Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/3 123 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: DREAMBOX 500S ve KLON CÝHAZLARDAKI KUMANDA PROBLEMININ ÇÖZUMU

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart DREAMBOX 500S ve KLON CÝHAZLARDAKI KUMANDA PROBLEMININ ÇÖZUMU

Bildiðiniz gibi arkadaþlar Dreambox 500 S lerde ve Klon cihazlarda kumanda çok hassas deðil hatta diðer cihazlara göre çok zayýf, kumanda cihaza yakýn ve cihazýn alýcý gözunu mutlaka görmesý lazým.

AÞAÐIDAKÝ ÝÞLEMI YAPICAK ARKADAÞLARIN CÝHAZLARI GARANTI DIÞINDA KALACAKTIR VE BU ÝÞTEN ANLAMAYAN ARKADAÞLAR CÝHAZA DAKUNMADAN ÖNCE BÝR DAHA DÜÞÜNMENIZI TAVSÝYE EDERÝM.

ÇÖZUM: Cihazýn alýcý gözunun fazla hassas olmamsý ve gözun onunde bulunan saydam plastýðýn de sinyalý düþürmesý çok dezavantaj saðlamaktadýr. Yapmanýnz gereken alýcý gözun önunde bulunan saydam plastiði keserek akýcý gözu birazcýk dýþarý doðru eðerek dýþraý çýkarýn ama bu iþi yaparken alýcý gözun bacaklarýnýn kýrýlmamasýna çok dýkkat edýn. bu iþemý yaptýktan sonra bakýn bakalým kumandayý tavana yada cýhazýn görmeyeceði bir yerden tuþlara basýn ne kadar çok farkedýo. ben yaptým ve kumanda problemýnden kurtuldum. Ama dediiðim gibi bu iþlemý garantýlý cihazlar uzerýnde yapýlýrsa cýhaz garantý kapsamýndan çýkar. (TEKNOKA arkadaþýmýz tarafýndan yapýlan bu uygulamayý ben burda kendý cihazýmda yaptým kendýsýne uðraþlarý için ve paylaþýmý için teþekkür ederým.)

Konu Volkan tarafýndan (27-01-2009 Saat 21:30 ) deðiþtirilmiþtir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

süresi bitsin denerim teþekkürler kolay gelsin
    yanýklarda iz býrakmaz

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bende denedim gerçekten sonuç harika oldu her yerden okumaya baþladý kumandanýn
    gözü ile cihazdaki göz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

kumandalarda çin malý piler deðilde markalý duracel pil kulan farkýný gör alýcýnýn camýný çýkarmaya gerek kalmayacak bi zat kendim denedim sonuç süper

Kullanýcý Bilgi Menüsü

istersen þarjlý pil kullan öle ahým þahým bir farký yok. sen orayý öne cýkar bakalým nasýl oluo kumandayý ters tut yada arkandan tut bak sonuç ne denemden burda bu þekil yorum yapma.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanýcý Bilgi Menüsü

yýlbaþýnda misafirlerim vardý,sabah kumandayý elime aldýðýmda ses açma kapama tuþlarýnýn kanal deðiþtirmeðe baþladýðýný,help tuþunun exit görevi gördüðünü,yani bazý tuþlarýn iþlevini yitirdiðini gördüm,bunu nasýl yaptýklarý hakkýnda da bir fikrim yok düzeltebilmemim bir yolu varmý,bu konuda yardýmcý olursanýz çok sevinirim.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý 1970divrigi Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    yýlbaþýnda misafirlerim vardý,sabah kumandayý elime aldýðýmda ses açma kapama tuþlarýnýn kanal deðiþtirmeðe baþladýðýný,help tuþunun exit görevi gördüðünü,yani bazý tuþlarýn iþlevini yitirdiðini gördüm,bunu nasýl yaptýklarý hakkýnda da bir fikrim yok düzeltebilmemim bir yolu varmý,bu konuda yardýmcý olursanýz çok sevinirim.
    mavi tuþ basýn gelen menude extar/kuruluma girin burda en altta 7020 xx kumanda seçeneði var onda celtik iþareti varsa kaldrýn cihazý fiþten cekýn takýn düzelecektir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ustam çok teþekkür ederim.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bilgi için tþkler birde ben deneyeyim

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri