Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 4/9 İlkİlk 123456789 SonSon
83 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Dreambox 500 S Aradığınız Servıs Bulunumadı Sorunu ve Çözumu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

paylaşım için teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar bende mağdurlar arasına geçiyim önceleri uydudan uyduya geçişte donma vardı diseq i değiştirdim ve sorun cözüldü fakat şimdi de turksat %90 hotbird %90 sinyal alırken eutelsat %56-%60 sinyal almakta ve aradığınız servise ulaşılmıyor demekte gene ve önceden izlemekteydim yeni oldu bu olay ne yapmam gerekmekte yeni bir adaptör mü almalıyım ? yoksa çanak ayarı mı yaptırmalıyım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bende bu sorun vardı aradıgınız servis bulunamıyor diyordu ben şöyle yaptım birtane goltmaster dıseg aldım dörtane canak kullanıyordum bütün elemlileri goltmaster yaptım ve birdaha böyle sorun yasamadım tavsiye ederim
    Konu ali muştu tarafından (03-02-2010 Saat 20:44 ) değiştirilmiştir.

4. 09-02-2010, 16:50

Sebep
    ÖZEL MESAJ YOLLAMAK İÇİN SAGA SOLA TEŞEKKUR MESAJI YOLLAYIN

Kullanıcı Bilgi Menüsü

çok çok tşkelr

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eyvallah güzel paylaşım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşlar Dreambox 500 S lerde kanllarda dolaşırken aradığınız servıs bulunamadı problemı çok sık yaşanmaktadır. Bunun sebebı de bu cihazların tunerlerının ve besleme devrelerının çok hassas olmasıdır.

Sorunun Çözum Yolları.

1. Kullanılan LNB - KABLO ve DİSEQC

LNB: Kullanılan lnb nın kalitelı bır lnb olması gerekır örnek vermek gerekır SHARP - MTI - GRUNDIG - NEXT - BOTECH gibi markalar. ayrıaca lnb yi çanağa taktıktan sonra polarızasyon ayarı çok iyi yapılmalıdır.

KABLO: Kullanılan kablo kesınlıkle çin kablosu olmamalı yanı bakır kablo olmalıdır. Zira yaz aylarından sonra kış ayında kablo oksıtlenıp problem yaratmaktadır.

DISEQC: Bu cihazlarda en fazla sorun çıkartan parçadır. Kanallarda gezerken servıs bulunamadaı yada uydudan uyduya geçişte geçiş voltajını algılamdığı için çok problem yaratmaktadır. Bu cihazlarda deneme yapan arkadaşlar ve ben kendımde bizzat en az 10 adet değişik marka dıseqc denedım ve en iyi alınaan markaları aşağıya yazdım. Özellikle Rolelı dıseqc ler de problem çıkmamaktadır ve GOLDMASTER RM 5 ve RM 8 ve NEXT marka dıseqc ler bu cihazla uyumlu çalışmaktadırlar.

SPAUN

GOLDMASTER

RM 5 RM 8

NEXT

2. UYDU YAPILANDIRMA

Arkadaşlar bir diğer çözumde servıs aramadan uydu yapılandırmaya girin daha sonra burdan standart kullanıcı yı seçin ve sıra ile uyduları tanımlayın sonra ilk uydu da lnb tıpını 0 diğerleını sıra ile 1.2.3 yapın sonra 1 yaptığınız uydu uzerınde ok tuşına basın arıdından mvı tuşa basın ve orda dısegc kıpını 1.1 yapın. bu işlemı 2 ve 3 numralı uydular içinde yapın 0 numarlı uyduda hiç bir işlem yapılmayacak.

3. TEKNIK ÇÖZUM

Cihazınızda kablo lnb dıseqc ve sistem ayarlarında problem yoksa ve halen bu arıza devam edıyorsa cihazda teknık bir arıza vardır. Bu aşamadan sonra yapılacak uygulamalar teknık kişiler tarafından yapılması gerekır.

- Tuner çıkış vıltajları 14-18V karasız çıkıyorsa cihaz ön panel kendimize dönük iken 6r bobin açık devre veya soğuk lehim değiştirin veya lehimlerini tazeleyin.

- Cihaz ön panel kendimize dönük iken tunerin hemen altında F 70 sigorta direnç var bu açık devre veya değeri büyümüştür bu direnç yerine 0,33 ohm yarım watt direnç takın düzelecektir makina sinyal almaya başladığı zaman D 72 micro led yandığını göreceksiniz.

- Dreambox 500 lerde adaptörlerdekı kondansatörlerın zayıflaması cıhaza yeterlı voltajların gştmemesıne sebep olur bu aşamada adaptörde buluna direç ve kondansatörlerın kontrol edılmesı gerekır.

KLON CİHAZLAR

Dream Dragon INT 5000 CS

Bu cihazda bulunan R713 mıkro direnç bir sure sonra değer kaybetmektedır zaten cihazın içi açıldığı zaman uzerının kararmış olduğu görulur yerıne 220 ohm ceyrek what direnç takarsanız problem duzelır.

paylaşım için teşekkürler cihazı yeni aldım tam olarak cihaz hakkında bilgimyokteşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ok tesekurler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşlar aradığınız servis bulunamadı problemini baya bi yaşadım.Yeri geldi.O kadar sinirlendimki çanağı cihazı komple çıkarıp camdan aşağı atmak bile geldi içimden.Normal uydu cihazı bağlıyorum.Sinyaller full ama dm 500s bağlıyorum.Sinyal yok.Bende herkes gibi standart dışı kullanıcı tarafından tanımlanmış seçeneğiyle uyduları sıralıyordum.Ama maalesef en büyük problem bu şekilde tanımlama arkadaşlar özellikler 3 yada 4uydu kullananlar disenq 4 uyduluda uydularınızı tanımlayıp restart enigma yapın inanın ne aradığınız servis bulunamadı yazısını göreceksiniz nede sinyal derdi çekeceksiniz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

slm, el ile yeni bir kanal eklediğimde, mevcut kanallardan birini siliyor. nasıl yapmam lazım?
    yardımcı olabilir misiniz?

Sayfa 4/9 İlkİlk 123456789 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri