Skystar2 ile Diseqc1.2 Motor Kullanma resimli anlatım
1-önce dsecq programını indirin dosya içinde tüm programları sırası ile açın
SS2 DİSEQC 1,2 PLUGİN FULL İNDİR
Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

2) Bir sonraki yapmaniz gereken az önce indirdigimiz .zip dosyasinin icinden cikan skynet.sys dosyasini C:\WINDOWS\system32\drivers (Win XP icindir) klasörüne kopyalamak. BU KOPYALAMA İSLEMİ ESKİ DOSYANIN ÜZERINE YAPILACAGINDAN ÖNCE AYNI KLASÖRDEKI ESKI SKYNET.SYS DOSYASINI YEDEKLEMENIZI ÖNERIRIM. Daha sonra da SS2DiSEqC.exe, SS2DiSEqC.dll dosyalarini Progdvb klasörünüzün icindeki plugins klasorunün içine kopyalayin(c:\ProgDVB
3) ProgDVB'yi calistirin.

4) O anda bulundugunuz uydudan bir kanal secin. (Mesela hotbird) ben türksat seçtim

5) Progdvbden Plugins->SS2DiSEqC->Configure secenegini tiklayin.

türksattan görüntü aldiginizi varsayiyorum. Store satellite position kisminda alt tarafa 42 yazin ve "store nn" tusuna tiklayarak kaydedin. Daha sonra yukardaki "Satellite Position Command" kismindan hotbird secin. Modify butonuna tiklayin ve nn42 türksata kaydolsun.
Sag alt kösedeki "Configuration" butonuna tiklayinca acilan ekran:
Ayarlar asagidaki resimdeki gibi olsun, 3 yer degisecek
1) Sizdeki motorun amrkasini secin.(Sol en üstteki Type kismi)
2-3) Longitude, Latitude degerleri. (Bulundugunuz ile göre degerler girmeniz gerekiyor. Arama yaparak bulabilirsiniz google'dan)

6) Baska uydulari da kaydedelim:
"İlk önce gidecegimiz uydudan bir kanal seciyoruz(kuvvetli frekans idealdir.)
Drive Motor East/West diye bir secenek göreceksiniz. Hotbirdde oldugumuzu varsayarak yakinindaki w3 uydusunu ayarlayacagimizi düsünelim.13-7=6 derece fark var. Ve motoru batiya dogru cevirmemiz lazim. O yüzden west seciyoruz. Bende yaklasik 12 step bir dere yani 6*12=72 step yazip drive diyoruz. Sinyal gelene kadar motoru east/west sürebilirsiniz. Benim kullandigim baska bir yöntem, step degilde seconds kullanmak uydu bulacagim zaman o uydudan kuvvetli bir frekans girip seconds secip 60 yaziyorum. Gidecegim yönü seciyorum. Drive diyorum, motoru 60 saniye süremeyecek dogal olarak ama sürmesi esnasinda sinyal geldigi anda sag alttaki ""halt motor"" botonuna basarak dönüsü durduruyorum. Daha sonra 3 step yazarak dogu/bati sürüp en yüksek sinyali yakaliyorum. Sonra bunu kaydetmek icin store satellite position kismina gelip uydunun bulundugu dereceyi yazip kaydet diyorum.(Uydunun bulundugu dereceyi yazmamin nedeni karisikliga yol acmamak, orda kaydettigimiz rakamlarin anlami yok aslinda. Ama üst üste kayit yapilinca son kayit gecerli oluyor.) Sonra tekrar ""Satellite Position Command"" kismindan uyduyu secip modify yapiyoruz."

bu işlemleri verdiğim resimlerdeki sıralama ile yapın