Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/12 İlkİlk 1234567891011 ... SonSon
111 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: FLAŞ sökmeden yazmak için Jtag devre şeması anlatımı ve programı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yusufcuk usta teşekkür ederim çok zahmet etmişsin.. Ben gm 30300 FTA cihazım için
    29LV160 no'lu entegre mi temin etmeliyim. veya tarif edilen entegresiz devreyi oluştursam jtagla program atabilirmiyim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yusufcuk kardeş verdiğin linkten jtag yükleme leodrini indiremedim. o verdiğin adres dosya paylaşım sitesi herhalde ilk defa görüyorum. Yükleme leoderini "hasanulusoy57@hotmail.com" veya Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. mail adreslerine gönderebilirmisin?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı hasan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yusufcuk usta teşekkür ederim çok zahmet etmişsin.. Ben gm 30300 FTA cihazım için
    29LV160 no'lu entegre mi temin etmeliyim. veya tarif edilen entegresiz devreyi oluştursam jtagla program atabilirmiyim.
    bak arkadaşım halen sana yazıp duruyoruz ama sen yukarıdakı jtak devresındekı entegreyı temın edecen jtak devresını yanı senın anlaycağın dilde jtak makınesını yapmadan nasıl flaşı programlıyacan. senın dedığın entegre flaş zaten sen 74hc244 entegresını alacan.

entegresız devrede şöle bir sorun oluyor flaşı sılıyorsun ama yazmaya gelınce tam olarak randımanlı çalışmıo ben sansuı de sildım bırdaha yazamadım sonra entegrelı devre ile yazdım

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı hasan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yusufcuk kardeş verdiğin linkten jtag yükleme leodrini indiremedim. o verdiğin adres dosya paylaşım sitesi herhalde ilk defa görüyorum. Yükleme leoderini "hasanulusoy57@hotmail.com" veya Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. mail adreslerine gönderebilirmisin?
    yukarıda yargıç arkadaşım verdiğim programları eklemiş zaten
    siz bu işi yapamassınız çünki yeterli bilginiz yok bu konuda
    bu konuda yazdığınız msj lar tarafımdan cevaplanmayacaktır
    bu konuda buraya msj yazmayınız
    burada kişiye özel hizmet vermemiz mümkün değil

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yusuf kardeş öyle bir yazmışsınki sen jetag cihazı dediğin gibi yüklerse ozaman milet neden gidip programlama cihazı alıyorki öyle
    abartılacak kadar flaşları yüklemiyor devredeki dirençlere gelirsede
    direnç kulanılmasa olur buda direnç sıkıntısı yaşayanlara duyrulur

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ya kusura bakmayın şok kafa şişirdiğimin farkındayım. Olayı anladımda Pc ile cihaza taktığımız devreyle irtibatı RS232 kablosundan başka neyle sağlayacağız

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı cetindeniz Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Yusuf kardeş öyle bir yazmışsınki sen jetag cihazı dediğin gibi yüklerse ozaman milet neden gidip programlama cihazı alıyorki öyle
    abartılacak kadar flaşları yüklemiyor devredeki dirençlere gelirsede
    direnç kulanılmasa olur buda direnç sıkıntısı yaşayanlara duyrulur
    değerli kardeşim forumda böyle bir anlatım olmadığından böyle bir anlatım yapmayı uygun buldum ben jtag ve programlama cihazı tartışması yapmıyorum
    iyi bir programlama cihazının fiyatı malum zaten

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yusufcuk kardeş kabloyu yaptım. programı çihaza yüklerken arada entegreli devreyi kullanmaya gerek varmı. yoksa bu kablo ile çihazın ilgili yerine direk leyimleyerek yapsam olurmu.saygılar(bilgisi olan başka arkadaşlarında cevaplarını bekliyorum)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı 052morşimşek Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yusufcuk kardeş kabloyu yaptım. programı çihaza yüklerken arada entegreli devreyi kullanmaya gerek varmı. yoksa bu kablo ile çihazın ilgili yerine direk leyimleyerek yapsam olurmu.saygılar(bilgisi olan başka arkadaşlarında cevaplarını bekliyorum)
    arkadaşım dirençli devre ilede oluyor ama flaşı sildikten sonra bir ihtimal flaşı yazmazsa bu kötu olur. denemen lazım eğer herşey yolunda giderse problem olmaz.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı 052morşimşek Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    valla size tavsiyem hiç denemeyin yazamasınız o flashı intel türünden flash ama ben illaki uğraşıcam derseniz unlock programını vereyim onunla sektörleri açmayı deneyin yoksa mümkün değil yazabilmen flashı

Sayfa 2/12 İlkİlk 1234567891011 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri