Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 5/58 İlkİlk 1234567891011121314153055 ... SonSon
573 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Güncel Galatasaray Haberleri

Kullanıcı Bilgi Menüsü

G.Saray'dan Neill'e servet!

İngiltere'nin Daily Telegraph gazetesi, Galatasaray'ın West Ham'ın savunma oyuncusu Lucas Neill ile büyük ölçüde anlaştığını iddia etti. Kulübüyle altı ay sözleşmesi kalan Avustralyalı futbolcunun bonservissiz ayrılacağı belirtilirken, sarı-kırmızılılardan haftada 70 bin pound (154 bin lira) istediği bildirildi.

46 kez Avustralya Milli Takımı'nda forma giyen Neill, 2.5 yıldır West Ham United'ın kaptanlığını da yapıyordu. Neill, Galatasaray ile anlaşması durumunda sarı-kırmızılılardan bir yılda yaklaşık 8 milyon lira alacak.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Hasan Şaş ve Emre geri döndü

Turkcell Süper Lig'in ilk 16 haftalık bölümünü 3. sırada bitiren Galatasaray, ikinci bölüm hazırlıklarına bugün başlarken, izinli olan Lincoln, Kewell ve Nonda'nın yanı sıra trafik kazası geçiren Arda Turan çalışmaya katılmadı.
    Florya Metin Oktay Tesisleri'nde teknik direktör Michael Skibbe yönetiminde basına kapalı gerçekleştirilen ilk antrenmanda sarı-kırmızılı oyuncular, ilk bölümde ısınma, açma ve germe çalışması gerçekleştirdi. Oyuncular, ana bölümde ise aerobik ve dayanıklılık koşuları yaptı.

Takımla birlikte koşuya katılan Hasan Şaş ile Emre Güngör'ün tedavilerine salonda devam edildi.

Bu arada 18 Yaş Altı Milli Takım kampında bulunan Semih Kaya da antrenmana katılmazken, kaleci Orkun'un tedavisi sürdü. Serkan Çalık, Uğur Uçar ve Murat Akça'nın ise rehabilitasyon çalışmalarına devam edildi.

Öte yandan Galatasaray, bu akşam basına kapalı gerçekleştireceği antrenmanla ikinci bölüm hazırlıklarını sürdürecek.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dönmek için çıldırıyorum

G.Saray’ın 17 Ekim’deki idmanında ciddi şekilde sakatlanan ve sağ dizindeki çapraz bağlarında yırtık olduğu için 3 gün sonra ameliyat olan Hasan Şaş, sahalara döneceği günü iple çekiyor.

Doktorların "Nisan’dan önce dönemez" açıklamalarına rağmen, bu süreyi öne almak için çok çalışan tecrübeli futbolcu, "Sahalara dönmek için çıldırıyorum. Şubat ayını gözüme kestirdim. Bir ay sonra takıma katılırım" diyor. Hürriyet gazetesinin haberine göre; arkadaşları sahadayken onları tribünden izlemenin kendisine sıkıntı verdiğini söyleyen Hasan, "Sakatlığım çok uzun sürdü. Ben tribünde oturacak adam değilim. Bu durum beni çıldırtıyor. Doktorlar ’nisan’ diyor ama ben şubat ayında dönmek istiyorum" diye konuştu.

"G.Saray benim yuvam"

Futbolu çok özlediğini anlatan Hasan Şaş, şöyle devam etti: "Allah, bütün futbolcuları sakatlıklardan korusun. Sahada olamamak beni kahrediyor. Kendimi, prangaya vurulmuş bir mahkum gibi hissetiyorum. Şubat ayını iple çekiyorum. Bir an önce meşin yuvarlak ve yeşil çimlerle buluşmak istiyorum."

Sözleşmesinin sezon sonunda biteceğini hatırlatan Hasan Şaş, "G.Saray benim yuvam. Hiçbir yere gitmem" derken, yönetimin kendisine haber yolladığını ve önümüzdeki günlerde masaya oturup yeni mukaveleye imza atacağını sözlerine ekledi.

Tecrübeli futbolcu, bu konuda şunları söyledi: "Ben, G.Saray’dan başka nereye gidebilirim ki? Buradan ayrılmak hiçbir zaman aklımın ucundan bile geçmedi. Çocukluğumdan beri aşık olduğum renkler için mücadele veriyorum. G.Saray, benim rüyalarımı gerçekleştirdi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Lincoln için servet

Galatasaray'ın geçtiğimiz sezonun başında büyük umutlarla transfer ettiği Cassio Lincoln, neredeyse 1 yıl boyunca büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Ancak yıldız oyuncu bu sezon müthiş bir çıkış yakaladı ve ligin ilk yarısında 7 gol atıp, 10 asist yaparak bütün istatistikleri parçaladı.

Brezilyalı futbolcunun bu performansı, Rus kulüplerinin de dikkatinden kaçmadı. Sabah gazetesinin haberine göre; CSKA Moskova kulübü, Lincoln için Galatasaray'a 14 milyon euro önerdi. Bir süre önce ünlü oyuncunun menajeriyle temasa geçen Rus takımının yetkililerinin, "Lincoln'ün Galatasaray'la 1.5 yıllık sözleşmesi var. Önce kulübüyle temasa geçmelisiniz" cevabını aldıkları öğrenildi. Bunun üzerine sarı-kırmızılıların kapısını çalan CSKA Moskova, 29 yaşındaki futbolcu için dudak uçuklatan teklifini iletti.

BU SEZON HEDEFLER BÜYÜK

Galatasaraylı kurmaylar, bu sezon büyük hedefleri olduğunu belirterek, hem Avrupa'da hem de ligde takımı taşıyan Lincoln'ü satmayacaklarını dile getirdiler. Yıldız oyuncu da menajeri aracılığıyla Türkiye'de mutlu olduğunun ve gitmeyi düşünmediğinin mesajını CSKA Moskova yetkililerine iletti. Cimbom, geçtiğimiz sezon hayal kırıklığı yaratan Lincoln'ü satmayı düşünmüş ancak ciddi bir teklif gelmeyince Brezilyalı oyuncu sarı- kırmızılı kulüpte kalmıştı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Eski Kartal Cimbom yolunda

Aslan varsa yoksa 'CAREW' diyor!

Sivassporlu Mehmet Yıldız için girişimlerinden sonuç alamayan Sarı-kırmızılılar, bir dönem Beşiktaş'ta da forma giyen John Carew'i yakın markaja aldı!

İngiliz basınında yer alan habere göre, Galatasaray'la adı daha önce de anılan Norveçli golcü için Sarı-kırmızılı yönetimin, Ada kulübünün yöneticileriyle görüşmelere başladığı ve Norveçli golcünün son durumuyla ilgili bilgi aldığı öğrenildi.

Kasım ayından bu yana sakatlığı bulunan Carew'in sağlık durumunun iyiye gittiğini ve gelecek aydan itibaren sahalara döneceğini öğrenen Galatasaray'ın, bu transferi gerçekleştirmek için büyük uğraş verdiği ifade edildi.

Aston Villa ile 2011 yılına dek sözleşmesi bulunan 1.95'lik Norveçli golcü de daha önce yaptığı açıklamada, Türkiye'ye dönmeye sıcak baktığını dile getirmişti.

Carew, 2004-05 sezonunda Beşiktaş forması giymiş ve ligde oynadığı 24 maçta 13 gol atmıştı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

G.Saray'a sürpriz öneri!

Odense'nin Kamerunlu oyuncusu Djemba-Djemba, vatandaşı Song'a "G.Saray'da oynamak istiyorum" dedi. Song bu isteği Adnan Sezgin'e iletti. G.Saray, fiyatı çok uygun olan yıldız futbolcuya sıcak bakıyor.

Bir dönem Galatasaray'ın gündeminde yer alan ancak fiyatının yüksek olması nedeniyle transferi gerçekleşmeyen Eric Djemba-Djemba'nın gözü sarı-kırmızılı ekipte. Fotomaç'ta yer alan habere göre, kısa süren Katar macerasının ardından Danimarka'nın yolunu tutan ve Odense'ye transfer olan Kamerunlu oyuncu, Galatasaray'ın eski futbolcusu Rigobert Song ile sarıkırmızılı yöneticilere haber yolladı. Hedefleri büyük bir takımda oynamak istediğini belirten 27 yaşındaki futbolcu, "Galatasaray isterse, gelmeye hazırım" diye konuştu.

TOBİAS LİNDEROTH'A BAĞLI

Song, vatandaşının sözlerini Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'e aktarırken, transfer komitesinin bu oyuncuyla ilgili temaslara başladığı belirtildi. Yüksek maliyeti nedeniyle Linderoth'u göndermeyi planlayan Galatasaray'ın İsveçli oyuncuya talip çıkması halinde bonservisi 2 milyon euro olduğu belirtilen Djemba-Djemba'nın transferini bitirecekleri bildirildi. Defansif orta saha olarak görev yapan tecrübeli futbolcu, şimdi sarı-kırmızılı yöneticilerden haber bekliyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ümit Karan Fransa yolcusu mu?

Milan Baros'un alınmasının ardından Galatasaray'da fazla forma şansı bulamayan Ümit Karan'ın, Marsilya ile transfer görüşmelerine başladığı iddia edildi.
    Sarı-kırmızılı kulübün Sivassporlu Mehmet Yıldız'ı da gündemine almasıyla ipleri tamamen koparan Ümit'- in, Fransız kulübü ile masaya oturduğu ifade edildi. Teknik direktörlüğünü Galatasaray'ın eski çalıştırıcısı Erik Gerets'in yaptığı Marsilya'nın tecrübeli futbolcuya cazip bir teklif yaptığı, Ümit'in ise, "Eğer kulübümü ikna ederseniz ben gelmeye hazırım" mesajı verdiği öğrenildi.

AVRUPA'YI İSTİYOR

Daha önce adı Fenerbahçe ile de anılan ancak Avrupa'ya gitmek istediğini açıklayan Ümit için Marsilya'nın önümüzdeki günlerde harekete geçeceği, bonservisini alamaması halinde kiralama yoluna gideceği ifade edildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Aslan'ın 1 numarası

De Sanctis´in bonservisini almaya çalışan Galatasaray Yönetimi, İtalyan eldivenin kalmak istemesine karşın, kulübü Sevilla´nın zorluk çıkarması nedeniyle alternatif arayışına geçti.
    Sezon başında Sevilla’dan kiraladığı De Sanctis’in bonservisini almaya çalışan Galatasaray Yönetimi, İtalyan eldivenin kalmak istemesine karşın, İspanyol kulübünün zorluk çıkarması nedeniyle alternatif arayışına geçti. Sarı-Kırmızılılar’ın bu doğrultuda 34 yaşındaki Rus eldiven Ruslan Nigmatullin’le temas kurduğu öğrenildi. Şubat 2006’da futbolu bırakma kararı alan tecrübeli file bekçisi, yaşadığı forma hasretini gidermek için Eylül 2008’de ülkesinin takımlarından Rostov’la sözleşme imzalamıştı. Ruslan ayrıca, Rüştü’nün 17’inci, Cordoba’nın ikinci olduğu 2001 yılının IFFHS değerlendirmesinde, dünyanın en iyi 10. kalecisi olarak gösterilmişti.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Skibbe: 'Transfer istemiyorum'

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, yeni bir transfer istemediğini söyledi.
    Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, yeni bir transfer istemediğini söyledi. Alman hoca dün akşam yapılan idmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, “Yeni bir transfer istemiyorum. Daha önce söylemiştim, mevcut kadromuzdan memnunum. Bu kadroyla yola devam edeceğiz” dedi. Skibbe, “Şimdi sakatlarımız Kewell, Emre Güngör ve diğerleri takıma döndüklerinde, herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum. Transferin kapandığını söyleyebiliriz. Zaten başkanımız da bir basın toplantısında, özellikle maddi konularla ilgili size bilgiler verdi. O açıdan da zaten kendi oyuncularımızı memnun edip oynamalarını sağlamak için, bu konuları kapattık. Sadece kadroda yer bulamayan bazı oyuncuları başka takımlara verebiliriz” diye konuştu.

Galatasaray’a Bakırcıoğlu teklifi
    Galatasaray’a İsveç Milli Takımı’nda oynayan Kennedy Bakırcıoğlu teklif edildi. 1980 İsveç doğumlu Bakırcıoğlu 1.81 boyunda ve 2007-2008 sezonu başında Hollanda’nın Ajax takımına transfer oldu. Parlak bir geçmişi olan orta saha oyuncusunun transferine Galatasaraylı yöneticilerin sıcak bakmadığı öğrenildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Karan gerçekleri...

İşte takımda kalıp kalmayacağı yılan hikayesine dönen tecrübeli golcünün transferindeki son durum.

1 Gece hayatına düşkünlüğü nedeniyle yöneticilerden sık sık uyarı alan ve teknik heyetin bile gözünden düşme noktasına gelen Ümit Karan, gerek takımın tek forvet oynaması, gerekse ilerlemiş yaşı nedeniyle satış listesine konuldu. Tecrübeli futbolcuya alternatif olarak Mehmet Yıldız’la resmi anlamda transfer görüşmeleri yapıldı.

2 Formayı Çek yıldız Milan Baros’a kaptıran Ümit Karan’a, menacerler vasıtasıyla çok sayıda transfer teklifi geliyor. Ancak kulüple hiçbir resmi görüşme yok. Karan, yöneticilerin kendisini göndermek istediğini bildiği için bonservisinin kendisine verilmesini istiyor; sadece bu şartlarda gitmeyi kabul edeceğini dile getiriyor.

3 Galatasaray Yönetimi Ümit’i bedava bırakmayı aklının ucundan bile geçirmiyor. Hatta tam tersine, golcü oyuncunun bonservisinden gelecek parayı, onun yerine yapılacak transferde kullanmayı düşünüyor. Bu nedenle Karan’ı Marsilya’ya öneren Sarı-Kırmızılılar, devre arası transferi kapanmadan, yolları ayırmayı hedefliyor.

Eric Gerets ne dedi?
    Marsilya’nın hocası Eric Gerets, Ümit Karan ile ilgili şu açıklamayı yaptı: Onun bize gelmek istediğini biliyorum. Karan’ın benim Galatasaray’daki ilk senemde olduğu gibi form göstereceğini bilsem hemen kadroma dahil ederim. Ama bugün için bundan emin değilim. Bu nedenden dolayı öncelikle Larsson ve Brandao’nun takıma katılmasını istiyorum.

Son dakika:
    Bursaspor talip oldu
    Galatasaray’da gözden çıkarılan Ümit Karan’a Bursaspor talip oldu. Yeşil-Beyazlı ekibin çiçeği burnunda teknik direktörü Ertuğrul Sağlam’ın, tecrübeli golcüyü takımında görmek istediği belirtilirken, Beşiktaş’la yolları ayrılan eski öğrencisi Ali Tandoğan’ı da transfer etmek için girişimlere başladığı ifade edildi.

Sayfa 5/58 İlkİlk 1234567891011121314153055 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri