Calista Otel'de toplanan kırmızı beyazlı ekip, buradaki kampı 7 Ocak'ta tamamlayacak. 8 Ocak'ta Sivas'a dönecek olan Sivasspor, 11 Ocak'ta Fortis Türkiye Kupası C Grubu'nda sahasında Denizlispor ile karşılaşacak.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu gün bir kaç haber sitesi m.yıldızın Galatasarayla anlaştığı yazıyordu...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kewell Bordeaux maçına yetişiyor

G.Saray'da, sakatlığı süren Kewell için seferberlik ilan edildi. Avustralya'da başarılı bir fıtık ameliyatı geçiren ve ülkesinde kontrollerini de aksatmadan yaptıran ünlü oyuncunun UEFA Kupası'nda Bordeaux ile oynanacak maça yetişebileceği öğrenildi.
    Sağlık heyeti her gün Kewell'ın durumu hakkında bilgi alırken, Avustralya'dan gelen iyi haberler sevinç yaşattı. Yıldız futbolcunun hazırlıklarını 18 Şubat'ta oynanacak ilk Bordeaux maçına göre yaptığı bildirildi.

Ülkesinde yaptığı her açıklamada G.Saray ve Türkiye'den övgüyle bahseden Kewell'ın sarı-kırmızılı takımda bulunmaktan duyduğu memnuniyet ve sakatlığı sırasında sergilediği profesyonel tavır yöneticileri memnun etti. Başkan Polat'ın yakın çevresine, "Bu transfer çok sorgulanmıştı. Ancak o, oyunu kadar saha dışı davranışlarıyla da ne örnek bir futbolcu olduğunu gösterdi" dediği öğrenildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Hiçbir yere ayrılmıyorum

Takım arkadaşı Volkan Yaman’ın düğünü için arkadaşlarıyla birlikte Münih’e giden Ümit Karan, Galatasaray’dan ayrılacağı yönünde ortaya atılan dedikodulara sert yanıt verdi, “Hiçbir yere ayrılmıyorum. Galatasaray’da kalacağım” dedi.

Çıkan haberlerden dolayı sıkıntısını dile getiren sarı-kırmızılı golcü, “Bu işe artık bir son verilmeli. Güya benim ağzımdan ‘mutsuz, ayrılmak istiyor’ gibi ifadeler kullanıyor. Galatasaray’da çok güzel günlerim geçti. Bu yıl için takıma henüz yeterli katkıyı yapamadım. Ama bu ayrılayım demek değil. Takım olarak ikinci yarıda büyük hedeflerimiz var. Avrupa’da kupaya uzanmak ve ligde de tekrar mutlu sona ulaşmak istiyoruz. 1.5 yıl daha sözleşmesi olan bir futbolcu olarak, kesinlikle ayrılmak gibi bir niyetim yok” diye konuştu.

Yönetimin kendisinden rahatsız olduğu şeklinde basında çıkan haberlere de inanmadığını dile getiren Ümit sözlerini şöyle sürdürdü:

“Galatasaray Yönetimi’nden kimseyle bu konuyu konuşmadık. Benimle ilgili olumsuz bir görüşte olduklarına inanmıyorum. Sonuçta geniş bir kadroda zaman zaman oynamayabiliriz. Bunu sorun etmemiz gerekir. Çok sevdiğim bir teknik direktörle çalışıyorum. Bu kulüpte kalıp yararlı olmaya bakacağım.”

‘Sadece okuyoruz’

Tecrübeli futbolcu son olarak, Dubai ya da Katar’a gitmek gibi bir düşüncesinin olmadığının da altını çizerek, “Benim asla ayrılmak gibi bir niyetim olmadı. Olamaz da... Gelen teklifler olduğu söyleniyor. Ama bunları sadece okuyoruz” açıklamasını yaptı. Bu arada Ümit’in, Volkan’ın düğünü sırasında bir ara salondan ayrıldığı ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile kısa bir görüşme yaptığı öğrenildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

G.Saray'a sürpriz golcü!

Ara transfer döneminde Sivasspor'un başarılı golcüsü Mehmet Yıldız'ı transfer etmek için yoğun çaba harcayan ancak sonuç alamayan Galatasaray, gözünü yurt dışına çevirdi.

Portekiz'de yayın yapan Correiro da Manha Gazetesi'nde yer alan bir haberde, sarı-kırmızılıların Benfica'nın 27 yaşındaki golcüsü Ariza Makukula'yı transfer etmek için menajer Bayram Tutumlu'yu görevlendirdiği iddia edildi. Haberde, Kongo asıllı olan ancak Portekiz vatandaşlığı bulunan Ariza Makukula için Bayram Tutumlu'nun Portekiz'de bulunduğu ve görüşmelerini sürdürdüğü ifade edildi. Gazete, Benfica'ya sezon başında transfer edilen ancak şu ana kadar 18 maçta forma giyip 3 gol atan Makukula'nın Galatasaray'a transferine Portekiz temsilcisinin de sıcak baktığını okuyucularıyla paylaştı. Gazetenin haberinde, Bayram Tutumlu'nun Benfica'nın istediği 4-5, 5 milyon euroluk bonservis bedelini indirmeye çalıştığı da vurgulandı.

Ariza Makukula kimdir?

Portekizli bir anne ve Kongolu bir babanın çocuğu. 4 Mart 1981 Kinshasa (Demokratik Kongo Cumhuriyeti) doğumlu olan Makukula, 1.92 boyu ve 85 kg ağırlığıyla tam bir kule santrafor tipi çiziyor. 1999-2000 yıllarında Portekiz Ligi ekiplerinden Vitoria Guimares formasıyla profesyonel olan Makukula, çeşitli takımlarda oynadıktan sonra 2002 yılından Fransız ekibi Nantes transfer oldu ancak iki sezonda sadece 18 maçta forma giyince İspanyol Valladolid takımına kiralandı. Valladolid'de 18 maçta 8 gol atan Makukula, 2004 yılında İspanyol devi Sevilla'ya transfer edildi. 4 sezon boyunca Portekiz takımlarına kiralık olarak gönderilen Makukula, geçtiğimiz sezon Maritimo takımında 13 maçta 10 gol atınca dikkatleri üzerine çekti ve 2008 sezonu başında Benfica'ya transfer oldu. Benfica'da 19 numaralı formayı giyen Makukula, 18 maçta 3 gol atınca beklentileri karşılayamadı ve satış listesine konuldu.

Portekiz 21 Yaş Altı Milli Takımı'nda birçok kez forma giyen Makukula, Kongo Milli Takımı'nda forma giymek istemiş ancak FIFA kurallarına takılınca bu isteği gerçekleşmemişti. 17 Ekim 2007'de Portekiz Milli Takımı'nın Kazakistan'la oynadığı karşılaşmada ilk kez A Milli Takım formasını giydi. 4 kez forma giydiği Portekiz Milli Takımı'nda 1 gol kaydetti.

İHA

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Fener'e hoca olabilirim!

Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en golcü futbolcusu olarak sahalar veda eden ve "Ben kral değilim" diyen Hakan Şükür'den çarpıcı açıklamalar geldi. Hakan Şükür Bugün'den Seda Şimşek'e verdiği röportajda, "Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta teknik direktörülük yapabilirim" dedi.

Milli Takım formasıyla Türkiye'ye, Galatasaray formasıyla taraftarına sayısız mutluluklar yaşatan Hakan Şükür, "Yurt dışında buradaki gibi oynamadım ama başarılı oldum" derken siyasete de açık kapı bırakarak, "Siyaset içinde hangi alanda daha çok hizmet edebileceksen orada olmak isterim" dedi.

Milli Takımlar patronu Fatih Terim hakkında, "Fatih Terim'e kırgınlık yaşadım ama sevgisizlik yaşadığımız güzelliklerin içine sığmaz" diyerek sık sık "Önce alın terim, sonra Fatih Terim" ifadesini kullandığını hatırlattı.

"Başbakan Erdoğan'la halı sahada top koşturduk" diyen Şükür, Belediye Başkanı olduğu dönemde Başbakan Erdoğan'la halı saha maçlarında bir araya geldiklerini söyleyerek, "Sayın Başbakan ilişkilerini mevkiine göre ayarlamıyor. Hiç değişmedi" dedi.

Futbolculuk kariyerinde Beşiktaş'tan bir çok kez teklif aldığını söyleyen Şükür sözlerine şu şekilde devam etti, "Tercih etmemek denilemez, ben hangi duygularla orada oynayacağımdan emin olamadım. Çok cazip, çok büyük rakamlı teklifler gelmesine rağmen hem o takmıların seyircilerinin adına hem de kendi bakış açıma göre bunu uygun görmedim."

Hakan Şükür, "Bir gün Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan teknik direktörlük teklifi gelirse aynı şekilde mi davranırsınız?" sorusu üzerine, "O kariyer ve başarıya ulaştığım taktirde, samimiyetle bunu yapabileceğime inanırlarsa neden olmasın? Oralarda teknik direktörlük yapabilirim" dedi.

Sayfa 3/58 İlkİlk 123456789101112132853 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri